Arama

Elektrik ve elektronik mühendisleri ayda ortalama ne kadar ücret alırlar? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Eylül 2012 Gösterim: 52.802 Cevap: 43
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben de KOU Elektrik Müh. okuyorum. İşsiz kalan mezun sayısı yok denecek kadar az ancak şunu da söyleyeyim, okuması hayli zordur. Matematiği çok ağırdır.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben okuyupta zengin olanı göremedim ama bn zengin olmak istiyorum çok zenginde deil ama istediğimi alabileyim (elektirik ve elektronik okuyorum )

Sponsorlu Bağlantılar

çok saçma bi konu oldu ama affedin Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Temmuz 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben türkiyede 21bin500 sıralamadayım sizce yıldız teknik makineden sonra elektrik elektronik mi yazayım yoksa yine makineden devammı edeyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
EE mühndsiliği elktrik müh olarkada çalışabilirmi??yada sadece elektronik müh olarak??
bhuROCK - avatarı
bhuROCK
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #15
bhuROCK - avatarı
Ziyaretçi
Bu sene liseyi bitirdim ve ÖSS sınavına girdim(yeni adıyla ÖSYS).Aldığım puan elektrik-elektronik müh. , elektrik müh. , bilgisayar müh. ve inşaata yetiyor. Biraz araştırma yaptım ve mezun olduktan sonra diğerlerine göre daha rahat iş bulunanı elektrik müh. gibi duruyor. kpss puanı falan düşükmüş. Şimdi benim öğrenmek istediğim bu elektrik mühendisliğinden 4 sene sonra mezun olduğumda durumum ne olur.Ortalama durumdaki birinin maaşı ne olur? Yani tabiki sabit bir şey yok ama hangi durumlarda ortalama ne kadar maaş alırım? Yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada e mühendisliği sanırım 3 üniversitede var. Ben Kocaeli'ye gidebiliyorum.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #16
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ben de KOU Elektrik Müh. okuyorum. İşsiz kalan mezun sayısı yok denecek kadar az ancak şunu da söyleyeyim, okuması hayli zordur. Matematiği çok ağırdır.

Alıntı

ben okuyupta zengin olanı göremedim ama bn zengin olmak istiyorum çok zenginde deil ama istediğimi alabileyim (elektirik ve elektronik okuyorum )

çok saçma bi konu oldu ama affedin Msn Grin

Alıntı

ben türkiyede 21bin500 sıralamadayım sizce yıldız teknik makineden sonra elektrik elektronik mi yazayım yoksa yine makineden devammı edeyim

Alıntı

EE mühndsiliği elktrik müh olarkada çalışabilirmi??yada sadece elektronik müh olarak??

Alıntı
bhuROCK adlı kullanıcıdan alıntı

Bu sene liseyi bitirdim ve ÖSS sınavına girdim(yeni adıyla ÖSYS).Aldığım puan elektrik-elektronik müh. , elektrik müh. , bilgisayar müh. ve inşaata yetiyor. Biraz araştırma yaptım ve mezun olduktan sonra diğerlerine göre daha rahat iş bulunanı elektrik müh. gibi duruyor. kpss puanı falan düşükmüş. Şimdi benim öğrenmek istediğim bu elektrik mühendisliğinden 4 sene sonra mezun olduğumda durumum ne olur.Ortalama durumdaki birinin maaşı ne olur? Yani tabiki sabit bir şey yok ama hangi durumlarda ortalama ne kadar maaş alırım? Yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada e mühendisliği sanırım 3 üniversitede var. Ben Kocaeli'ye gidebiliyorum.

Elektrik ve elektronik mühendisliği, ülkemizde daha uzun yıllar ilk sıralarda olması gereken prestijli bölümlerden biridir.
Daha okula girmeden alacağınız maaşı öğrenmek istemeniz bana garip geldi, üstelik serbest, devlet kurumu ya da özel şirketlerdeki ücret politikasının ne kadar değişken olduğunu bildiğinizden de eminim.
Bu fakülteler hem ODTÜ, İTÜ ve KTÜ gibi teknik üniversitelerde, hem de Yıldız,
Pamukkale, Mersin, Kocaeli,Erciyes, Selçuk vb. gibi çok sayıdaki üniversitelerimizin mühendislik fakültelerinde var.
Puanınızın tuttuğu üniversiteyi seçip girin, okuyun, kendinizi geliştirin. Başarılar.

Alttaki linkten meslekle ilgili geniş bilgi alabilirsiniz.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
bhuROCK - avatarı
bhuROCK
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #17
bhuROCK - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Elektrik ve elektronik mühendisliği, ülkemizde daha uzun yıllar ilk sıralarda olması gereken prestijli bölümlerden biridir.
Daha okula girmeden alacağınız maaşı öğrenmek istemeniz bana garip geldi, üstelik serbest, devlet kurumu ya da özel şirketlerdeki ücret politikasının ne kadar değişken olduğunu bildiğinizden de eminim.
Pamukkale, Mersin, Kocaeli,Erciyes, Selçuk vb. gibi çok sayıdaki üniversitelerimizin mühendislik fakültelerinde var.
Puanınızın tuttuğu üniversiteyi seçip girin, okuyun, kendinizi geliştirin. Başarılar.

Cevabınız için teşekkürler. Maaşını sormak bence gayet normal. Çünkü Türkiye'de yaşıyorum. Çünkü gelecek kaygım var. Sizinde dediğiniz gibi ücret politikaları çok değişken ve bu beni korkutuyor.Onca sene okuduktan sonra kıt kanaat geçinmek istemiyorum. Bu nednele de siz büyüklerimizden öğrenmek istiyorum. Bu sene elektrik müh. girmelimiyim. Yoksa bir sene daha beklemelimiyim.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #18
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
bhuROCK adlı kullanıcıdan alıntı

Cevabınız için teşekkürler. Maaşını sormak bence gayet normal. Çünkü Türkiye'de yaşıyorum. Çünkü gelecek kaygım var. Sizinde dediğiniz gibi ücret politikaları çok değişken ve bu beni korkutuyor.Onca sene okuduktan sonra kıt kanaat geçinmek istemiyorum. Bu nednele de siz büyüklerimizden öğrenmek istiyorum. Bu sene elektrik müh. girmelimiyim. Yoksa bir sene daha beklemelimiyim.

Kendinizi geliştirirseniz en iyi bölümlerden biridir demiştim.
Eğitim ve beraberinde kendinizi donatırsanız (ilgili bilgisayar programları, ileri teknik eğitim, birden fazla yabancı dil vb.) iyi ücrete ulaşırsınız.

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ağustos 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gerçekten güzel bölüm, yazın kesinlikle açıkta kalmazsınız
ona göre araştırın, bidaha öss ye girsem bidaha yazarım, aklınıza gelebilecek her üretim-bakım-inşaat tesisinde çalışma imkanı var.
Bete - avatarı
Bete
Ziyaretçi
7 Eylül 2010       Mesaj #20
Bete - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben elektrik-elektronık muhendıslıgınde okuyorum 2. sınıftayım seneye elektrık elektronık dıye ayrılacagız ben elektrıgı sececegım ama dıplomamda elektrık elektronık yazacak sızce kpss de elektrık muhendısı muamelesımı gorecegım

Alıntı

tabi ki hayır.zaten ilgili sitelerden girip bakarsan ikisinin ayrı tuttuğunu görürsün.elektrik mühendislerinin atanmaları için sınava girmeleri yeterlidir ama ee mühendislerinin yüksek puan almaları gerekir.yanlış bilmiyorsam elektrik mühendisliğinden sınava 300 kişi girerken ee müheden 8000 kişi falan giriyor(rakamlarda kesin emin değilim ama demek istediğimi anladınız sanırım). ee mühendisliği ve elektrik mühendisliğinin aynı kontenjandan girmeleri için sürekli dava açılıyor ama süreklide reddediliyor(emin değilim ama 4 kezmi 5 kezmi ne reddedildi).