Arama

Bilgisayara format attım ses gelmiyor yardımcı olur musunuz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Haziran 2016 Gösterim: 95.262 Cevap: 61
neecat - avatarı
neecat
Ziyaretçi
10 Ocak 2010       Mesaj #1
neecat - avatarı
Ziyaretçi
Pc ye Format Attım Anakarttan Dolayı Daha Önce Ses Alabiliyorduk Ama Şimdi Yani Formattan Sonra Ses Gelmemeye Başladı
Sağ Altta Hoparlör Simgesi Var Biri Yardım Etsin
Şimdiden Tşk
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Ses Codeklerını yukLeMeLısın bunun Icın SunLArı tek tek yaPMayı deNe eMınım sOrun gıderıLeCektıR .

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım ( soL tıLa ) Özellıkler
Sıralı butonlardan
Donanım - Aygıt yöneticisi - Dedıkten sonra
Bılgısayarındakı Yuklu olan ve yuklenmemıs olan Butun SagLayıcıları Gorucegın bı PaneL cıkıcak ( aygıt Yöetici )
Daha sonra Yuklenmemıs olan ( senın Icın ses Codegı) Karsında UnLem Isaretı oLanı Cıft clıkLE
BıLınmeyen aygıt ÖzeLLıkLerı PaneLı acıLaCak
GeNeL-Sürücü-AyrıntıLaR

Sürücü Butonunu tıkLa - Sürücü GünceLLEsTıri Sec BıLgısayarın OtomaTık oLArak IsLEtım Sıstemıne Uygun Surucuyu KenDısı YukLeyecektır Daha sOnra Oturumunu yenıden basLat Artık Ses geLıcektıR.

( ResımLı oLARak anLarMamı IsterSen Pm ıLe uLasabıLırsın ) Umarım yarDımcı oluR .

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayara format attırdım, şimdi masaüstünde sağ alt tarafta ses denetimi işareti yok. Ne yapmalıyım acaba?
Şimdiden teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
AsHiLaL - avatarı
AsHiLaL
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #3
AsHiLaL - avatarı
Ziyaretçi
1 hafta önce format atmıştık.Ne kadar uğraştıysak ses çalışmadı.Kablolarıyla oynadım çalıştı.Deneyin belki kablolarınuzda sorun vardır.
Dehşetaliminyum - avatarı
Dehşetaliminyum
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #4
Ziyaretçi
Formattan sonra ses gelmediyse Hoparlörünüz tak/çalıştır özelliğine sahip değildir.bundan dolayı Bilgisayarınızı alırken size verilmiş olan CD'ye yüklemenizgerekir. Eğer CD'niz yoksa ses programı için gerekli Programın SETUPını indiremeniz gereklidir.Setup IDsi için denetim masasında bulanan isimlerin setupları gereklidir
ahmetk - avatarı
ahmetk
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #5
ahmetk - avatarı
Ziyaretçi
pcye format attım ve hoparlörden ses gelmiyo.bunun için ses kartının driverını yüklemem gerrekiyomuş.bunu nasıl bulabilirim?
Dehşetaliminyum
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #6
Ziyaretçi
Ses kartının markasını internetten indir Denetim masasına git orada görürüsün Realct diye başlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayara format için ne lazım? bu sorunun cevabı bende önce xp home cd sini akıp format atıyoruz sonra ise gıgabyte cd sini takıyoruz gıgabyte driver (drayvır) cdsidir sonra ses ve diğer özellikler geri gelir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ses Codeklerını yukLeMeLısın bunun Icın SunLArı tek tek yaPMayı deNe eMınım sOrun gıderıLeCektıR .

Bilgisayarım ( soL tıLa ) Özellıkler
Sıralı butonlardan
Donanım - Aygıt yöneticisi - Dedıkten sonra
Bılgısayarındakı Yuklu olan ve yuklenmemıs olan Butun SagLayıcıları Gorucegın bı PaneL cıkıcak ( aygıt Yöetici )
Daha sonra Yuklenmemıs olan ( senın Icın ses Codegı) Karsında UnLem Isaretı oLanı Cıft clıkLE
BıLınmeyen aygıt ÖzeLLıkLerı PaneLı acıLaCak
GeNeL-Sürücü-AyrıntıLaR

Sürücü Butonunu tıkLa - Sürücü GünceLLEsTıri Sec BıLgısayarın OtomaTık oLArak IsLEtım Sıstemıne Uygun Surucuyu KenDısı YukLeyecektır Daha sOnra Oturumunu yenıden basLat Artık Ses geLıcektıR.

( ResımLı oLARak anLarMamı IsterSen Pm ıLe uLasabıLırsın ) Umarım yarDımcı oluR .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Temmuz 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ilk olarak sürücüyü kurucaksın bilgisayar aldığın yerden vermişlerdir ilk hoperlör sürücüsünü yüklemen lazım ama dikkat etmen bi husus var bende dahil herkes o hatayı yaptı ama ben buldum sürücüyü kurarken kesinlikle hoperlör girişlerini çıkar kesinlikle çıkar ondan sonra sürücü driver yükle genelde realtektir yükledikten sonra yeniden başlat ve hoperlörü çıkardığın kısma aynen tak sorun kalmayacaktır umarım işinize yarar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
herkese selam ben bilgisayara format attıkdan sonra ne ses gelior nede oyunlar açılıtorne yapm lazım nolur yardım edin