Arama

Nasıl teğmen olunur? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Şubat 2015 Gösterim: 120.864 Cevap: 149
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mart 2010       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn lise son dayım tegmen nasıl olurum
Sponsorlu Bağlantılar
volture - avatarı
volture
VIP "Ipıslak Balık"
27 Mart 2010       Mesaj #52
volture - avatarı
VIP "Ipıslak Balık"
Alıntı
volture adlı kullanıcıdan alıntı

Kara Harp Okulu

Sponsorlu Bağlantılar
Deniz Harp Okulu

Hava Harp Okulu

Jandarma Genel Komutanlığı

!!! Başvurular 22.02.2010 Tarihinde başlamıştır...İlgilenen arkadaşların dikkatine...!!!

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bn lise son dayım tegmen nasıl olurum

Verilen linkleri inceleyebilirsiniz.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Nisan 2010       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE]tegmen nasil olunur[/QUO]
subay nasıl olunur. Beni bilgilendirimisiniz lise 3de okuyorum.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
10 Nisan 2010       Mesaj #54
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE=Misafir;1753675]
Alıntı

tegmen nasil olunur[/QUO]
subay nasıl olunur. Beni bilgilendirimisiniz lise 3de okuyorum.

Teğmen, birçok ülkenin kara ve hava kuvvetlerinde asıl görevi takım komutanlığı olan ve Asteğmenle Üsteğmen arasındaki askerî rütbedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde normal şartlar altında görev süreleri 3 yıldır.
Kara, hava ve deniz
harp okulu öğrencileri 4 yıllık eğitimlerinin ardından, sivil üniversitelerde okuyan Fakülte ve Yüksek Okullar Komutanlığı'na bağlı öğrenciler ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde okuyan öğrenciler bu rütbe ile mezun olurlar.
Ayrıca 12 ay yedek subay olarak askerlik hizmetini yapan üniversite mezunları, terhis tarihlerinden bir ay önce teğmen rütbesini kazanırlar.
TSK, 4-6 yıllık eğitim veren üniversitelerin ihtiyaç duyduğu bölümlerinden mezun olanları, yapılacak seçme sınavı ve eğitimi müteakip sözleşmeli veya muvazzaf subay statüsünde teğmen olarak istihdam etmektedir. Aynı zamanda TSK Personel Mevzuatında belirtilen şartları haiz olan astsubaylar arasından Subaylık Sınavında başarılı olanlar Teğmen rütbesine nasbedilerek görevine subay olarak devam etmektedir.

Alttaki linklere tıklayın:

Kara Harp Okulu

Deniz Harp Okulu

Hava Harp Okulu

!!! Başvurular 22.02.2010 Tarihinde başlamıştır...İlgilenen arkadaşların dikkatine...!!!

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Nisan 2010       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
anadolu lisesi 9. sınıf öğrencisiyim deniz subayı olmak için ne yapmalıyım?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #56
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 9. sınıfta bir dersten kaldım o zaman derslerim kötüydü o dersi o sene hemen verdim şu an 11. sınıf öğrencisiyim ve derslerimde başarılıyım 9. sınıfta kaldığım ders bana bir engel olur mu?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

nasil tegmen olunur

ben 9. sınıfa giderken derslerim o zaman kötü olduğu için bir dersten başarısız oldum ama o dersi hemen o sene verdim şimdi 11. sınıfta okuyorum 9. sınıfta başarısız olduğum ders bana engel olur mu?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Temmuz 2010       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sayısal ve ea dan mezun olup yeterli puanı alırsan bide gerekli koşulları taşıyosan allahın emri zaten arkadaşlar gerekli bilgileri kho dan yada tsk dan öğrenebilirsiniz
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
7 Temmuz 2010       Mesaj #59
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

anadolu lisesi 9. sınıf öğrencisiyim deniz subayı olmak için ne yapmalıyım?

Alıntı

ben 9. sınıfta bir dersten kaldım o zaman derslerim kötüydü o dersi o sene hemen verdim şu an 11. sınıf öğrencisiyim ve derslerimde başarılıyım 9. sınıfta kaldığım ders bana bir engel olur mu?

Alıntı

ben 9. sınıfa giderken derslerim o zaman kötü olduğu için bir dersten başarısız oldum ama o dersi hemen o sene verdim şimdi 11. sınıfta okuyorum 9. sınıfta başarısız olduğum ders bana engel olur mu?

Alıntı

sayısal ve ea dan mezun olup yeterli puanı alırsan bide gerekli koşulları taşıyosan allahın emri zaten arkadaşlar gerekli bilgileri kho dan yada tsk dan öğrenebilirsiniz

.
[QUOTE=Daisy-BT;1753697]
Alıntı

Teğmen, birçok ülkenin kara ve hava kuvvetlerinde asıl görevi takım komutanlığı olan ve Asteğmenle Üsteğmen arasındaki askerî rütbedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde normal şartlar altında görev süreleri 3 yıldır.
Kara, hava ve deniz
harp okulu öğrencileri 4 yıllık eğitimlerinin ardından, sivil üniversitelerde okuyan Fakülte ve Yüksek Okullar Komutanlığı'na bağlı öğrenciler ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde okuyan öğrenciler bu rütbe ile mezun olurlar.
Ayrıca 12 ay yedek subay olarak askerlik hizmetini yapan üniversite mezunları, terhis tarihlerinden bir ay önce teğmen rütbesini kazanırlar.
TSK, 4-6 yıllık eğitim veren üniversitelerin ihtiyaç duyduğu bölümlerinden mezun olanları, yapılacak seçme sınavı ve eğitimi müteakip sözleşmeli veya muvazzaf subay statüsünde teğmen olarak istihdam etmektedir. Aynı zamanda TSK Personel Mevzuatında belirtilen şartları haiz olan astsubaylar arasından Subaylık Sınavında başarılı olanlar Teğmen rütbesine nasbedilerek görevine subay olarak devam etmektedir.

Alttaki linklere tıklayın:

Kara Harp Okulu

Deniz Harp Okulu

Hava Harp Okulu

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Temmuz 2010       Mesaj #60
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2009 subaylık sınav sorularını nerden bulabilirim