Arama

Bilgisayara format attım ses gelmiyor yardımcı olur musunuz? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Haziran 2016 Gösterim: 95.367 Cevap: 61
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2012       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ekran kartınınn driverinii kurr rursann oyunlarınıı rahatçaa oynarsınn
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2012       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarınız format atarken kullanmış olduğunuz işletim sistemi katışıksız (yani eklentili değil) ise pc niz driverlarınızı tanımayacaktır...
format işlemi bittikten sonra yapılması gerekenler
Sponsorlu Bağlantılar
driver program cd lerini takarak motherboard vga ve audio kartlarını tanıtmanız gerekir( anakart,ekran kartı,ses kartı)

driver paketlerini yüklemenizden sonra hala daha ses gelmiyorsa

kaynak oluşturacak problemler şunlardır :

x) ses kartınız yanmışdır
buna emin olabilmek için driver yüklenmesinden sonra pc nizi kapatıp açın ses gelmiyor ise tekrar pc nizin fişini çıkartın ve bios pilini cıkartın biraz bekleyin...tekrar bios pilini takın sorun ortadan kalkmamışsa o zaman ses kartınız pert olmuş demektir....

bunun haricinde eğer driver programlarınızı netten indirmiş iseniz ve driver lar çalışmıyorsa indirmiş olduğunuz programın sürümünü kontrol edin bazı işletim sistemleri indirilen programları görür ama olumlu sonuc vermez..bu da sizi yanıltır..hemen bilgisayarcıya koşmayın en son çözüm olarak düşünün...kolay gelsin bol şans...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2012       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar bilgisayarıma format attıktan sonra sen gelmiyo bende cd yok acaba yar dım edebilirmisiniz markası hp pro 3420 i3 yardım edrseniz sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2012       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
blue blood dedıgını
yaptım ama sıhırbaz yuklenemıyor dıyo ustelık ses cd sı de takılı nasıl yapıcam yardım pls
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2012       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cd rom takın diyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2012       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben yaptım oldu şöyle deneyin bilgisayarıma girin sağ tıklayıp, özelliklere girin orada donanım dan Aygıt Yöneticisine girin Diğer Aygıtlar başlığının altında sarı renkte soru işareti vardır ordan kendi ses driverını sağ tıklayıp kaldır deyin. Daha sonra Realtek hd Audio Driver ı internetten bulup pc ye yükleyin pc niz yeniden başlatılacaktır. Biraz bekleyin ve test olarak bir müzik çalın olduğunu göreceksiniz Msn Happy

Realtek HD Audio Driver XP ndir - Gezginler buradan indirebilirsiniz.
Said - avatarı
Said
Ziyaretçi
8 Ocak 2013       Mesaj #47
Said - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar!Dediklerinizin hepsini yaptım ama ses yine gelmiyor.Benim bilgisayarım : Toshiba,windows xp. Msn Sad Babam windows 7'yi veya 8'i indirmeme kızıyor. Şimdiden Allah razı olsun,teşekkür ederim!!!
_GüzelikMeleği_ - avatarı
_GüzelikMeleği_
Ziyaretçi
8 Ocak 2013       Mesaj #48
_GüzelikMeleği_ - avatarı
Ziyaretçi
Ses Codeklerını yukLeMeLısın bunun Icın SunLArı tek tek yaPMayı deNe eMınım sOrun gıderıLeCektıR .

Bilgisayarım ( soL tıLa ) Özellıkler
Sıralı butonlardan
Donanım - Aygıt yöneticisi - Dedıkten sonra
Bılgısayarındakı Yuklu olan ve yuklenmemıs olan Butun SagLayıcıları Gorucegın bı PaneL cıkıcak ( aygıt Yöetici )
Daha sonra Yuklenmemıs olan ( senın Icın ses Codegı) Karsında UnLem Isaretı oLanı Cıft clıkLE
BıLınmeyen aygıt ÖzeLLıkLerı PaneLı acıLaCak
GeNeL-Sürücü-AyrıntıLaR

Sürücü Butonunu tıkLa - Sürücü GünceLLEsTıri Sec BıLgısayarın OtomaTık oLArak IsLEtım Sıstemıne Uygun Surucuyu KenDısı YukLeyecektır Daha sOnra Oturumunu yenıden basLat Artık Ses geLıcektıR.

( ResımLı oLARak anLarMamı IsterSen Pm ıLe uLasabıLırsın ) Umarım yarDımcı oluR
farukcan - avatarı
farukcan
Ziyaretçi
10 Haziran 2013       Mesaj #49
farukcan - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ilk olarak sürücüyü kurucaksın bilgisayar aldığın yerden vermişlerdir ilk hoperlör sürücüsünü yüklemen lazım ama dikkat etmen bi husus var bende dahil herkes o hatayı yaptı ama ben buldum sürücüyü kurarken kesinlikle hoperlör girişlerini çıkar kesinlikle çıkar ondan sonra sürücü driver yükle genelde realtektir yükledikten sonra yeniden başlat ve hoperlörü çıkardığın kısma aynen tak sorun kalmayacaktır umarım işinize yarar

realteki yükledim ama hiç bir şey olmadı ses gine yok belki yanlış realteki yüklediimden olmuştur
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
10 Haziran 2013       Mesaj #50
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
farukcan adlı kullanıcıdan alıntı

realteki yükledim ama hiç bir şey olmadı ses gine yok belki yanlış realteki yüklediimden olmuştur

Driver (Sürücü) Bulma ve Yükleme burayı inceleyin.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ