Arama

Bilgisayarın fanı yeniden nasıl çalıştırılır?

Güncelleme: 25 Kasım 2010 Gösterim: 9.021 Cevap: 6
esrarrlı - avatarı
esrarrlı
Ziyaretçi
7 Temmuz 2009       Mesaj #1
esrarrlı - avatarı
Ziyaretçi
slm ben ekran kartının fanının döndüğü konusunda şüpheliyim çünkü bilgisayarın sıcaklığı yükselip duruyor daha sonra ekran donuyor.Yani fan çalışmıyor tekrardan nasıl fanı çalıştırabilirim???Lütfen yardım.......
Sponsorlu Bağlantılar
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
7 Temmuz 2009       Mesaj #2
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
esrarrlı adlı kullanıcıdan alıntı

slm ben ekran kartının fanının döndüğü konusunda şüpheliyim çünkü bilgisayarın sıcaklığı yükselip duruyor daha sonra ekran donuyor.Yani fan çalışmıyor tekrardan nasıl fanı çalıştırabilirim???Lütfen yardım.......

Bilgisayarın kasa'sını açın ve fan'ı kontrol edin , kablo bağlantılarını kontrol edin , fan bozuk ise değiştirin.Eğer bunları yapabilecek düzeyde değilsiniz bilgisayarcıya götürün basit bir şekilde hallolur..Donanımsal bir sorun olduğu için yazılımsal yapabileceğiniz bir şey değildir.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarım açılırken fanı calısıyor daha sonra duruyor nasıl duzeltebılırım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynı sorun bende de var. bilgisayarı açtığımda fan çalışıyor. sonrasında fan duruyor
Valeria - avatarı
Valeria
VIP Çilekli
28 Nisan 2010       Mesaj #5
Valeria - avatarı
VIP Çilekli
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

aynı sorun bende de var. bilgisayarı açtığımda fan çalışıyor. sonrasında fan duruyor

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarım açılırken fanı calısıyor daha sonra duruyor nasıl duzeltebılırım

Aşağıdaki mesajı inceleyiniz ;
Alıntı
ozti adlı kullanıcıdan alıntı

Bilgisayarın kasa'sını açın ve fan'ı kontrol edin , kablo bağlantılarını kontrol edin , fan bozuk ise değiştirin.Eğer bunları yapabilecek düzeyde değilsiniz bilgisayarcıya götürün basit bir şekilde hallolur..Donanımsal bir sorun olduğu için yazılımsal yapabileceğiniz bir şey değildir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bilgisayar daki boşta duran fanı söktüm ama benimkinde 1 kırmızı (+)1 siyah(-) birde ne işe yaradığını bilmediğim sarı bir kablo var o kablo nedir açıklarmısınız?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende Asus Kasa İle Gelen 2 tane Fan Var. Kaç Volt olduklarını nasıl öğreneceğim?
Hızlı Cevap