Arama

Elektrik ve elektronik mühendisleri ayda ortalama ne kadar ücret alırlar?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Eylül 2012 Gösterim: 52.844 Cevap: 43
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
11 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
elektrik elektronik mühendisleri ayda ortalama ne kadar ücret alrlar
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ben de KOU Elektrik Müh. okuyorum. İşsiz kalan mezun sayısı yok denecek kadar az ancak şunu da söyleyeyim, okuması hayli zordur. Matematiği çok ağırdır.

Alıntı

ben okuyupta zengin olanı göremedim ama bn zengin olmak istiyorum çok zenginde deil ama istediğimi alabileyim (elektirik ve elektronik okuyorum )

Sponsorlu Bağlantılar
çok saçma bi konu oldu ama affedin :D

Alıntı

ben türkiyede 21bin500 sıralamadayım sizce yıldız teknik makineden sonra elektrik elektronik mi yazayım yoksa yine makineden devammı edeyim

Alıntı

EE mühndsiliği elktrik müh olarkada çalışabilirmi??yada sadece elektronik müh olarak??

Alıntı
bhuROCK adlı kullanıcıdan alıntı

Bu sene liseyi bitirdim ve ÖSS sınavına girdim(yeni adıyla ÖSYS).Aldığım puan elektrik-elektronik müh. , elektrik müh. , bilgisayar müh. ve inşaata yetiyor. Biraz araştırma yaptım ve mezun olduktan sonra diğerlerine göre daha rahat iş bulunanı elektrik müh. gibi duruyor. kpss puanı falan düşükmüş. Şimdi benim öğrenmek istediğim bu elektrik mühendisliğinden 4 sene sonra mezun olduğumda durumum ne olur.Ortalama durumdaki birinin maaşı ne olur? Yani tabiki sabit bir şey yok ama hangi durumlarda ortalama ne kadar maaş alırım? Yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada e mühendisliği sanırım 3 üniversitede var. Ben Kocaeli'ye gidebiliyorum.

Elektrik ve elektronik mühendisliği, ülkemizde daha uzun yıllar ilk sıralarda olması gereken prestijli bölümlerden biridir.
Daha okula girmeden alacağınız maaşı öğrenmek istemeniz bana garip geldi, üstelik serbest, devlet kurumu ya da özel şirketlerdeki ücret politikasının ne kadar değişken olduğunu bildiğinizden de eminim.
Bu fakülteler hem ODTÜ, İTÜ ve KTÜ gibi teknik üniversitelerde, hem de Yıldız,
Pamukkale, Mersin, Kocaeli,Erciyes, Selçuk vb. gibi çok sayıdaki üniversitelerimizin mühendislik fakültelerinde var.
Puanınızın tuttuğu üniversiteyi seçip girin, okuyun, kendinizi geliştirin. Başarılar.

Alttaki linkten meslekle ilgili geniş bilgi alabilirsiniz.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

Şirketimize taşra teşkilatına 2006 KPSS yerleştirme sonuçlarına göre 18 Elektrik Mühendisi, 5 Elektronik Mühendisi ve 1 Elektrik-Elektronik Mühendisi alınacaktır. Elektrik-Elektronik Mühendisleri Elektrik Mühendisleri,Elektronik Mühendisleri kadrolarına başvurabilecek olmakla birlikte Yerleştirme Kılavuzundaki bilgiler esas alınacaktır. Şirketimizde mühendisler (399 sayılı KHK'ye tabi) sözleşmeli olarak istihdam edilmekte ve Şirketimize yeni başlayan sözleşmeli Mühendisin aylık maaşı 1.813.35.-YTL (Brüt) olup, personele ikramiye vs gibi herhangi bir ek ödeme yapılmamaktadır. Göreve başladıktan 6 ay sonra sicil raporuna göre maaşlar %2, %4, %8 olarak artmaktadır.
Bilgilerinize rica ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar
EÜAŞ Basın-Halkla İlişkiler ve Enformasyon Müdürlüğü

sanırım bu size bir fikir verebilir..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

mühendis maaşları

kimya müh. maaşları ne kadar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
DEDIGINIZ GIBI MAAASLAR SU DURUMDA IYI DAHA OKUYORUM BEN AMA DEDIKLERI GIBI ELKTRIK BOLUMU DIGER BOLUMLERDEN BIRAZ FARKI COK AGIR OLABILIYOR YERINE GORE TABI HER BI MESLEGIN ZORLUGU VARDIR AMA BU ELEKTRIK DAHA BASKA BISEY.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bu sene öss ye girecem sizden bilgi istiyorum ben elektrik elektronik mi yoksa sadece elektrik mühendisliginimi istemem lazım bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Elektrik elektronik mühendisliği bitti arkadaşlar kesinlikle Elektrik mühendisliği.Bir elektrik mühendisi 40 puanla atanırken elektrik elektronik müh. 85 puan ile atanmakta zorluk çekmekte.Atyrıca smm konusundada e.e.müh. sorunları var Elektrik yazın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
o sadece devlet ısı ıcn gecerlı.. zaten o sıstemde pek fazla yurumezz.. halledılır dıe dusunuyorm. olmaszabıle devır teknolojı devrı elektronıgın alanı ozel de daha genıs.. aselan havelsan telekom sıemens arcelık....vss...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben elektrik-elektronık muhendıslıgınde okuyorum 2. sınıftayım seneye elektrık elektronık dıye ayrılacagız ben elektrıgı sececegım ama dıplomamda elektrık elektronık yazacak sızce kpss de elektrık muhendısı muamelesımı gorecegım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar öss ye gırcemde elektrık muhendıslıgı hakkında bılgı werebılecek arkadaslarım warsa şimdıden tşk ederım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Elektrik Mühendisliğini kesinlikle öneririm. Ben bu yıl mezun oluyorum ve iyi ki bu bölümü seçmişim diyorum. Türkiye'de sadece 3 tane olan nadide bir bölümdür. Yalnızca YTÜ,İTÜ ve Kocaeli'de var (Kocaeli YTÜ'den ayrılmadır zaten.). Elektrik Enerji sistemleri,Yenilenebilir enerji kaynakları, Güç elektroniği,Elektrik Makineleri,Kontrol ve Otomasyon gibi birçok alanda çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Bunların yanında KPSS ile birçok kurumda işe girme fırsatınız var. Şimdiden hayırlı olsun.