Arama

Çocuk eğitiminde çevrenin etkisi nedir, çocuğu nasıl etkiler? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Mayıs 2014 Gösterim: 64.352 Cevap: 58
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
münazara konusu
bireyin gelişmesinde okulun etkileri melerdir lütfen hemen cevap yazın eğer hemen yazarsanız sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
tank you
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Kasım 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğitimin en iyi gerçekleştirileceği yer aileidir. insanlar temel değerlerini yeni nesillere aile aracılığı ile aktarır. çocuğun eğitimi herşeyden önce temel ruhi ihtiyaçların karşılanmasına bağlıdır. bunlar sevgi, disiplin ve özgürlüktür. ailenin önemi insanın hayatının ve eğitiminin dayandığı temel kurum oluşundan ileri gelmektedir. bu yüzden eğitimde ailenin önemi kuşkusuz ki bir adım önde gelmektedir. yeterli dercede ilgi sevgi gören çocuklar her türlü bilgi ve beceriyi daha kolay kavrarlar. geleceğin çocuk gelişimcisi olarak eğitimde okulun ve ailenin uyum içinde çalışması gerektiğini savunuyorum ama ailenin biraz daha önemli olduğunu belirtmek istiyorum. çünkü çocuğun bedensel, ruhsal, zihinsel, ve sosyal gelişimi sevgi dolu, sıcak bir ortamda yetişmesine bağlıdır.böyle bir ortamı sağlayan ilk ve temel kurum şüphesiz ailedir. biz aileyi savunuyoruz ve kesinlikle aile Şahsen benim ailem bana okulun verdiği şeylerden çok daha fazla şeyi verebiliyorlar albert einstein gibi önemli biri okuldan aptal çocuk diye atılmış ailesi(annesi) ise onun önemli biri olmasını sağlamış.Christy Brown(sol ayağım adlı kitap yazarı) felçli ve konuşamaz hareket edemezken annesi sol ayağıyla resim yapmayı yazı yazmayı müzik aleti kullanmayı öğretmiş?bunları inkar ederseniz ne diim##SeLMaN##
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2010       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bizim hoca münazara konusu olarak çocuk eğitiminde ailemi çevre mi biz çevre dedik bu yazı uzun özet yaparmısınız ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2010       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde okulda münazaram var
konumuz; çocugun (gencin) yetişmesinde anne baba etkili olmamalıdır. yardım edersenz çok sevinirim. gerçekten zor oldgunu düşündüğüm bikonu çünkü hiçbirörnek bulamadım Msn Confused
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tabikide toplumsal çewre önemlidir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2010       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence çevrenin hiç önemi yok en önemli aile
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bunla ilgili buldum en önemli etkileyici çevre herşeyin çevreye çıkışı vardır okul çevreyi oluşturur aile çevrey i oluşturur zaten toplumsal çevre aileyi ve okulu içine alır bu kadar basit ama toplumsal çevre misafir in dediği gibi odayı içine almaz bana inanın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
!!
yaa çocuğun eğitiminde çevrenin önemi nedir kısaca yazınız... LÜTF!!
yaa çocuğun eğitiminde çevrenin önemi nedir kısaca yazınız... LÜTFEN!! EN!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BİZİ DE KONUMUZ ÇEVRE;
UZMAANLAR 0-6 YAŞ PERİYODUNDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN " YAŞADIKLARI ORTAM VE GÖRDÜKLERİ ÇEVRE ONLARIN OKULUDUR." TANIMINI YAPIYORLAR ÇÜNKÜ BU YAŞLARDAKİ ÇOCUKLAR OKUYUP YAZAMADIKLARI İÇİN SADECE ÇEVRELRİNDE OLAN ŞEYLERİ ÖĞRENEBİLİR, UYGULAYABİLİ VE HAYATA GEÇİREBİLİR...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
%65 aile önemlidir çünkü herşey ailede başlar.çevre bir süre sonra işleme giriyor