Arama

Dersaneden kaydımı nasıl sildirebilirim? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Aralık 2016 Gösterim: 41.591 Cevap: 37
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
29 Temmuz 2010       Mesaj #11
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

3 ay önce kayıt oldum.3 taksit ödendi.daha derslerde başlamadı.dilekçe yazsam ayrılmak istiorm diye kabul edilir mi??

Sizin veya ailenizin imzaladığı sözleşme olmalı, sözleşmeye bakarsanız haklarınız ve yükümlülükleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Belki uygun bir geçerli sebep vardır veya sadece az bir kısmını ödeyerek ayrılabilirsiniz. Durumunuza uyan bir madde yoksa ödemek zorundasınız, yasal işlemlerle alırlar.
Sponsorlu Bağlantılar
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
29 Temmuz 2010       Mesaj #12
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Alıntı

3 ay önce kayıt oldum.3 taksit ödendi.daha derslerde başlamadı.dilekçe yazsam ayrılmak istiorm diye kabul edilir mi??

Ben de sizin durumunuza düşmüştüm. Lise son sınıfın başında bir dersaneye kayıt oldum ve 3 ay taksit verdik. Öğretmenlerin akademik deneyimini yetersiz buldum ve ayrılmak istedim.
Sponsorlu Bağlantılar

Ailemle birlikte bir hafta boyunca dersaneye gittik hergün. Her seferinde müdür ailemi ikna edip, geri gönderdi. Öğretmenlerimizi değiştireceklerini falan öne sürdü.
Ben ayrılmayı kafama koymuştum. Bir haftalık gereksiz görüşmelerin ardından bu işin uzamamasını ve ne olursa olsun ayrılmak istediğimi söyledim. Müdür ikna oldu. Muhasebeden senetimizi aldık. Ancak ödenen 3 taksit dersaneye kaldı.

Dilekçe yazarken ortaya koyacağınız konu önemli.
My one regret in life is that I am not someone else.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben yaklaşık 2 ay önce pi analitik dersanesine kaydoldum. şimdide kayıt sildirmek istiyorum.fakat kaydımı sildirebilmem için parayı da istiyolar.sözleşmede geçen üç madde var. bana uyabilen sadece sağlık raporu alabilmek ki bu da ciddi bişey nasıl alınabilirki?. bunun dışında dersaneden kaydımı nrmal bi şekilde sildirebilmem için değişik yollar varmı kaymakamlıktan belge gibi.eğer bi bilginiz varsa bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim çok zor durumdayım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bn avcılar fem için iptalimi istedim bi dilekce doldurttular 1 haftaya silinir dedilir gercekten kesin silirnir sonradan bi terlik cıkarırlar mı die korkoyorum bi bilgisi olan warsa paylasa bilir mi?(henüz dersler baslamadı senette imzalamadım sadece sözleşme...)
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
21 Eylül 2010       Mesaj #15
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Alıntı

arkadaşlar ben yaklaşık 2 ay önce pi analitik dersanesine kaydoldum. şimdide kayıt sildirmek istiyorum.fakat kaydımı sildirebilmem için parayı da istiyolar.sözleşmede geçen üç madde var. bana uyabilen sadece sağlık raporu alabilmek ki bu da ciddi bişey nasıl alınabilirki?. bunun dışında dersaneden kaydımı nrmal bi şekilde sildirebilmem için değişik yollar varmı kaymakamlıktan belge gibi.eğer bi bilginiz varsa bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim çok zor durumdayım.

Kaydınızı sildirmek istediğinize dair bir dilekçe yeterli olacaktır. Ancak dersane başka belgeler de isteyebilir.

Alıntı

arkadaşlar bn avcılar fem için iptalimi istedim bi dilekce doldurttular 1 haftaya silinir dedilir gercekten kesin silirnir sonradan bi terlik cıkarırlar mı die korkoyorum bi bilgisi olan warsa paylasa bilir mi?(henüz dersler baslamadı senette imzalamadım sadece sözleşme...)

Madem daha senet imzalamadınız. Size ödetecekleri bir ücret yok ortada.
Kayıt sildirmek için bir dilekçe ile dersane yönetiminize başvurunuz.

Ben de fem ve türevlerinden olan bir dersaneye kayıt olmuştum. Taksitleri önceden ödemeye başladığımız için 3 aylık taksit tahsil edilmişti. Ancak tanıtım derslerindeki gibi ders işlemediklerini gördüm ve öğretmenlerden pek memnun olmamaya başladım. Ayrıca hazetmediğim olaylar meydana gelmeye başladı. 2 hafta derse girdim. Kaydımı sildirmek istediğimi aileme söyledim. Ailemle dersaneye gittim, fakat müdür ailemi kaydırmımı sildirmemem için ikna etmeye çalıştırlar.
3 aylık taksidi bıraktık. Kayıt sildirmek istediğimize dair bir dilekçe hazırladık. Çok zorluk çıkarmadılar.
1-2 gün oyaladırlar.
My one regret in life is that I am not someone else.
darkness018 - avatarı
darkness018
Ziyaretçi
22 Ocak 2011       Mesaj #16
darkness018 - avatarı
Ziyaretçi
Kaydımızı sildirmek için vereceğimiz dilekçeye bir örnek verebilir misiniz? kyle bu konuda yardımcı olursan minnettar kalırım..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir dershaneye yazıLdım senet yapıLdı 1 ay gittim sonra bırakmak zorunda kaldım. Ücretin yarısını verdim ve geri kalan borcum bir sene sonra mahkemeye veriLmiş. Burda ne gibi bi hakkım var ?
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
21 Nisan 2011       Mesaj #18
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Bir dershaneye yazıLdım senet yapıLdı 1 ay gittim sonra bırakmak zorunda kaldım. Ücretin yarısını verdim ve geri kalan borcum bir sene sonra mahkemeye veriLmiş. Burda ne gibi bi hakkım var ?

Sizin veya ailenizin imzaladığı sözleşme olmalı, sözleşmeye bakarsanız haklarınız ve yükümlülükleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Belki uygun bir geçerli sebep vardır veya sadece az bir kısmını ödeyerek ayrılabilirsiniz. Durumunuza uyan bir madde yoksa ödemek zorundasınız, yasal işlemlerle alırlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Haziran 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bn dershaneye kayıt oldum ama bi süre sonra herkez o dershaneyi kötüledi ve ben ayrılmak istiyorm ayrılabilirmiyim
ynsmr - avatarı
ynsmr
Ziyaretçi
24 Ağustos 2011       Mesaj #20
ynsmr - avatarı
Ziyaretçi
Ben özel 1 kpss dersanesine yazıldım.Kaydımı sildirmek veya iptal ettirmek istediğimi söyledim.Adamlar kayıt silme yapmıyoruz yerine yeni öğrenci bul ona göre ondan paramzı çıkartalım seninde yüzde 10 luk payını werelim dediler.Babam işçi bende çalışmıyorum ayrıca önlisans öğrencisiyim.Bu yüzden tercihim öncelikle Dgs sınavı oldu yani isteklerim değişti.Sözleşmede 4 şart var.Bunlar 1,Öğrencinin taşınma durumu ve belge ile ispatı
2, Saglık nedeniyle devam edememesi durumu ve belge ile ispatı
3, Öğrenci velisinin veya kendisinin maddi açıdan ücreti ödeyemeyecek duruma düşmesi ve bunu belgelemesi
4, Kanunun 15. ve 16 maddesine göre çökmesi
Özel madde
Kursumuzun başlayabilmesi için 15 kursiyerin katılımı gerekmektedir.bu sayıya ulaşılmaması nedeniyle kursun açılmaması halinde kurs başlangıç tarihi 2 hafta ertelenebilir.Yine yeterli sayıya ulaşılmamış olması halinde bu sözleşme kurs idaresince tek taraflı olrak fes edilebilir.
Maddeler bunlar ben işin içinden çıkmadım ayrıca daha kurs başlamadı bile . Sizden ricam ben bu şartlar halinde bile sildirebiliyormuyum.Yoksa fakirlik kagıdı alsam kayıt silebilirler mi? Ama babam devlet işçisi bu kagıdı almam onun için sorun olurmu? yada sildirmem için bana bir yol gösterin lütfen..Şimdiden ilginiz için teşekkürler..