Arama

Nasıl teğmen olunur? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Şubat 2015 Gösterim: 120.821 Cevap: 149
volture - avatarı
volture
VIP "Ipıslak Balık"
13 Kasım 2009       Mesaj #21
volture - avatarı
VIP "Ipıslak Balık"
Alıntı
R1eloyy adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşa ben lise 1 öğrencisiyim anadolu lisesindeyim askeri sınavını kazanamadım daha doğrusu girmedim teğmen olmak istiyorum üniversitede yeterli puanı alırsam harp okuluna gidebilirmiyim?

Gidebilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2009       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım bende üniversite son sınıf ögrencisiyim.ve bu sene den sonra inşallah bende olucam
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2009       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben acıkögretim uni okuyorum 2 yıllık dıplomadan sonra assubaylık sınavına girip assubay olma sansım warmı weya 4 yıllık mezun oldukdan sonra tegmen olma sansım war mı? sımdıden tskler..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2009       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben lise sondayım 17 yaşındayım bölümüm sayısal.acaba bu askeri sınavlar farklı bir oturum mu? yani ygs ve lys dışında bi sınava daha girmem gerekir mi ? şimdiden saolun.yardmcı olrsanz sevnrm.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2009       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tegmen olmanız için harp okuluna yazılmanız gerekli bunun sınavları var tsk sitesinden detaylı bilği alırsınız tegmen olmak için 4sene harp okulunda okumalısınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2009       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 16yaşındayım lise ikideyim eşit ağırlık okuyorum nasıl teğmen olabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2010       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

tegmen olmak icin aranan sartlar

benım yaşım 17 teğmen olmak istiyorum nasıl olabıleceğimi tam bılmıyorum bana yardımcı olurmusunuz adım mustafa akgün yaedımınızı beklıyorum da harp okulu ne demektir tam olarak nerdedir
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
2 Ocak 2010       Mesaj #28
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

tegmen olmanız için harp okuluna yazılmanız gerekli bunun sınavları var tsk sitesinden detaylı bilği alırsınız tegmen olmak için 4sene harp okulunda okumalısınız.

Alıntı

ben 16yaşındayım lise ikideyim eşit ağırlık okuyorum nasıl teğmen olabilirim

Alıntı

benım yaşım 17 teğmen olmak istiyorum nasıl olabıleceğimi tam bılmıyorum bana yardımcı olurmusunuz adım mustafa akgün yaedımınızı beklıyorum da harp okulu ne demektir tam olarak nerdedir

Teğmen, birçok ülkenin kara ve hava kuvvetlerinde asıl görevi takım komutanlığı olan ve Asteğmenle Üsteğmen arasındaki askerî rütbedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde normal şartlar altında görev süreleri 3 yıldır.
Kara, hava ve deniz
harp okulu öğrencileri 4 yıllık eğitimlerinin ardından, sivil üniversitelerde okuyan Fakülte ve Yüksek Okullar Komutanlığı'na bağlı öğrenciler ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde okuyan öğrenciler bu rütbe ile mezun olurlar.
Ayrıca 12 ay yedek subay olarak askerlik hizmetini yapan üniversite mezunları, terhis tarihlerinden bir ay önce teğmen rütbesini kazanırlar.
TSK, 4-6 yıllık eğitim veren üniversitelerin ihtiyaç duyduğu bölümlerinden mezun olanları, yapılacak seçme sınavı ve eğitimi müteakip sözleşmeli veya muvazzaf subay statüsünde teğmen olarak istihdam etmektedir. Aynı zamanda TSK Personel Mevzuatında belirtilen şartları haiz olan astsubaylar arasından Subaylık Sınavında başarılı olanlar Teğmen rütbesine nasbedilerek görevine subay olarak devam etmektedir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2010       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meslek lisesinden sonra nasil subay olunur?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2010       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben orta okulda okuyorum teğmen olabilmem için hangi sınavlara girip ne kadar puan almam gerekiyor bana yardım edecek arki var mı