Arama

Sigara nasıl bıraktırılır?

Güncelleme: 11 Temmuz 2014 Gösterim: 8.913 Cevap: 16
iroş - avatarı
iroş
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #1
iroş - avatarı
Ziyaretçi
sigarayı bıraktırmak için neler yapmalıyım
Sponsorlu Bağlantılar
LaSalle - avatarı
LaSalle
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #2
LaSalle - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
iroş adlı kullanıcıdan alıntı

sigarayı bıraktırmak için neler yapmalıyım

Sigarayı bırakmak istiyorsunuz ama bir türlü bırakamıyorsunuz. İşe sigara içmeyi azaltarak başlayabilirsiniz. İsteyerek ve istemdışı olarak sigarayı azaltabilir ve tamamen bırakabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

• Öncelikle sigarayı birer paket birer paket alın. Yedek paket veya kartonla sigara almayı bırakın.
  • Herzaman kullandığınız markayı değilde size tadı nispeten daha kötü gelen bir markayı alın. Bu işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Sigara içmek istediğinizde bunu biraz geciktirin. Her sigarayı bir saat geciktirmeniz günlük içtiğiniz sigara sayısını düşürecektir.
  • Sigarayı bitmeden söndürün. Hatta yarım yarım için.
  • Sigara içmek için farklı bir oda kullanın. Hatta orada olmaktan memnun olmadığınız bir yerde sigara için.
  • Sigara paketini kolay ulaşabileceğiniz bir yere veya sürekli koyduğunz cebinize koymayın. Ters taraftaki cebinize, kullanmadığınız bir çekmeceye veya uzak bir yere koyun. Böylece her bilinçdışı sigara yakmak istediğinizde, farkına varırsınız.
  • Kül tablanızı sık boşaltmayın. Hergün ne kadar sigara içtiğinizi kül tablasından görün.
  • Alternatif şeyler kullanın, sigara içmek aklınıza geldiğinde su veya meyve suyu için, birşeyler yeyin.
  • Sigarayı azaltmak bırakmak demek değildir. Bu nedenle bırakmak için kendinize bir tarih belirleyin.

*Alıntı

biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
2 Mayıs 2010       Mesaj #3
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
nasıl bırakacağım diye şartlanmak yerine, erteleme metodu deneyebilirsiniz.

sokakta iseniz; "sokakta sigara içmek bana yalışmaz, eve gidince içerim"
evde iseniz, " 1 tane yeter, perdeler kirleniyor, dışarı çıkınca içerim"
balkonda iseniz, "bu soğuk beni zaturre edecek, lazım değil sigara içmek"

gibi ertelemeler yapabilirsiniz.

birde, piyasada "şakarin" "mentols" içeren ürünler vardır. karabaş otu vardır.
bunları kullanabilirseniz, bunlar; boğazı yakar gibi eder.
nasıl ki, grip zamanlarınızda sigara az içiyosanız, bu ürünleri kullanırsanız az içersiniz.,
ayrıca;
buraya tıklarmısınız
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
DiSs-eR - avatarı
DiSs-eR
Ziyaretçi
2 Mayıs 2010       Mesaj #4
DiSs-eR - avatarı
Ziyaretçi
bu biraz ilginç ama
1. içinde yoksa bırakmak zaten içer.
2. iki tek sigarayı bir kavanoza yarısına kadar su doldurduktan sonra atın, 1 hafta sonra açın (siz koklamayın gerçekten kötü kokuyor) onu koklatın 2 gün sigara içemez o kokuyu aldıktan sonra (Denedim oluyor, sakın bir yere dökme direk kavanozla dışarı at işi bitince), bunu bir kaç kere yapın 1'incide dediğim gibi eğer içinde bırakmak gibi bir niyet yoksa zaten içer ama bırakmaya gayret gösterirse bırakır.
3. ben sigara içiyorum, ben bile bıraktım öyle 3 ay.
4. sakın sigarayı bıraktırmak için sigaralarını kırma. daha çok içmeye niyet alır.
5. Allah kolaylık versin.
By Mustea - avatarı
By Mustea
Ziyaretçi
3 Mayıs 2010       Mesaj #5
By Mustea - avatarı
Ziyaretçi
Bence bir kere başladınmı bırakmak çok zordur psikolojk yardım gerekli
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bunların hiçbiri işe yaramıyorsa ne yapalım?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben daha 6 ya gidiyorum babam sigara içiyor 5 yıl önce bırakmıştı her gün en az 2 saat ağlıyorum.Beni hiç takmıyor ne yapmalıyım.Gerçekten ruh hastası olmak üzereyim.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
30 Kasım 2012       Mesaj #8
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
117
sigara bırakma hattı ile bi görüşün
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2012       Mesaj #9
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
biruni adlı kullanıcıdan alıntı

117
sigara bırakma hattı ile bi görüşün

arkadaşım ben bir sağlıkçı olarak tamamen irade diyorum....telide 117 değil 171
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2013       Mesaj #10
misafir - avatarı
Ziyaretçi
babam 40 yaşında 24 yıl sigara içmiş babam bana hiç hayatında yalan söylemedi sigara hariç 3defa bıraktı yeniden başaldı.ona bıraktırmak için herşeyimi feda ettim kabul etmedi.birincisinde gizli gizli içerken yakaladım.yeniden başladı.sonra karneniz iyi olsun bırakıcam dedi.bırakmadı.sonra dedesi bizim eve geldi. bırak dedi hemen bırakıyom dedi.sonra dedesi içersen bida evine gelmem dedi.sonra kilo alıyom dedi. başladı şimdi beni dedeme söyleme diyor.bir ara ona o kadar kızdımki anlatamam inadına büyünce içicem dedim.sonra vazgeçtim .yardım edin nasıl bıraktirayım onu eğer onun sigarısına iğreneceği birşey sokarsam bırakırmı ?