Arama

Dudak şişmesi neden olur, nasıl tedavi edilir? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ağustos 2015 Gösterim: 269.060 Cevap: 89
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
7 Eylül 2011       Mesaj #61
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir66 adlı kullanıcıdan alıntı

benim bu sabah kalktıgımda sol üst dudagım şişti agrı yok acı yok ama neden oldu bilmiyorum

Verilen bilgiler tavsiye niteliğinde olup, uzman bir hekime görünmelisiniz;
Alıntı

Dudaklara bakıp hastalığı test edin

Sponsorlu Bağlantılar
Uçuklar, beyazlamış ya da şişmiş dudaklar deyip geçmeyin. Dudakların durumu vücutta henüz ortaya çıkmamış bir hastalığın belirtisi olabilir
İngiltere'deki Edinburgh Kraliyet Hastanesi insanların sağlık durumlarını ölçen bir dudak cetveli yayınladı. Şişmiş dudaklar, uçuk çıkması, dudakların çatlaması tahmin bile edilemeyecek hastalıkların habercisi aslında. İşte dudak cetveli:
Dudak yanması
Depresyonun habercisi. Psikolojik dengeniz bozulmaya başlarsa ilk belirtiler dudaklarda ortaya çıkar.
Soyulan dudaklar
Dudaklarınız pul pul soyuluyorsa dudak egzemasına yakalandınız demektir. Dudaklarını dilleriyle ıslatan çocuklarda sık görülür.
Dudak uçuklaması
Dudak uçuklamasına yol açan virüs bir kez vücuda girerse bir daha çıkmaz. Vücut direncinin zayıfladığı her an geri gelir. Depresyon, aşırı güneşte kalmak dudak uçuklamasına yol açar.
Kansız dudak
Moraran dudaklar kalp hastalıklarının ilk belirtisidir. Pembe dudak ise kansızlık işaretidir.
Dudak çatlaması
Genellikle ağzın iki yanında belirir. Demir yetersizliği ve kansızlık dudakların çatlamasına yol açar. Ayrıca şeker hastalığının ilk belirtisidir.
Dudak şişmesi
Dudağınız şiştiyse sağlığınız kötüye gidiyor demektir. Kalın bağırsak iltihabı olan "Crohn" hastalığının ilk belirtisi dudaklarda görülür, Alerjik durumlar da önce dudak şişmesi ile başlar.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2011       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dün üst dudagımı yüzmştüm sabah kalktıgmda üst dudagım şişmiş yrn ok var ne ypmam gerekioo acl yrdım lütfnnn !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2011       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrhaba bn gül sürekli dudağım şişo alerjikmi acaba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2011       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BU DURUM GENELDE ALERJİK SEBEPLERDEN OLUYOR, MESELA BASİT BİR ASPRİN BİLE BUNA NEDEN OLABİLİYOR ANCAK BUNU BİR ÇOK KİŞİ ANLAMIYOR. GENELDE İLAÇ ALERJİSİ SEBEP OLUR BU İLACI KULLANDIKTAN 3 İLA 7 GÜN İÇİNDE MEYDANA GELİR,GENELTEDAVİ YÖNTEMİ KORTİZONDUR KULLANIMIDIR. İLAÇLARA DİKKAT EDİN ALERJİNİZ OLABİLİR.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2011       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de dugagım şişti cok acıyo ve cok kasınıyo Acaba bu alf mıdır? yoksa ucukmudur anLamadım dudagım şişti ve kabarcık oldu bu Kaç gun sonra gecerrrr Msn Sad(((((((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2011       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
alt ve üst dudağım şişkinlik oluşuyor ve vücümda ara ara kaşıntılar oluyor.acaba bunun sebebe ney?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2012       Mesaj #67
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
alt dudağım 2-3 ayda bir şişiyor netten baya araştırdım muczevi ilacı buldum ismi ZOVİRAX (şubat 2012 fiyatı 10 lira) eczanelerde küçük tüpte merhem şişen dudağa sürüyorum şişmesini önlüyor ve 2-3 günde kötü bir görüntü olmadan kuruyup iyileşiyor hiç ilaç kullanmadan 10 günde yara görüntüsüyle iyilşirdi bu merhemle bu dertten kurtuldum çok şükür tavsiye ederim dudak şişmeye başlayınca sürmeye başlayın iyileşene kadar sürün...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2012       Mesaj #68
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim dudağımda çok az bir şişlik var. Alt dudağımda.. Hemen geçirmek için ne yapablirim ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mart 2012       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
'misafir' kardeşim;doktorunun verdiği şu dudak şişmesine iyi gelen ilaçların isimlerini de verirsen çok kişiyi de mutlu edersin. selam ve sevgilerimle.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2012       Mesaj #70
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnmde dudagm sabh uyndqmda sismisti ne yapacacagmı blmiyorum ltfen yardm edin kmseni karsına ckamıyorum utnyorum ltfen yardm edn lütfenn Msn Sad