Arama

Nivea gibi kremler tüylenme yapar mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Şubat 2017 Gösterim: 22.513 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nivea gibi kremler yüzümüzde veya eliizde tüylenme yapar mı? Yaparsa uzun süre mi kullanınca oluyor? Lütfen kullananlar veya konu hakkında bilgi sahibi olanlar yanıtlarsa sevinirim. Teşekkürler.
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Sadece Nivea değil hiçbir krem tüylenme yapmaz merak etme. Ama neden özellikle Nivea'yı sordun merak ettim..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ocak 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sadece Nivea değil hiçbir krem tüylenme yapmaz merak etme. Ama neden özellikle Nivea'yı sordun merak ettim..
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
22 Ocak 2010       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Nivea gibi kremler yüzümüzde veya eliizde tüylenme yapar mı? Yaparsa uzun süre mi kullanınca oluyor? Lütfen kullananlar veya konu hakkında bilgi sahibi olanlar yanıtlarsa sevinirim. Teşekkürler.

Alıntı

Tüylenmenin nedeni; cinsiyet, ırk, yaş, genetik özellikler, hormonal durum, bazı ilaçlar olabilir. Kremlerden dolayı tüylenmede artış olmaz.
Herhangi bir nedenle "erkeklik hormonlarının" salgısı arttığında kana daha fazla hormon geçer ve kıl köklerine daha fazla hormon ulaşır. Fazladan ulaşan bu hormon kadınlarda normalde istirahat halinde olan erkek tipi kıl bölgelerinde kıl üretiminin artmasına neden olur ve hormon üretiminin derecesine göre hafif veya şiddetli tüylenme belirtileri ortaya çıkar.
Sorununuz için bir sağlık kuruluşuna başvurun, artış olmadan çözüm bulacaklardır.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Alışkanlık işte krem deyince nivea akla geliyor... Bilgilere teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kaliteli kremler ki Nivea yıllardır kullanılan ve bilinen en iyi kremdir, tüylenme veya sivilcelenme yapmazlar. Kremler kıl köklerine kadar etki etmedikleri için tüylenme sebebi değildir. Eğer cildinizde tüylenme var ise, sorun kullandığınız kremde değildir. Bu durumda bir uzmana danışmakta fayda vardır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nivea'ya sözüm yok ama dünya parasına satılan piyasadaki bir çok kremin beş para etmediği kesin. Onlar tüylenmede yapar, sivilcede. Kalitesiz ve içeriği belli olmayan kremlerin cildi tahriş edip, zarar vermesi çok olası.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
17 Nisan 2010       Mesaj #7
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Kaliteli kremler ki Nivea yıllardır kullanılan ve bilinen en iyi kremdir, tüylenme veya sivilcelenme yapmazlar. Kremler kıl köklerine kadar etki etmedikleri için tüylenme sebebi değildir. Eğer cildinizde tüylenme var ise, sorun kullandığınız kremde değildir. Bu durumda bir uzmana danışmakta fayda vardır.

Alıntı

Nivea'ya sözüm yok ama dünya parasına satılan piyasadaki bir çok kremin beş para etmediği kesin. Onlar tüylenmede yapar, sivilcede. Kalitesiz ve içeriği belli olmayan kremlerin cildi tahriş edip, zarar vermesi çok olası.

Tüylenmenin nedeni; cinsiyet, ırk, yaş, genetik özellikler, hormonal durum, bazı ilaçlar olabilir. Kremlerden dolayı tüylenmede artış olmaz.
Herhangi bir nedenle "erkeklik hormonlarının" salgısı arttığında kana daha fazla hormon geçer ve kıl köklerine daha fazla hormon ulaşır. Fazladan ulaşan bu hormon kadınlarda normalde istirahat halinde olan erkek tipi kıl bölgelerinde kıl üretiminin artmasına neden olur ve hormon üretiminin derecesine göre hafif veya şiddetli tüylenme belirtileri ortaya çıkar.
Sorununuz için bir sağlık kuruluşuna başvurun, artış olmadan çözüm bulacaklardır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Nisan 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lazer yapılan bölgeye voltaren krem uygulanınca tüy köklerini beslermi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Şubat 2017       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar ben niveanin mavi kutulu urununu cok buyuk bir merakla aldim ve ilk aldigimda o kadar cok hosuma gitti ki kokusu olsn vs herseyiyle hele o kıvami 😌😌
Ilk siralar her gece yatarken kullandm sonra ara ara kullanmaya basladim her neyse sonra su sitaar farketmeye basladim ki kasimin ust tarafi alin bolgesinden yandan yukari kadar tuylenme olmus cok belli oluyor yanaklarimda tuylrr cikmis ufaktan cene altimada suruorum krem yuzumun heryerine yani cene altimda cok az var idi yada yoktu ama suan var tuylenme yaptigini duymustm fakat bazilari guzel cilde gore deisiyor vs dedimleri icin aldirmadim ama yuzumu cok kotu yapti arkadaslar cok uzgunum suan ne yapicm bilmiyorum ne kadar dogru bilmiyorum ama her e vitamini yada normal vitamii kremler tuylenme yaparmis dikkat edin o yuzden icinde ne oldunu tam yazmamislar zaten 2. Sorun ise şu ellerde de kullanabilecegimizi sadece yuzde tuylenme olucni soluolar fakat ellerimin ustunde killar cikti uzunca atin kremi direk cope atin diylrum baska bisey demiyorum bilginiz olsn diye yorum yaptim arkadaslar beni dinleyin