Arama

Altını ıslatma sorunu nasıl tedavi edilir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Kasım 2014 Gösterim: 99.552 Cevap: 91
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 11 yaşındayım altımı ıslatmaya 7 yaşından sonra birden başladım doktora gittik bi süre tedavi gördükten sonra doktorum hiçbirşeyimin kalmadığını söyledi ama işe yaramadı.pisikoloğo gittik o da çeşitli ilaçlar verdi ama işe yaramadı.bana ne önerirsiniz?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 17 yaşındayım 1,79 boy 84 kilodayım ve kendimi bildim bileli 3 ila 8 bazen 2 3 gün ard arda işiyorum bunun çözümü varmı bulunduğum durum canımı ççok sıkıyor lüztfen yardımcı olun
Sponsorlu Bağlantılar
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
31 Mart 2010       Mesaj #23
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Altını Islatmak
Tıp dilinde; Enuresis denir.
Böbrek ve şeker problemleri yüzünden kaynaklanmasının yanında çocuklardaki en önemli sorun; yeteri kadar ilgi görememek veya başka kardeşine kıskanmak olabilir.

bknzltf; Altını Islatanlara Kızmayın
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2010       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERHABA ADIM MENEKŞE 26 YAŞINDAYIM GECELERİ ALTIMI ISLATMA PROBLEMIM VAR DOKTORLAR ÇARESINI BULAMADI NE YAPMAM GEREK ARTIK KURTULMAK ISTIYORUM BU HASTALIKTAN AL
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2010       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 26 yaşında evli bir beyim bende geceleri altımı ıslatıyorum utantığım için hastaneye falan gidemiyorum eşimden falanda ccok utanıyorum bazı zaman ıslatma olmuyor işim cook agır gecelerii üstüm açık olduğu zamanlar kesin oluyor ben ne yapmalıyım yemin ederim hayata küstüm ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun............
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
17 Mayıs 2010       Mesaj #26
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben 26 yaşında evli bir beyim bende geceleri altımı ıslatıyorum utantığım için hastaneye falan gidemiyorum eşimden falanda ccok utanıyorum bazı zaman ıslatma olmuyor işim cook agır gecelerii üstüm açık olduğu zamanlar kesin oluyor ben ne yapmalıyım yemin ederim hayata küstüm ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun............

Bunda utanacak birşey yok herkes yaşayabilir Doktora mutlaka gitmelisiniz psikolojik te olabilir işinizle alakalı bir durumda söz konusu olabilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2010       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba 11 yaşında oğlum var dodğundan bu yana tuvaletini tutamıyor gündüzleride söylemiyor ne yapmamız gerekiyor yardım ederseniz sevirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Haziran 2010       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim çocuğum liseye geçti ve hala altını ıslatıyor.Bunun tedavisi nedir lütfen cevap verirmisiniz?
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
24 Haziran 2010       Mesaj #29
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba 11 yaşında oğlum var dodğundan bu yana tuvaletini tutamıyor gündüzleride söylemiyor ne yapmamız gerekiyor yardım ederseniz sevirim

Alıntı

Benim çocuğum liseye geçti ve hala altını ıslatıyor.Bunun tedavisi nedir lütfen cevap verirmisiniz?

Psikolog'a göstermelisiniz, demekki korktuğu yada takıntılı olduğu ve paylaşamadığı bişeyler var.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Haziran 2010       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 15 yaşındayım geceleri altımı ıslatıyorum 1 yıldır, hemen her gece altımı ıslatıyorum geçmedi bir şey içmesemde ıslatıyorum alt ıslatmam çok olduğu için annem altıma muşamba çocuk bezi bağlıyor, alt ıslatmam geçmedi doktorada gittik, gece iki kere altımı ıslattığım oluyor bu yüzden alt ıslatmam geçene kadar annem altıma muşamba bez bağlıycak geçmedi alt ıslatmam..