Arama

Dudak şişmesi neden olur, nasıl tedavi edilir? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ağustos 2015 Gösterim: 269.163 Cevap: 89
ucuklu - avatarı
ucuklu
Ziyaretçi
21 Temmuz 2010       Mesaj #41
ucuklu - avatarı
Ziyaretçi
ßenim ılk önce üst dudagım ucukladı ve aşırı derecede şişdi daha sonra alt dudagıma sıcradı
ve alt dudagımda cok sısdı sımdı ne yapmalıyım .. Msn Confused
Sponsorlu Bağlantılar
berat güvenç - avatarı
berat güvenç
Ziyaretçi
15 Ağustos 2010       Mesaj #42
berat güvenç - avatarı
Ziyaretçi
1 yıldır üst dudağım şişiyor hastaneden sonuç alamayınca ankaraya sevk edildim yapılan testler temiz çıktı ve dudağımdan parça alındı parçada temiz çıktı 2 ay şişmedi şimdi yine şişmiş şişince dudağımda kaşıntı burunda tıkanıklık ve kızarıklık oluyor nedeni ne olabilir teşekürler

Sponsorlu Bağlantılar

d

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2010       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dudaklarımın şişi durmuyor göz kapaklarımda bazen şişme görülüyor. ama acı , ağrı yok. baş ağrısıda çekmiyorum doktora gittim alerji testi yapılması gerektiğini söyledi. muhtemelen mikrop kaptım alerji söz konusu ise daha önceden neden çıkmadı ? yaşla bir ilgisi var mı ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2011       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şu anda dudaklarım sezen aksu'nunki ile aynı diyebilirim.
ellerimde kollarımda hemen her gün 20-25 dakikalığına irşeyler çıkıp kaşıntı yapıyordu.
Bu sabah üst dudağımda bir karıncalanma ve kaşıntı hissettim. Biraz kaşıdıktan sonra hemen şişti. Kaşıntı içlerde oluyordu.
Aynı zamanda gribik bir enfeksiyon geçiriyorum.Yaklaşık 15 gündür devam ediyor.
Şüphe içindeyim, kullandığım anti-biyotiklerden mi acaba?
Yoksa gribin norman seyirlerinden birimi? Zîrâ boğazımda minik bir yara var..
Belki birazdan doktora baş vururum.Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2011       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
alerjiden oluyor genelde ama doktora gitmeniz iyi olur..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2011       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dün alt dudagımda kücük bir sislik vardi sabah kalktıgımda büyümüştü bende sıktım bi sıvı cıktı bulastırmadan temizledim bi sürec cıktı bulastırmadan temizledim. su an hala şiş ama sıvı cıkmıyor. bu şişlikten nasıl kurtulabilirim ?
qözde - avatarı
qözde
Ziyaretçi
5 Mart 2011       Mesaj #47
qözde - avatarı
Ziyaretçi
arKadaşLr bnimKi tam olaRak dudak şişmesi değiL asLında küçük bi şişlik vardı yakLışık 2-3 sene önce snra bn bununla oynamaya bŞladm ve büyümeye bşLadı doktora gttim damar beni dedi ve bir krem verdi ondan snra ise bu şişlik çoğalmaya bŞladı 1taneyken ve kücükken büyümeye aynı zamanda çoğalmaya bşLadı ve Şuan ilk olduğu günkünden Çok daha byk ve bni Çok rahatsız ediyor her hangi bi acı yok faKat tekrar bi cildiye ye gttiğimde bni kulak burun boğaza sevk etti Msn Confused 2-3 senedr kurtulamıorm ne yapmam gerek bilgisi oLan lütfen söylesin psikolejimde çok bozldu Çok takıyorum. şimdiden tşkler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mart 2011       Mesaj #48
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
üst dudaklarım iltihap oluyor. şişiyor fena ağrı yapıyor. hangi doktora görünmeliyim ve neden oluyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2011       Mesaj #49
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar dudak sısmesı genellıkle alerjık reaksıyonlar sebebınde olusur bunun bırcok nedenı vardır bazı kısılerde soguk bazı kısılerde yedıgı yıyeceklerden mesela baaharat lı yıyecekler kola ve astık ıcecekler kahve zeytın cıkolata ve bunların ıcerdıgı maddelerden kaynaklanır .dudak sısmesının onlenmesı ıcın genellıkle sıcak su ve tuz gargarası sık sık yapılmalı ve bünyenızın hangı maddeye karsı alerjısının oldugunu öğrenmek için üniversite hastahanelerın de test yaptırmanız ve bu maddelerden uzak durmanız gerekır. ayrıca genellıkle gece olusan susak sısme vakalraı antı alerjık olmayan yatak battanıye veya carsaf metaryellerınden olmaktadır Tavsıyemız antıalerjık metaryeller kullanmak ve hava sırkulasyonu ıyı olan bır ortamda bulunmanız en ıyı sonuc olur.
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
25 Haziran 2011       Mesaj #50
misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde üst dudagım şişti 2 gün önce.doktor ilaç verdi 4 tane birden iç dedi.içtim akşama indi şişi.sizde gidin sakın evde geçer diye beklemeyin.ilk 2 günde içilen ilaç geçiriyormuş.geçmiş olsn