Arama

Fiziğin diğer bilim dallarındaki uygulamaları nasıldır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Ekim 2014 Gösterim: 47.191 Cevap: 45
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bu öklitin bilim dalı ile ilgili areştırması yokmu ya
Sponsorlu Bağlantılar
erdoğan1964 - avatarı
erdoğan1964
Ziyaretçi
18 Ekim 2010       Mesaj #22
erdoğan1964 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ödevci adlı kullanıcıdan alıntı

fiziğin diğer dallardaki uygulamalarını söylerseniz

felsefe ,biyoloji ,astronomi ,meteoroloji ,kimya, tıp ,jeoloji ,tarih ve coğrafya
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fizik;kimya,biyoloji ve diğer bilim dallarındaki diğer olayları açıkar mı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fiziğin coğrafyadaki uygulamaları nelerdir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fizik kimya biyoloji ve diğer bilim dallarındaki bazı olayları açıklar mı???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fiziğin coğrafya ile ilişkisi dünyanın şekli,yerşekillerinin oluşumu-yerçekimi akarsu hareketleri ısı,sıcaklık,ay tutulması gibi olayları açıklarken fizikten yararlanılır fizik öğretmeni yazdırdı bana da fiziğin jeoloji felsefe tarih ile olan ilişkileri lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Fiziğin tıpta,coğrafyada,kimyada,biyolojide,astronomide,jeolojide uygulama alanları nelerdir ? lütfen cevap yazın acill
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fiziğin diğer bilim dalları nelerdir (acil)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Fiziğin diğer bilim dalları ile olan ilişkisi nedir yardım edin lütfennn odev 2 gün sornahoca siekcemk ebwlası ması ıa d
eray bulut - avatarı
eray bulut
Ziyaretçi
5 Ekim 2011       Mesaj #30
eray bulut - avatarı
Ziyaretçi
Fizik kimya ilişkisi

Fizik bir doğa bilimidir ve evrende her şeyi inceler zaten fizikçilerin en önemli özelliği meraklı olmalarıdır evrendeki her şeyi merak ederler ve incelerler bu yüzden birçok alanla doğrudan ve dolaylı yollardan mutlaka ilişkisi vardır.
Modern fizik olarak adlandırılan göreceli ve kuantum tabanlı fizik anlayışlı temel bilim dalları olan fizik kimya biyolojinin ortak alanlarının gelişmesini sağladı.
maddenin katı sıvı ve gaz hallerini en derin ayrıntısına kadar inceleyen ve termodinamik yasalarını kullanan kimyanın alt alanı fizo kimya modern fizikten fazlası ile etkilendi. maddenin en küçük yapı taşları olan madde taneciği ve kuantum kimyanın ilgi alanına girdi.

Fizik biyoloji ilişkisi

Fiziksel bilimlerin geliştirdiği bilgisayarlar, tıpta da çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. İç organların net ve ayrıntılı olarak görüntülenip incelenmesinde ; kan ve idrar tahlili gibi biyokimyasal analizlerde vb. çalışmalarda bilgisayar kullanımı giderek yaygınlaşmıştır. Böylece daha kısa sürede kesin sonuçlar gidilebilmektedir. Termik kamera denilen vücut ısısına duyarlı kameralarla uzak alanlarda canlı varlıkların bulunup bulunmadığı saptanabilmektedir. Böylece , bilim ve teknolojideki biyoloji biliminde bilgi patlamasına neden oluşmuştur. Ameliyatlarda yaranın dikilmesi ve iyileşmesi önemli bir sorundur. Ayrıca dikiş izi kalmaktadır. Oysa günümüzde çoğu zaman yaraların için lazer ışınlarından yararlanılıyor. Böylece hem yaralar kolay iyileşiyor hem de dikiş izi kalmıyor.

Fizik coğrafya ilişkisi

coğrafyanın fizik ile ortak yanı olarak yerçekimi, merkez kaç kuvveti, hareket, güç ve enerji konu başlıklarını örnek olarak verebiliriz.

Fizik astronomi ilişkisi

Astronomiye Bu Evrimler Zinciri Açısından Bakarsak, Astronomi; Fizik, Kimya, Jeoloji, Biyoloji Ve Bir Bilim Dili Olan Matematik Ve Geometri Gibi Disiplinleri Bünyesinde Toplayan Bir “bilimsel Disiplinler Topluluğu"dur. Bu Nedenle Fen Bilimlerini Astronomiden Ayrı Düşünmek Mümkün Değildir.

fiziğin tıp, tarih,jeoloji, meteoroloji ve felsefeyle ilişkisini bulamadım

k.bkmayn beyler bu kadar bulabildim işinize yaradıysa ne mutlu bna .) Smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32smiley32