Arama

Kronik ürtiker hakkındaki önerileriniz nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Aralık 2015 Gösterim: 45.533 Cevap: 38
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ilk olarak5 yıl kadar önce akut ürtiker olmuştum ve heryerim kabararak hastaneye gittiğimde 1 hafta hastanede kaldım aldığım ilaçlar saysinde düzeldi son 5 aydır şikayetlerim yeniden başladı ve bu sefer kronik ürtiker teşhisi kondu cildime en ufak dokunan cisimde hemen kızarıp kabarmaya başlıyor saat kolye yüzük bilelik gibi takılar takamıyordum. Geçen hafta hastaneye yattığımda tüm tahlillerim temiz çıktı ilaç tedavisine devam edildi ve bu sorunun stres kaynaklı olduğu söylendi. Düşündüğüm zaman evet işortamında aile ortamında gerilimli ve sıkıntılı bir durum olursa benim kollarımda boynumda kızarıklar başlıyor hemen hemen 20 dk kadar bir sürede kayboluyor. Rupefen ilaç kullanıyorum ve doktorum bu tedavinin 1 1,5 yıl alacağını söylüyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Umarım en kısa zamanda herkesin bu zor durum olan rahatsızlığı ortadan kalkar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yumuşatıcılardan kaynaklananları var bir müddet kullanmayın..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bu lanet hastalıgı 1-1,5sene bende çektim gimedigim hastane gitmedigm doktor içmdigim ilaç kalmadı yok stresten yok yediklerinden yok içtiklerinden hepsi farklı ilaç farklı ignelr mahfoldum allah razıolsun bitane uyanık doktor benim hastalıgımı buldu suan cokk cok iyim.çürük 2 tane diş be
ni zehirlemis lütfen diş filmi çektirin acilen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynen bende ürtüker hastasıyım 1.5senedir çekiyorum dün doktora gittim kanım düşmüş,kandepolarım başalmış,acil demir yüklemesi yaptılar bakalım yine kabaracakmıyım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bana dedilerki yediklerinden bende bıraktım.acı,eşki,limon,portakal,havuç,baharatlar,antibiyotikler,yünlü kalın kumaşlardan uzak durun.kısacası kendimiz ilacıyız hastalığımızın öyle diyolar bakalım deneyip görecez.Hepimize ALLAH şifa versin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mayıs 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende aynı dertten muzdariptim.basınç ürtikerim hala mevcut.ama çapa allerji bölümünde ilaç alerjisi testlerim devam ediyor.ilaca alerjiniz olabilir,basit bir agrı kesici bile acillik yapabiliyor.çapayı öneririm
cnn - avatarı
cnn
Ziyaretçi
13 Haziran 2012       Mesaj #17
cnn - avatarı
Ziyaretçi
2007de ürtiker oldum. 6 ay tedavi gördüm ve o günden bu yana ara ara halan kabarmalarım oluyor.bunun sebebi ne olabilir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 5 yıl çektim bu ürtiker hastalığını allah hepinize acil şifalar versin ne zor olduğunu çok iyi biliyorum.hastalığımın 5. yılında hamileliğim nedeniyle ilaçlarımıda alamıyordum.duştan çıkınca tüm vücudum haşlanmış gibi kızarıyordu saatlerce kaşınıyordum.ürtiker olan bir arkadaşım aloa vera içeren duş jelleri ile ve yaz kış ılık suyla yıkanmamı önerdi o bu şekilde kurtulmuş.denedim kaşıntı ve kızarıklık olmadı 7 yıldır bu şekilde devam ediyorum şükürler olsun bir sorun yok araştırmanızı tavsiye ederim aloa vera içeren kremler de çok rahatlatıcı oluyor.en azından ilaçlar kadar zararlı değil ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Haziran 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
13 YAŞINDAYIM VE 2006 YILINDAN BERİ KRONİK ÜRTİKERİM VAR.ANKARADA DR. SAMİ ULUS ÇOCUK HASTANESİNDE PEÇ TESTİ DİYE Bİ TEST YAPTIRDIM FAKAT O TEST TE ALERJİ YAPTI,ALERJİ İÇİN KULLANDIĞIM BAZI İLAÇLARDA ALERJİ YAPIYOR, RESİM DERSLERİNE GİREMİYORUM ,PİKNİĞE, PARKLARA VS. TEDAVİ YOLLARINI ÖĞRENMEK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM... Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Haziran 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
15 senedir çekiyorum sürekli avil decort kullanarak 5 gün bir haftada ancak atabiliyorum.şimdiye kadar bir gün mısır bir gün midye ve bir günde zerdeçal tozundan olduğunu tespit edebildim sıkıntı ve alkolun tetiklediğinide söyleyebilirim ama daha kaç şeye allerjim var ve ne kadar sürecek hiç bilmiyorum.konforu ve sinir sistemini bitiren vi hastalık yalnızca çeken bilir..