Arama

Tırnak yemek nasıl bırakılır, yenmemesi nasıl sağlanır? - Sayfa 16

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Ağustos 2017 Gösterim: 121.047 Cevap: 172
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2012       Mesaj #151
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 12 yaşındayım 6.sınıfa geçti 4-5 yaşlarındayken tırnak yeme alışkanlığına başladım çok bırakmak istedim ama bir türlü olmadı en sonunda internetten araştırdım geceleri eldiven takıyodum ellerimi ağızıma götürdüümde yemiyeyim diye o biraz işe yaradı daha sonra tırnaklarım uzadıbaya güzel olmuştu tırnaklarımı kestim tekrar yemeye başladım daha sonra tırnaklarımı ağızıma götürdüüm zaman hemen çekip başka bişeylerle ilgileniyorum artık resim örgü
gibi şeyler suan tırnaklarımdan çokkk memnunum uzun ve güzelllerrr bunu deneyin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2012       Mesaj #152
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
12 Yaşındayım Bunu Okurken Bile Tırnaklarımı Yiyorum Msn Sad , Tırnaklarımı Yememmi KendiKendime Bırakmak İsterim ..Aslında Acı Oje İyiFikir Msn Wink
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2013       Mesaj #153
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 11 yaşındayım ve sürekli tırnaklarımı yiyorum arkadaşlarımın çoğuda tırnaklarını yiyor. bazı arkadaşlarımın tırnaklarını gördikçe miğdem bulanıyo ama yinede yiyorum . Lütfen bana yardım edin nasıl kurtulabilirim?? Msn Sad
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2013       Mesaj #154
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence tırnak yemek aklına geldiğinde tırnak yersem içimde kurt çıkar diye geçirebilirsin eğer bunu yapmak istemesen de şaçınla uğraş bişey düşün öyle bişeyler yap belki unutursun ve böylece de kızında bırakabilir.Bence bunu dene bende küçükken tırnağımı yiyordum, ve annem beni sürekli uyarırdı bende sana önerdiğim yöntemi yaparak bu berbat alışkanlıktan kurtuldum , inşallah bu dediğimi uyguladığında yemesin bende bu durumuna üzüldüm.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2013       Mesaj #155
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

beşinci sınıfa giden oğlum bir sene önce t ellerini ağzına götürmeye başladı daha sonra tırnak yeme alışkanlığına döndü acaba sebepleri nelerdir nasıl bıraktırabilirim

hafta sonu ya da her gün tırnağına şeffaf bant ya da acı oje (şeffaf) ya da normal oje şeffaf sanki kandine şey gibi yaniiii sanki tırnak yiyeni okulda disipline verilecek gibi hani biz nasıl yemek yememiz zorunluysa onun da tırnak yememek zorunlu plsun gibi yani benim dediğim ,önerdiğim şeyleri uygulaarsanız bırakabilir ama siz yine de deneyin oğlunuz isterse ... saygılarla bay bay .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mayıs 2013       Mesaj #156
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 17 yaşındayım küçüklüğümden beri tırnak yiyorum. bi ara bırakmıştım tekrar başladım. şekli bozuldu. sağ elimin işaret parmağında ve sol parmağımın işaret parmağının tırnağının üstünden siyah bir çizgi var. sol elimin küçük parmağı tamamen bozuldu. bi tarafı simsiyah oldu tırnağın Msn Sad o siyahlıkları nasıl yok edebilirim ve küçük parmaklarımın tırnakları çok küçük parmaklarım kısa. küçük parmaklarımın tırnakları uzun görünsün istiyorum yardım edin...
_Ceyda_ - avatarı
_Ceyda_
Ziyaretçi
18 Mayıs 2013       Mesaj #157
_Ceyda_ - avatarı
Ziyaretçi
[B]Zor bir alışkanlık.

Konu ve detayları için bakınız ; Tırnak Yeme Alışkanlığı
bilinmeyen - avatarı
bilinmeyen
Ziyaretçi
26 Ağustos 2013       Mesaj #158
bilinmeyen - avatarı
Ziyaretçi
eczaneden acı oje satın alın işe yarıyor ben de yiyordum hatta şuan kullanıyorum denemenizi tavsiye ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2013       Mesaj #159
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bişi dicem , hiç biri işe yaramadı bende , 12 yaşındayım 6 yıldır tırnak yiyorum , ama bırakamıorum.
Acı oje denedim onada dayanamadım yedim.
Kimse bırakmama destek olmuyor , herkes yeme diyor. Hiç bırakamadım. Kötü birşey olduğunu biliorum
Ama dayanamıyorum yiyorum.
Acıyla ilgili başka çözümler sunar mısınız?
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2013       Mesaj #160
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
alternatif olarak genelde sigara bırakanlara başka bişi önerilir anal alışkanlıklardan kurtulmak zordur yani ağızla ilgili olanlar sigara tırnak kemirme gibi çekirdek çitleyerek yada ne biliyim öle olabilir yada

ben şahsen en mantıklısı olarak hipno-terapiyi uygun görüyorum hasta genelde hipnoz edilip bilinç altına tırnak yemenin kötü olduğu empoze ediliyor misal sürekli temizlik yapma hastalıgı olanlarda kullanılan bir yöntem