Arama

Yüzümdeki tırnak izi nasıl tedavi edilebilir? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Ağustos 2016 Gösterim: 173.792 Cevap: 123
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Temmuz 2011       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar biçok kişi benım gibi tırnak izi maduru benım tam anlımda yegenım tarafından 3 ay önce yapılmıs bır tırnak izi var cok pinpirikli biri olarak tam 3 ay boyunca kantaron yagı madecassol contraktubex salyangoz sıvısı cilt kutucu vs. biçok yöntem denedim bunlardan bir kısmı dermatoloji uzmanlarınca verilmiş ilaçlardı lakin iz geçmedi! ve dermatologun bana soyledıgı bu leke eninde sonunda gecer ancak uzun bır zaman alacak! benım cıldım yaglı oldugu ıcın ıyılesmenın 2 3 sene gıbı kısa surecegını kuru cıltlerde bunun 5 6 yılı bulacagını ılettı genede o bolgede hafıf bır ızın kalacagını ve bu lekeninde lazerle gıderielebılecegını soyledı lazer tedavısıne hemen basvurmamı istemedi lekenın evrım gecırmesını yanı kızarıklıgın kahverengı hafıf bır lekeye donusmesını beklemem gerektıgını boylece lazer tedavısının daha etkılı olacagını soyledı! ne yazıkkı durum bu arkadaslar ben yaklasık 4 5 ay kadar daha contraktubex kullanacagım ordakı enfeksıyonların tamamen yok olması ıcın gereklıymıs diğer butun yontemler ve ilaçlar yalandır...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Temmuz 2011       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim 3-4 sene önce yeğenim burnumun üst kısmını tırnakladı .
1 hafta önce de diğer yeğenim çizdi burnumu.
Sponsorlu Bağlantılar
çok kötü gözüküyo lütfen yardım edin.
cildiyeciye gitmekten başka çözüm yolu vardır umarım lütfen Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2011       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim şafamda 3 gün önce oldu yara vardı kavladı sızlıyo bi türlü geçmiyo sinirlerim bozuldu bide abim kalem fırlattı oda burnuma geldi kanadı deri delindi kan aktı yara oda 3 gündür kavlamadı gitti kabuk koy dediler koydum kuruyunca at çöpe dediler attım hiç bişiy yapmadı çıldıraciyim yaw
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2011       Mesaj #44
misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar kızım 2 yaşında çok iyi doktorlara götürdüm.ilk oluştugunda mikrop kapmaması için günde ikikez bactroban krem 10 gün kulanmamı ve bu kremi sürdükten 2 saat sonra dermatix gel krem sürmemi çünkü bacroban antibiyotikli krem olduğu için 2saat sonra dermatix sürmek gerekiyormuş ve dermatix 4 ila 5 ay kullanmamı söyledi.daha sonra tekrar gelmemi söyledi yara oluştugunda 1 er ay ara ile resmini çekin ve karşılaştırma yapın deri rengine minimum 1 yıla döner dermatix ise çukur oluşmasını önler dediler açıkçası yapılacak tek şey bu imiş ayrıca be dermatix iyileşen ve yıllar sonra sürüldüğünde iyi geliyormuş. şimdiden geçmiş olsun.not yaranın kabugunu kaldırmayın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2011       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş kantoron yağı cidden geçiriomu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2011       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bak arkadaşım doğru tırnak izi tamamen geçmez ama belli olmucak şekılde kapanabılır die duydum.bnm yuzumdede tırnak ızı vr kantaron yağının iyi geldığını duydum ve kullanmaya başladım inş. faydasını görücem kırmızı kantaron yağı faydası olrsa msj atarım burdan oky:')
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2011       Mesaj #47
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yüzümde küçüklükten kalma tırnak izleri vr çok derin değil ama tırnak izleri kırmızı kantaron yağıyla geçer mi?ltfn yardım edın bı bılgınız varsa cevlayın zor durumdayım ltfen bı allah kulu cev. versin Msn Sad kırmızı kantaron yağyla tırnak izleri geçer die duydum ama tam emın değilim. cevlarınızı beklıyorum ..geçer dıosanız acaba ne kdr surede geçer ltfen söleyın Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2011       Mesaj #48
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bnmde yuzumde 4-5 ay dır tırnak izi var.1 Ay fln contactrubex kullandim.Bayaga bi gecti ama hala kızariklik, kırısıklık var ve bu beni cok rahatsız edio kantaron yağının kesin gecireceginden emin misiniz.??????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2011       Mesaj #49
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde kücüklukten kalma bi izim var. şimdi gidip alıcam kantoron yağını. bakalım ne olacak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2011       Mesaj #50
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kedilerin tırnaklarının izinden nasıl kurtulabilirim doktora gittim ama verdikleri hiç işime yaramadı yakında düğünümde var ne yapcam mı bilmiyorum lütfen yardımcı olun