Arama

Dersaneden kaydımı nasıl sildirebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Aralık 2016 Gösterim: 41.596 Cevap: 37
cruel_91 - avatarı
cruel_91
Ziyaretçi
7 Eylül 2009       Mesaj #1
cruel_91 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,
Lise 4. sınıf öğrencisiyim. Haziran ayında bir dersaneye 2100 Türk Lirasına kayıt oldum. Her ay 175 Türk lirası ödemek şartıyla 12 ay taksit yaptırdık.
Dersane yetkilisinin vaatleri ile dersaneye başladıktan sonra gördüğüm muamele farklı olduğu, öğretmenlerin eğitim için yeterli seviyede olmadığı ve sınıf mevcudunun fazla olması gibi durumlardan şikayetçi olduğum için dersaneden kaydımı sildirmek istiyorum.

Dersane ile velim arasında imzalanan sözleşmede:
Kayıt Sonrası Ücret İadesi başlığı altında şu maddeler var.
1: Şirketimiz mali planlarını öğrenci kayıt sayısına göre yaptığından, kayıtlı öğrencilerin öğretim yılı boyunca kayıtlarını sildirmemeleri esas alınır.

2:Öğretim dönemi içinde zorunlu bir sebeple kayıt sildirmek isteyen öğrenci için, velisinin yazılı müracaatı gereklidir. Müracaat sonrası şirket yetkilisi veya dersane müdürü tarafından kayıt silme gerekçesi incelenerek kayıt silinir.

3: Kaydı silinecek öğrencinin dersaneye herhangi bir borcunun bulunmaması gereklidir. Borçlu öğrencinin borcu tahsil edildikten sonra kayıt silinir.

4: Kayıt silme tarihi, iligli müracaat dilekçesinin dersaneye ulaştığı tarihtir.

5: Aşağıda belirtilen sebeplerden biri veya birkaçı dolayısıyla dersaneden ayrılan öğrencilerin ayrılış tarihinden sonraki aylara, günlere, saatlere isabet eden ödenmiş ücretleri iade edilir.
a) Öğrencinin il dışına başka bir kuruma nakil olması,
b) Öğrencinin sağlık sebepleriyle kurumdan ayrılması,
c) Dersanenin kapatılması,
d) Dersanenin öğretime başlamasından önceki bir tarihte öğrencinin herhangi bir sebeple kurumdan ayrılmak için müracaat etmesi,
e) Öğrenci velisinin öğrenciyi kurumda okutamayacak duruma düşmesi (çğrenciyi kurumda okutamayacak duruma düştüğünü göterir resmi makamlardan alacağı belgelerle ispatlaması gerekir.)

6:Kayıt sildiren öğrenci velilerinden öğrenim gördükleri ders saat ücretleri basın yoluyla ilan edilen ve Milli Eğitim'ce onaylanan fiyat üzerinden tahsil edilir.

7: Kayıt sildiren öğrenciden verilen kitap setinin ücreti tahsil edilir.

Dersane başlayalı iki hafta oldu. Haziran-Temmuz ve Ağustos aylarında 175'er Türk lirası olmak üzere 3 taksit ödedik.

Bu durumda dersanemden kaydımı sildirmem mümkün mü? Mümkün ise sözleşme gereği 2100 Türk lirasını ödemek zorunda mıyız? Nasıl bir dilekçe ile kaydımı sildirmek için başvuruda bulunabilirim.
EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

teşekkür ederim peki başka bir yolla mesela şantaj yaparak alamazmıyız kafamda bi plan var onu uygulasam çünkü hiçbir dersane adının kötüye çıkmasını istemez hele hele 600 lira için haksızmıyım?

"Aaa tabii, mutlaka uygulamalısınız!" şeklinde bir öneride bulunmamızı bekliyor olmazsınız bizden de mi?!
Dersane yönetimiyle sorununuzu yeniden ele alıp makul bir yol bulmayı denemeniz veya "Böyle bir sorunun çözümü bu olsa nasıl olur?" şeklinde bir soruyla bize gelmemeniz elinizdeki mevcut seçenekler.
Sponsorlu Bağlantılar

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
7 Eylül 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
cruel_91 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba,
Lise 4. sınıf öğrencisiyim. Haziran ayında bir dersaneye 2100 Türk Lirasına kayıt oldum. Her ay 175 Türk lirası ödemek şartıyla 12 ay taksit yaptırdık.

Sponsorlu Bağlantılar
Dersane yetkilisinin vaatleri ile dersaneye başladıktan sonra gördüğüm muamele farklı olduğu, öğretmenlerin eğitim için yeterli seviyede olmadığı ve sınıf mevcudunun fazla olması gibi durumlardan şikayetçi olduğum için dersaneden kaydımı sildirmek istiyorum.

Dersane ile velim arasında imzalanan sözleşmede:
Kayıt Sonrası Ücret İadesi başlığı altında şu maddeler var.
1: Şirketimiz mali planlarını öğrenci kayıt sayısına göre yaptığından, kayıtlı öğrencilerin öğretim yılı boyunca kayıtlarını sildirmemeleri esas alınır.

2:Öğretim dönemi içinde zorunlu bir sebeple kayıt sildirmek isteyen öğrenci için, velisinin yazılı müracaatı gereklidir. Müracaat sonrası şirket yetkilisi veya dersane müdürü tarafından kayıt silme gerekçesi incelenerek kayıt silinir.

3: Kaydı silinecek öğrencinin dersaneye herhangi bir borcunun bulunmaması gereklidir. Borçlu öğrencinin borcu tahsil edildikten sonra kayıt silinir.

4: Kayıt silme tarihi, iligli müracaat dilekçesinin dersaneye ulaştığı tarihtir.

5: Aşağıda belirtilen sebeplerden biri veya birkaçı dolayısıyla dersaneden ayrılan öğrencilerin ayrılış tarihinden sonraki aylara, günlere, saatlere isabet eden ödenmiş ücretleri iade edilir.
a) Öğrencinin il dışına başka bir kuruma nakil olması,
b) Öğrencinin sağlık sebepleriyle kurumdan ayrılması,
c) Dersanenin kapatılması,
d) Dersanenin öğretime başlamasından önceki bir tarihte öğrencinin herhangi bir sebeple kurumdan ayrılmak için müracaat etmesi,
e) Öğrenci velisinin öğrenciyi kurumda okutamayacak duruma düşmesi (çğrenciyi kurumda okutamayacak duruma düştüğünü göterir resmi makamlardan alacağı belgelerle ispatlaması gerekir.)

6:Kayıt sildiren öğrenci velilerinden öğrenim gördükleri ders saat ücretleri basın yoluyla ilan edilen ve Milli Eğitim'ce onaylanan fiyat üzerinden tahsil edilir.

7: Kayıt sildiren öğrenciden verilen kitap setinin ücreti tahsil edilir.

Dersane başlayalı iki hafta oldu. Haziran-Temmuz ve Ağustos aylarında 175'er Türk lirası olmak üzere 3 taksit ödedik.

Bu durumda dersanemden kaydımı sildirmem mümkün mü? Mümkün ise sözleşme gereği 2100 Türk lirasını ödemek zorunda mıyız? Nasıl bir dilekçe ile kaydımı sildirmek için başvuruda bulunabilirim.

Rapor alıp kaydı sildirebilir, ödenmemiş taksit paralarını ödemekten kurtulabilirsiniz.
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009       Mesaj #3
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Taşınıyoruz de ve ispat et
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet ya taşınacaksınız yada ciddi bi sağlık sorununuz olacak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar bende eylül ayında sınav dersanesine kayıt oldum.şimdi bazı nedenlerden dolayı kaydımı sildirmek istiyorum fakat silemiyoruz dediler 600 tl borcum var bu parayı s.e s.e ödemek zorundasınız dediler ne yapmam gerek LÜTFEN YARDIM EDİN ÇOK ACİL ZAMAN GEÇMEDEN
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
14 Şubat 2010       Mesaj #6
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

slm arkadaşlar bende eylül ayında sınav dersanesine kayıt oldum.şimdi bazı nedenlerden dolayı kaydımı sildirmek istiyorum fakat silemiyoruz dediler 600 tl borcum var bu parayı ödemek zorundasınız dediler ne yapmam gerek LÜTFEN YARDIM EDİN ÇOK ACİL ZAMAN GEÇMEDEN

Sizin veya ailenizin imzaladığı sözleşme olmalı, sözleşmeye bakarsanız haklarınız ve yükümlülükleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Belki uygun bir geçerli sebep vardır veya sadece az bir kısmını ödeyerek ayrılabilirsiniz. Durumunuza uyan bir madde yoksa ödemek zorundasınız, yasal işlemlerle alırlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
teşekkür ederim peki başka bir yolla mesela şantaj yaparak alamazmıyız kafamda bi plan var onu uygulasam çünkü hiçbir dersane adının kötüye çıkmasını istemez hele hele 600 lira için haksızmıyım?
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
15 Şubat 2010       Mesaj #8
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

"Aaa tabii, mutlaka uygulamalısınız!" şeklinde bir öneride bulunmamızı bekliyor olmazsınız bizden de mi?!
Dersane yönetimiyle sorununuzu yeniden ele alıp makul bir yol bulmayı denemeniz veya "Böyle bir sorunun çözümü bu olsa nasıl olur?" şeklinde bir soruyla bize gelmemeniz elinizdeki mevcut seçenekler.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ewt mümkünse sizdende bi öneri alabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Temmuz 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3 ay önce kayıt oldum.3 taksit ödendi.daha derslerde başlamadı.dilekçe yazsam ayrılmak istiorm diye kabul edilir mi??