Arama

Metehan'ın onlu sistemi hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Şubat 2016 Gösterim: 63.881 Cevap: 35
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
adları derken? onbaşı yüsbaşı binbaşı onlar mı? bu arada i. ö demek İsa'dan önce demek yani milattan önce ikiside aynı anlama geliyo !
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
büyük hun imparatorluğu`nun kurucusu teoman`ın çocuğu mete han` ın orduya getirdiği sistem bugünkü modern ordunun düzenini oluşturmuştur kavramların çıkışıdır dünyanın ilk kışlasının kuruluşunu sağlayan, askerleri kayıt altına alan, askeri eğitim kavramını ortaya çıkaran sistemdir sistemin hayata geçiriliş tarihi olan iö 209 tsk` nın kuruluş yılıdır
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
büyük hun imparatorluğu`nun kurucusu teoman`ın çocuğu mete han` ın orduya getirdiği sistem. bugünkü modern ordunun düzenini oluşturmuştur. onbaşı, yüzbaşı vd. kavramların çıkışıdır. dünyanın ilk kışlasının kuruluşunu sağlayan, askerleri kayıt altına alan, askeri eğitim kavramını ortaya çıkaran sistemdir. sistemin hayata geçiriliş tarihi olan i.ö 209 tsk` nın kuruluş yılıdır.

Kaynak: Metehan'ın onlu sistemi hakkında bilgi verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2012       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
10'lu sistem ne yahu Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Aralık 2012       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaw bana performans odevi verdiler asyahun devleti ile türkiye devleti askeri rütbeler arasındaki benzerlikler diye
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2012       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
büyük hun imparatorluğu`nun kurucusu teoman`ın çocuğu mete han` ın orduya getirdiği sistem. bugünkü modern ordunun düzenini oluşturmuştur. onbaşı, yüzbaşı vd. kavramların çıkışıdır. dünyanın ilk kışlasının kuruluşunu sağlayan, askerleri kayıt altına alan, askeri eğitim kavramını ortaya çıkaran sistemdir. sistemin hayata geçiriliş tarihi olan i.ö 209 tsk` nın kuruluş yılıdır.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2012       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
i.ö 209 tsk nin anlamı:
ikinci öğretim 209 türk silahlı kuvvetleri demek
sananeee - avatarı
sananeee
Ziyaretçi
11 Şubat 2013       Mesaj #28
sananeee - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

metehanın onlu sisteminin adını bilen var mı ??????????????????????? Msn Sad(((((((((((((((((((((((((((((((

10=onbaşı, 100=yüzbaşı,1000=binbaşı...... gibi örn. verebiliriz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Şubat 2014       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha onlu sistemde on bası gibi sistemlere mi geçilmiş tam anlayamadım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2014       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı