Arama

Mimarlar ne kadar maaş alıyor? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ağustos 2016 Gösterim: 190.057 Cevap: 100
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Temmuz 2011       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hayırlı günler... Öncelikle şunu belirtmek isterim ki mimarlık çooook güzel bir meslek.. ve ilgi alanımda olan bir meslek.. tercih yapıcam ama devlet kadrosunda çalışan bir mimarın ortalama maaşı ne kadardır onu öğrenmek istiyorumm..
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
29 Temmuz 2011       Mesaj #32
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Hayırlı günler... Öncelikle şunu belirtmek isterim ki mimarlık çooook güzel bir meslek.. ve ilgi alanımda olan bir meslek.. tercih yapıcam ama devlet kadrosunda çalışan bir mimarın ortalama maaşı ne kadardır onu öğrenmek istiyorumm..

Devlet dairesinde çalışan mimarın maaşı kadrolu ya da sözleşmeli olmasına göre değişir. Kadrolu çalışanlar, diğer 4 yıllık üniversite mezunları kadar, çalıştığı yıla bağlı olarak maaş alırlar.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ağustos 2011       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer devlette mimarlık yaparsak alacağımız maaş hakkında bilgi vere bilirmisiniz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba. ben de mimar olmayı düşünüyorum ve 8. sınıf öğrencisiyim. sbs puanım fen lisesini tutuyor. fen lisesine gidip mimarlık fakültesi olan bir üniversiteye gidicem. babamın çok çok çok yakın bir arkadaşı müteahhit ve gerçekten çok iyi binalar yapıyor. iyi bir maaşla çalışmak için tanıdık birinin olması şaart gibi. maaşlara gelince 5-6 yıl çalışınca yani özel sektörde 4-5 alabilirsininz. işte puanım fen lisesini tutuyor. ankarada iyi bir üniversiteye gidebilir miyim? yardımcı olurmusunuz. bide istanbul bilgi üniversitesinin mimarlığı iyi miiii? yardımcı olunnn

ben babama sordum çok yakın bir arkadaşı müteahhit. yeni yaptığı evler için mimar buldu işte. 10 yıldır mimar olan kişiler ama onlar ali ağaoğluna ve yurt dışına da çalıştılar 5.000 aldılar.
Son düzenleyen Daisy-BT; 9 Ağustos 2011 18:34
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende dokuz eylül mimarlık bölümünü ilk tercihime yazdım.sizce dokuz eylül üniversitesi mimarlık için iyi midir?sadece üniversitenin yetmediğini biliyorum ama sonuçta başlangıcın olduğu yer.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #36
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

arkadaşlar bende dokuz eylül mimarlık bölümünü ilk tercihime yazdım.sizce dokuz eylül üniversitesi mimarlık için iyi midir?sadece üniversitenin yetmediğini biliyorum ama sonuçta başlangıcın olduğu yer.

Linklere tıklayarak sitemizdeki mesajları inceleyiniz.
Dokuz Eylül Üniversitesi prestijli üniversitelerimizden biridir.

Dokuz Eylül Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi - Mimarlık Fakültesi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2011       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn mimar olmka istiorum ne kadar kazanıolar bilmek istiorum
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
18 Ağustos 2011       Mesaj #38
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bn mimar olmka istiorum ne kadar kazanıolar bilmek istiorum

Mimarlık mesleğinden bahsediyorsunuz. Yüksek sayısal puanla 4 yıllık bir emekten sonra elde edilen bu tür mesleklerde çalışılan kuruma, mimarın bilgi birikimine, donanımına, mezun olduğu üniversiteye ve mimarın kabul ettiği çalışma koşullarına göre alınan ücret ya da kazanılan bedel değişir. İmza yetkisi olan bir meslek olduğu için ve minumum imza bedelinin bile maaşla ölçülemeyecek kadar olduğu düşünülürse söylenen rakamları hiç önemsememenizi öneririm.

Tasarım yeteneğiniz, ek bilgi ve sunum beceriniz de konumunuzu yükselterek kazancınızı artıracaktır. Maaşlı devlet kurumlarında yeni mezun bir mimar yeni mezun 4 yıllık akademik eğitimlilerle aynı ücreti alırken, özel kurumlarda, kendi açabileceği proje bürolarında kazancın sınırı, mimarın özellikleriyle sınırlıdır.

Bence merak edip sormanız gereken maaş değildir. Sadece masabaşı bir meslek olmadığını ve şehir içi ve dışı yolculukların da yapılacağını, şantiyenin saati olmadığını, projeciliğin yarışmalara katılma vb. aşamalarını da düşünürseniz ve hayat standardı yüksek meslekler arasında olup, kendi ofisiniz olduğunda ona uygun vergi ödeyeceğinizi de bilmelisiniz.

Mimar olmak için nasıl bir eğitim almanız gerektiğini ve hangi ek özellikler,yetenek ve bilgi birikimi olması gerektiğini sorun.

Eğer bin lira maaşla çalışmayı hedefliyorsanız mimar değil memur olursunuz, hedef yüksek olursa da donanımlı,görgü ve bilgi olarak en üst seviyede kendinizi geliştirmeyi hedefleyin. O zaman maaşınızın ortalama hayat standardını aşacağını bilin.

Daha fazla bilgi için tıklayın:

Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor?

Mimarlık

İç Mimar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2011       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyler önemli olan sizin seçeceğiniz meslekten zevk almanız bence bi insan seçtiği mesleğin maaşındansa alacağı zevke önem vermeli mesela adam mimar olmuş geliride iyi ama çizimlerden tasarımlardan hoşlanmıo ne kadar para alırsa alsın önemli olan mesleğin vereceği zevktir. Bu yüzden sizler seçeceginiz mesleği sizi ne kadar mutlu eder ona bakın Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2011       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar sizi okuyorum 1 2 gundur yorumlara bakınıorum benım onumde soyle 2 secenek var ınsaat teknıkerlıgı bıtırdım dikey gecıs sınawından bellı bı puan aldım sımdı ınsaat muhendıslıgı veya mımarlık yazcagım sızce hangısını yazmalıyım ne onerırsınız ınsaat muhendısı veya mımarlar cevaplarsanız cok memnun olurum benı aydınlatmıs olursunuz ılerısı ıcın getırısı goturusu,calısma sartları,ekonomik boyutları,... gibi konular ve sızın soylemeye uygun gordugunuz konular sımdıden tskler