Arama

Saçın yağlanmasını engellemek için neler yapılabilir? - Sayfa 11

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Ocak 2015 Gösterim: 121.196 Cevap: 109
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Nisan 2013       Mesaj #101
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

3 gün son ra saçım yağlanıyo diyen arkadaş. sana sesleniyorum !
bulup da bunama lütfen. benim yıkadıktan ertesi günü yağlanıyo !

Arkadas 3 gün diyor utanmasa 1 ayda bir yikayacak bi zahmet 3 günde bir dus al yani sacinin yaglanmasini gectim kokarsin be arkadas Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2013       Mesaj #102
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkdesler bnmde sacm 2 güne bü yağlanıo napabilrm lütfen biln biri sölesn yalwarıyrm size bktm çünki banyo ypmktan ya nolurMsn Sad(( bu arada elma sirkesi gercekten işe yarıyomu dost????????
Sponsorlu Bağlantılar
Misafirmisafşr - avatarı
Misafirmisafşr
Ziyaretçi
19 Mayıs 2013       Mesaj #103
Misafirmisafşr - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

yağlı saçlar için ne yapılması gerekiyo

saçlarım eskıden bu kadar fazla yağlanmıyordu ama sımdı banya yapıyorum we ertesı gne yağlanıyor cok sınıır bozucu ewt eskıden sacımı 1 hafta yıkamasam bşi olmazdı smdı ıse berbatt
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mayıs 2013       Mesaj #104
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok sık yıkarsanız daha çok yağlanır. tavsiyem bir veya iki gün öyle bekletip sonra yıkayın bikaç sefer ve bol su için, düzelecektir.
Dermatolog - avatarı
Dermatolog
Ziyaretçi
21 Mayıs 2013       Mesaj #105
Dermatolog - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
madkid adlı kullanıcıdan alıntı

Saçlarım çok yağlanıyor ne yapmam gerekir

Saçınız normalinden fazla yağlanıyorsa boşuna şampuanlara para vermeyin.Katkısız Doğal sabunla yıkayın haftada bir limonlu su ile temizleyin.Yavaş yavaş yağlanma kesilecektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2013       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

sLm arkadasLar, benimde aynı sorunum war, saçlarım 2 günde bir yagLanıo banyo yapmakdan bıktım diebiLirim Msn Happy bazı sitelerde zeytin yagı sürün 2 saat bekLein yazıo fakat bu bna mantıksız geLdi yani aLLah göstermesin bitLenmeye biLe yoL açabiLir... Başka sitede ise, dusda eLma sirkesiyLe ovaLaın yazıo waLLa herkes kafasına göre konusuo biLen biri Lütfen bi açıkLık getrsin ricaa oLunurr Msn Happy)

sakınn fazla yıkamayın. fazla yıkamak hele hele masaj yaparak yıkamak saç diplerindeki yağ bezelerini harekete geçirir duramazsınız. ayrıca kafanıza yok sirkeymiş yumurtaymış elma armut kurbağa bacağı ne bulduysanız sürmeyin (sizin için değil herkes için) bunlar saçı yıpratır ve kçücük bir kalıntı kalsa dahi bitlenme sivilcelenme vb sorunlara yol açar. saç derinizi kaşımayın yani dokunmayın . ayrıca 3 günde bir yıkamak yeterli. çünkü fazla yıkamak yağ bezelerini harekete geçirir. sakınha saç kremini saç derinize temas ettirmeyin o birde sivilcelenme yapar hiç duramazsınız. saçınızı yıkarken şampuanı bollca köpürtün. iyice duruladığınıza emin olun. maddi durumunuz iyiyse eczanede bitkisel şampuanlar var. ama sakın ola sakın ilaç kullanmayın karaciğeriniz ölür.
Misafirr - avatarı
Misafirr
Ziyaretçi
30 Eylül 2013       Mesaj #107
Misafirr - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar biraz mantıklı olun lütfen. Her insanın cilt tipi farklıdır ve saclarda öyle. Ayrıca burada 3-4 günde yağlanıyor diye şikayet eden kisiler var. Ona bakılırsa benim her 12 saatte bir yağlanıyor. Bence halinize şükredin. Ve 3-4 günlük yağlanmasından şikayetci olmayın.
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2013       Mesaj #108
misafir - avatarı
Ziyaretçi
limon suyuyla yıkayın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2013       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kesinlikle saç kremi kullanmayın aşırı yağlandırıp sivilce yapar ısırganlı şampuan iyidir bir de 5 tl ye ünlü bir markette defne sabunu var onu al tamamdır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2015       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar bnmde sacim cok yaglaniyor hergun okuldan geldikten sonra yikamak zorunda kaliyordum sonra 1 ay boyunca sacimi duzlestirmedim sacimla oynamadim o surecte sacimim yaglanmDigini vede haftada 2 gun yikama geregi duydum bence hic bir ilac falan kulamadan biraz saciniza ozen vermeyin sizde yaglanmadigini fark edeceksiniz :-)