Arama

Bel fıtığı ağrısına hangi bitkiler iyi gelir? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Gösterim: 213.942 Cevap: 96
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
31 Ocak 2011       Mesaj #31
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba bende yaklaşık bir yıldır bel ağrısı var yani kalçarım da bir ağrı var daha çok sol tarafta
ve sol bacağıma vuran bir ağrı ilk başladığında gittiğimde pek birşeyim olmadığını söylediler

Sponsorlu Bağlantılar
ama ağrılarım artarak devam etti ayakta 5 dakikadan fazla duramıyorum çok kısa yürüyebiliyorum
yeni tomografi çektiler ve
L3-S1 LOMBER BT
lordoz düzleşmiştir
1. L3-4 ve L4-5 düzeylerinde tekal keseyi silen ve nöral foramenleri daraltan diffüz anüler
bulding mevcuttur.
2.L5-S-1 diskinde nöral faromenlerin alt kesimlerini daraltan ancak anlamlı tekal kese basısı
oluşturmayan diffüz anüler bulding tespit edilmiştir.
denmiştir.
ne örnerisiniz nasıl tedavi olabilirim egzersiz işe yararmı kremler veya korseler, ilaçlar
işe yarar mı etopan 500 ve thiospa 8 verilmiştir.
sonr bir fizik tedavi uzamnına gittim bana egzersiz programı ve gün içerisinde uymam gereken hareketler ve
istirahat verdi baya iyi geldi agrılarım düştü ama en ufak iş girişimimde veya yürümeye kaldığımda agrılarım
geri geliyor...
ne yapmalım kremler korseler işe yarar mı? şimdiden teşekkürler....

Öncelikle doktorunuzun verdiği tedaviye devam etmelisiniz, egzersiz eğer düzenli şekilde devam ederseniz büyük ölçüde işe yarayacaktır, korse ise özellikle kış aylarında faydasını gösterecektir. size en iyi gelecek şey ise bol bol yürüyüştür
yürüyüş sayesinde bel fıtığından kurtulan insanlar olduğunu duymuştum tabi doktor kontrolünden geçmeyi de ihmal etmemelisiniz geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2011       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sıcak su bel fıtığına iyi gelirmi?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2011       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
babam belfıtığın dan rahatsız doktora gitti ama hala geçmedi
bazı egzersizler vermiş doktor ama ağrısı hiç durmadığı için onları yapamı yor ağrıdıkça
yürüyüş yapıyor evin içinde. ağrısı ayağına vuruyor ayak bileğinin ağrıdığını söylüyor bunun için
ne yapabiliriz teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2011       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEL FITIĞI İÇİN DAHA KOLAY BULUNABİLEN OTLAR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2011       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar masaj yaparak kurtulanlar varmış..sırtını ısıtıp krem sürüyormuş daha sonra ise fıtıkları yerine itiyomuş.bunu bi yakın arkadaşımın annesi yaptrmış.1 sene olalı ve şuan çok iyimiş.konyada yapan varmış..bilginiz var mı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2011       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba:Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden teşekkürler.Anemin rahatsızlığı bel fıtığı teşhisi kondu.ameliyat öneridi fakat tek böbreki ve diğer böbreğin fonksiyonunun tam olarak görevini yerine getiremiyor.kreatin seviyesi çok yüksek olduğundan böyle bir amelyatın çok risk taşıdığı söylendi.kendisi 70 yaşında tnsiyon ve şeker hastası yani anlayaağınız durum bir hayli karışık bizlere bu durum karşısında oldukça kararsızız.Bizi değerli bilgileriniz ve önerilerinizle aydınlatırsanız çok mutlu oluruz .SAYGILAR.....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Temmuz 2011       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 20 yıldır bel fıtığım vardı ameliyat olmak istemiyordum iskenderun hatayda masöre gittim ibni sina yöntemi kullanıyor fıtıklı noktalara kupa atıyor benim ağrılarım tamamen azaldı sizlere tavsiye ederim 05364156243
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2011       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir senedir bel ağrısı çekiyorum.Sol kalçamdan başlıyor sol ayağıma vuruyor.Ağır kaldırdığımda başlıyor.Özel hasteneye gittim hemen ameliyat olacaksın dediler.Olmassan 2 sene sonra yürüyemiceksin dediler.Ama ben ameliyat olmak istemedim.Aeliyat olmayı araştırdım ve tekrar adiği sonucuna vardım.Acil yardım edin.Duramıyorum arısından.Kozmodisks aldım denedim ve ağrısı geçmedi .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2011       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar yazdığınız yorumlar çok faydalı oldu tavsiyenize uyarak ben adanada ikamet ediyorum önerdiğiniz hataydaki masöre gittim gerçekten ağrılarım kalmadı yapılan masajı izledim risk faktörü yok
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2011       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar kremler ve bitkisel otlar ve yağları kemiklerin arasına nüfuz edemez bitkilerin ilaçlar gibi ağrı kesici özelliği vardır bel fıtığına ve ve beldeki kıkırdak dokuya bitkiler hiçbir zaman iyileşme sağlamaz bel fıtığının çözümü işinin uzmanı bel ağrılarıyla uğraşan deneyimli sertifikalı masöre gidin amerikada bel fıtığı ameliyatı yasaklanmıştır ameliyattan sonra bel fıtığının tekrarı söz konusu olabilir 4 kez ameliyat olanlar var