Arama

Kronik ürtiker hakkındaki önerileriniz nedir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Aralık 2015 Gösterim: 45.544 Cevap: 38
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır çekiyorum bu lanet hastalığı yaşım 17,ilk önce okuldayken suratımda bir şişlik oldu ve hiç takmadım sonra kayboldu ve 2 gün sonra sırtımda o kadar yoğuduki okulda duramıyordum,hastaneye gittiğimde güneşten dolayı demişlerdi sonra 1 hafta daha devam edince internetten araştırarak kurdeşen(ürtiker)olduğunu anladım ve farklı bir doktora gittim doktor görür görmez kurdeşen döküyorsun dedi ben geçer diye bekliyordum bana rupofin adlı bir ilaç ve 2 tane krem vermişlerdi kullanıyordum ama işe yaramıyordu sonra kayboldu ve birden öyle bir çıktıki nefes alamıyordum hastaneye gittiğimde avil vuruldum kaşıntısını gidermekten başka hiç bir işe yaramadı tekrar doktorumu değiştirmeye karar verdim ve o gittiğim doktor bana diyet listesi verdi diyet listesinede uydum ama değişen birşey olmadı artık ümidi kesmiştim yani bir arkadaşımın tavsiyesiyle bir hocaya gittim (böyle şeylere hiç inanmam)ama hoca okudu üfledi ve vücuduma iğne bastı nedenini sorduğumda şok veya korkuyla geçebileceğini söyledi oda bir işe yaramadı sonra bodrumda alman hastanesi denen bir hastaneye gittim bana 21 adet test yapıldı ve herşeyim normal çıktı aierus adında bir ilaç verildi bana (hala kullanıyorum) 1-2 gün çıkmadı ama ufak ufak vardı onları artık görmüyordum bile babamın işi gereği istanbula geldim ve birde orda hastaneye gitmek istedim Özel Nisa hastanesine gittik doktorun odasına girdiğimde şikayetini söyle dedi ve kurdeşenim dedim ne kadar olduğunu ve nedeninin bulunamadığını söyledi ve direk dediği dişinde çürük iltihap apse varmı oldu ve dişimde iltihaplı bir çürük vardı direk dişciye gittim ve kanal tedavisi ve 2 dolgu yapıldı 1 tane daha yapılıcak iltihaplı olana bunun üzerinden 2 hafta geçti ve bana yasak olan şeyleri yaptım ilacımı içmedim bira içtim baharatlı şeyler yedim ve hiç birşey yok ancak şuan sol el bileğimde ufak sivilce şeklinde 3-4 tane var bu dişimi de yaptırdığımda geçiceğğini biliyorum allah düşmanımın başına vermesin insanı bıktırıyor hayattan soğutuyor bu hastalık herkese allah şifa versin.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır ürtiker hastalığı geçirmiyordum.3gün önce aniden yüzümde başlayan kabarıklık ve kızarmalar bir kaç saat içinde vücuduma yayıldı.Hastalığı daha önce geçirmiş biri olarak Avil tablet aldım bir tane içtim ama etkisini görmediğim için doktora gidip iğne yaptirdim.Yaptıkları iğne avil ampuldu.İlaç hepinizin bildiği üzere sakinleştiriyor kaşınmayı durduruyor ve uyutuyor.1 saat sonra kaşıntım tamamen kesildi ve ilacın etkisi ile uyudum..Sabah uyandığımda bütün kabarcıklarım sönmüştü ama kırmızı kırmızı lekeler kalmıştı.Doktorun tavsiyesi ile avil tablete devam ettim ancak akşamında ürtiker tekrarladı bukez daha büyük plaklar halinde ve bütün vücudumda.Tekrar doktora gittim ve bana ikili iğne yaptilar.Biri Dekort diğeri ise antihistaminik...Evvelki iğneden farklı olarak ne kaşıntı ne kabarıklık ne de leke bıraktı..Benim ürtikerim maalesef yiyeceklere karşı.Bu hastalığı çok araştırdım..Özellikle içinde küçük tanecikli sebze ve meyveler bende alerjik reaksiyon gösteriyor.Örneğin domates çilek patlıcan incir gibi.Bunun dışında baharatta tamamen uzak durmam gereken birşey.Yalnız doktorum kimyasal bazı maddelerinde ürtikere neden olduğunu söyledi.Örneğin deterjan şampuan sıvı el sabunları..Bazı bulaşık deterjanları elimde kaşıntıya sebep oluyor ancak kabartıya dönüşmüyor.Bazı ilaçlar da ürtikere sebep oluyormuş.Mesela babam kızkardeşini küçük yaşta ürtikerden dolayı kaybetmiş.Çikolatadan dolayı ürtiker olan çocuk vurulan iğnenin alerjik reaksiyon göstermesinden dolayı hayatını kaybetmiş.Babam ve dedem patlıcandan dolayı ürtiker olurlarmış mesela.Bilindiğiniz üzere bu hastalığın bir insanda görülme ihtimallerinden biri de ailede bu hastalığı geçirmiş bireylerin olması.Benim dedem,babam,halam bu hastalığı geçirmiş ise bende de olmaması imkansızdı zaten..Bu yüzden hepinize bu hastalığa sebebiyet veren madde yada yiyecekelerden uzak durmanızı tavsiye edebilirim..Aksi takdirde hayatı zindan edebilen cinsten bir hastalık..Hepinize geçmiş olsun
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

araştırma hastanesinde tüm tahlilleriniz yapıldığınızı belirtmişsiniz. allerji testide yaptırdınız mı?
bu test cilt altına çeşitli allerjenlerin minimal dozlarda verilmesi demektir.
Tepecik eğitim ve araştırma hastaneside bu konuda uzmandır.

Ege üniversiteside bu konuda iyidir gerçi.
kortizon tedavisi çok ekonomik olması sebebiyle ve akut etkileri nedeniyle çok tutulan bir tedavi yöntemi olsada geçici bir çözüm olup, vücudun gösterdiği reaksiyonu geçici olarak engeller..
sizin kalıcı bir çözüme ihtiyacınız var buda etkene yönelik tedavidir.yani ürtikere yol açan sebbei bulup yoketmektir
önerim iyi bir cildiye uzmanına başvurmanızdır.
yaptırdığınız tahlilleri buraya yazarsanız size daha çok yardımcı olabilirim
sağlıklı günler dilerim.

Meraba bendede aynı hastalık var kaşıntıdan delircem fakat vücudumda lekeler yok ama sinirlenince sıkıntı yapınca ve sıcak havada cok kaşıntı oluyo bunın kesin çözümü varmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2013       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle ben de 3yıldır kronik ürtiker hastasıydım 1ay öncesine kadar.piyasadaki tüm antihistaminik ilaçlar,kortizon,bitkisel ilaçlar kim ne dediyse yaptım kullandım.benim şifa ilacım omalizumab etken maddeli aşı oldu.15günde bir aşıyı oluyorum ve ataklarım kalmadı.artık hiç ürtiker çikmıyor bile.aşı bayağı bir pahalı.eger sosyal güvenliğiniz varsa zeytinburnundaki göğüs hastalıkları hastanesi alerji bölümüne gidin.ilaç saglık kurulu raporu ile veriliyor.ama önce doktora biraz sizi ve hastalığınızın seyrini görmesi için zaman verin.çünkü bu ilaç son çare olarak yani benim gibi her günü atakla geçen ve ilaca dirençli hastalar için veriliyor.astım tedavisinde de kullanılıyor ve yan etkisini görmedi.herkese acil şifalar dilerim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Nisan 2013       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Bende 1,5 sene ütiker ile uğraştım. Su an tam geçmesede eski sıkıntılarımın %90'ı geçti. Artık ilaç kullanmıyorum. Tedavim basit. Benim yaşadıklarımı kimse yaşamasın, yada yasayan varsa benim gibi sifa bulsun diye yazıyorum.
Tedavim duş aldıktan sonra, en son duş suyuna elma sirkesi koymak.Suyla elma sirkesini karıştirip her yerinize dökün ve tekrar durulanmayın. Banyo tasını bir parmak geçsin üzerini su ile tamamlayın. Kokar diye de korkmayın elma sirkesinin kokusu sonradan uçuyo. Umarım şifa bulursunuz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2013       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar size boş yer eümit vermek istemem ama benim bir ÖNERİM VAR
bende eskiden ürtikerdim ama daha sonra spora başladım ve ürtiker geçti çünkü terleyince vücuttan ürtiker yapan madde atılıyor bence denemekte zarar yok sizde deneyin dediğim gibi kesin değil
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mart 2014       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Valla kardesim bende spor yaparken basladi. 9-10 aydir var. Genelde aksamlari ve sabah uyandigimda cikiyor.sporu biraktim zaten 1 ay sonra fln. Ama neyle alakali ne yapilir orasi sikinti. Cozum yolu yok mudur bilmiyorum :/
kospi11 - avatarı
kospi11
Ziyaretçi
5 Mart 2014       Mesaj #28
kospi11 - avatarı
Ziyaretçi
9-10 aydir bende de var surekli. Cocukken cips fln yemistim. O gece acillik olmustum kabarmadan dolayi. 4-5 sene sonra bir kez daha oldu.
Ta ki gecen sene mayis ayina kadar. Spor fln yapiyordum. Bir anda cikti. O gunden beri hastanelerde antihistaminik haplardan medet umar oldum. Universite son sene bitirme telaşi falan var. Kafaya takarim bide olaylari. Stress var. Ama bu kadar da uzun olmasi dusundurucu baska bir sey var mi diye. Neyse kam testleri, medicalpark ta kapsamli alerji testleri (bocek,toz vs.) yapildi. Sonuclar temiz hic bir sey yok.. "Vardir iyi bakin" da diyemiyorum.
Antihistaminikler 2mg(zaditen) la basladim, 5mg (aerius), suan 10mg lara kadar geldi(allerset). Yeni hap yazildiginda 2 aya kadar ise yariyor bastiriyor. 2 ay sonu da yine kabarmaya basliyor. Yani haplar tam olarak "problemi cozmuyor".
Bakalim tekrar yavuz selim hast. gitcem ne olacak. Kortizon fln kullanmak istemiyorum. Histaminik te kullanmak isyemiyorum. Bana kalirsa haplari fln herseyi kokten kesip olacagina varsin demek var ama gozum yemiyor. Okul var insam icine cikiyoruz. Uyuz gibi kasinmak hos degil. Bazen dayanilmaz oluyor surekli surekli cikiyor. Bugun nerede cikacak diye bekliyosun yapxak bir sey yok. Ama ben sukrediyorum yine. Bizim kasinacak kolumuz bacagimiz var...
Ins iyi olur. Stres ten uzak durun ve kafaya takmayin hic.bir seyi millet. Umariz bir cozum vardir ve burada paylasilir.
Acil sifalar herkese Msn Happy
kospi11 - avatarı
kospi11
Ziyaretçi
5 Mart 2014       Mesaj #29
kospi11 - avatarı
Ziyaretçi
Suan nasil.hocam.durum
Ataklar gecti mi? Hala devam ediyor mu. Bende de on aydir cikiyor. Kesecem bir gun kabardiginda bakalim ne cikcak icinden.. derdi ne yani kabarip duruyor
kospi11 - avatarı
kospi11
Ziyaretçi
5 Mart 2014       Mesaj #30
kospi11 - avatarı
Ziyaretçi
Bir cozum bulabildiniz mi ablacim. Bende 10 aydir muzdaribim bu hastaliktan Msn Sad