Arama

Hangi üniversitelerde sağlık yönetimi bölümü vardır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Ağustos 2012 Gösterim: 70.040 Cevap: 58
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Temmuz 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ygs 6 ım 380 geldi arkadaşlar acaba yerleşebilir miyim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tm 2 veya tm 3 puanı 340 olan biri saglık yonetıcılıgıne yerlesebılırmıbu sene
acil cvp istiyorum lütfen
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2010       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 2.tercihimde bu bölüme girmek istiyorum.ea sıralamsında kaç binlerde olmam gerekiyor yardımcı olun lütfenn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2010       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben kıbrısta sağlık yönetimi burslu öğrencisiyim. burslu puanlar cok düşük lefke avrupa üniversitesi. adada tek bizim okulda var. mutlaka değerlendirmenizi öneririm. ben tm1den girmiştim 2009da. yeni sistemi anlamıyorum. ilgilenenlere..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Eylül 2010       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben hemsirelik yuksek okul okuyorum bu universiteden sağlık yönetcılıgıne geçebılırmıyım.illa ea dan mı girmek zorundayım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2010       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben cok istiyrm bu bölümü ama sosyalciyim yani acaba alan dısı tercihten kazanma sansım oLabilirmi ?
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
11 Eylül 2010       Mesaj #27
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ben 2.tercihimde bu bölüme girmek istiyorum.ea sıralamsında kaç binlerde olmam gerekiyor yardımcı olun lütfenn

Alıntı

ben kıbrısta sağlık yönetimi burslu öğrencisiyim. burslu puanlar cok düşük lefke avrupa üniversitesi. adada tek bizim okulda var. mutlaka değerlendirmenizi öneririm. ben tm1den girmiştim 2009da. yeni sistemi anlamıyorum. ilgilenenlere..

Alıntı

ben hemsirelik yuksek okul okuyorum bu universiteden sağlık yönetcılıgıne geçebılırmıyım.illa ea dan mı girmek zorundayım

Alıntı

ben cok istiyrm bu bölümü ama sosyalciyim yani acaba alan dısı tercihten kazanma sansım oLabilirmi ?

Şansınız vardır ama puanınızın yüksek olması gerekir. Okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümlerinden yardım alın. Alttaki mesajı okuyun.

Sağlık Bilimleri fakültesi veya bölümü bulunan üniversitelerde ve bazı üniversitelerin iktisadi ticari bilimler fakültesinde Sağlık Yönetimi Bölümü var.
Üniversitelerin web sitelerine tek tek girerek incelemelisiniz.
Hacettepe Üniversitesi gibi devlet üniversitelerinde ve Okan Üniversitesi gibi özel üniversitelerde bu bölüm var.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:

Sağlık idaresi programını bitirenlere "Sağlık Yöneticisi" ünvanı verilir. Sağlık yöneticisi (müdür), hastanedeki çok çeşitli etkinliklerin düzenlenmesinden ve yürütülmesinden, bölümlere gerekli personel, araç ve gerecin sağlanmasından, bütçenin hazırlanmasından, çeşitli hasta bakım hizmetleri ücretlerinin saptanmasından sorumludur. Yönetici, hastanenin halen ve gelecekteki yatak gereksinmesini tespit etmek için gerekli çalışmaları da yapar.

Çalışma Alanları:

Sağlık yöneticileri kamuya veya özel sektöre ait hastanelerin yönetim işlerinde görev alırlar. Sağlık yöneticiliği ülkemizde son yıllarda bir meslek olarak tanınmaya başlamıştır. Bu nedenle sağlık yöneticilerine büyük gereksinme duyulmaktadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2010       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2010 yılı sağlık yönetimi puanı kaç yardımcı olurmusunuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2010       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bn ticaret meslek lisesnde okuyorum kesn olark dikey geçiş yapabilirmym ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2010       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sanırım panlar bu sene çok yükselmiş özel üniversitelerde de %50 burslu eğitim veriyorlar. Benim tercih edeceğim yer Selçuk Üniversitesi