Arama

Mimarlar ne kadar maaş alıyor? - Sayfa 8

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ağustos 2016 Gösterim: 190.082 Cevap: 100
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mayıs 2012       Mesaj #71
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben lise 2. sınıf öğrencisiyim ve ben de mimar olmak istiyorum. SketchUp, AutoCad gibi programlara ilgim var. Bir inşaat çalışması gördüğümde film izler gibi saatlerce izleyebilirim onu Msn Happy Özellikle stadyumlara karşı ayrı bir ilgim var. Türk sivil mimarisi, restorasyon ve kent planlamacılık da ilgimi çeken konular. Ama mimarlıta matematik de çok önemli ancak ben o konuda biraz zayıfım. Bu benim mimarlık okumama veya iyi bir mimar olmama engel midir? Kafama en çok takılan soru bu. Cevaplarsanız sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2012       Mesaj #72
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mimarlar en az yani ilk etapta 3.000'den aşağı olmaz e tabi el becerisi çok iyise 100.000'den aşağı olmaz ben de iç mimar olmayı düşünüyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mayıs 2012       Mesaj #73
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ilk etapta aylık 10 bin uzman olunca ise aylık 250 bin - 300 bin tl alısınız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2012       Mesaj #74
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar arkadaşlar, mimar maaşarıyla ile ilgi bir bilginiz var mıdır? ortalama ne kadar alır? teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Haziran 2012       Mesaj #75
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

hay akıllım 6.sınıfa gıdıyorsun ve dusundugun tek sey hangı meslekte kac para kazınılır mı ? para ya gore meslek secılmez. sevecegın ve zevkle yapacagın bır meslek sec para ısı kısmet onu kımse bılemez...

canım kardeşim maaşına göre iş mi seçicen deme bence çünkü bu dünya kim ne derse desin para üzerine kurulmuştur para olmayınca ne huzur ne mutluluk oluyor örnek elektirik faturası su faturası doğalgaz faturası mutfak masrafı çocuğun varsa ona masraf giyim masrafı bunlar karşılanmazsa nasıl mutluolucaksın?
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
18 Haziran 2012       Mesaj #76
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ilk etapta aylık 10 bin uzman olunca ise aylık 250 bin - 300 bin tl alısınız

Alıntı

merhabalar arkadaşlar, mimar maaşarıyla ile ilgi bir bilginiz var mıdır? ortalama ne kadar alır? teşekkürler

Alıntı

canım kardeşim maaşına göre iş mi seçicen deme bence çünkü bu dünya kim ne derse desin para üzerine kurulmuştur para olmayınca ne huzur ne mutluluk oluyor örnek elektirik faturası su faturası doğalgaz faturası mutfak masrafı çocuğun varsa ona masraf giyim masrafı bunlar karşılanmazsa nasıl mutluolucaksın?

'
Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Mimarlık mesleğinden bahsediyorsunuz. Yüksek sayısal puanla 4 yıllık bir emekten sonra elde edilen bu tür mesleklerde çalışılan kuruma, mimarın bilgi birikimine, donanımına, mezun olduğu üniversiteye ve mimarın kabul ettiği çalışma koşullarına göre alınan ücret ya da kazanılan bedel değişir. İmza yetkisi olan bir meslek olduğu için ve minumum imza bedelinin bile maaşla ölçülemeyecek kadar olduğu düşünülürse söylenen rakamları hiç önemsememenizi öneririm.

Tasarım yeteneğiniz, ek bilgi ve sunum beceriniz de konumunuzu yükselterek kazancınızı artıracaktır. Maaşlı devlet kurumlarında yeni mezun bir mimar yeni mezun 4 yıllık akademik eğitimlilerle aynı ücreti alırken, özel kurumlarda, kendi açabileceği proje bürolarında kazancın sınırı, mimarın özellikleriyle sınırlıdır.

Bence merak edip sormanız gereken maaş değildir. Sadece masabaşı bir meslek olmadığını ve şehir içi ve dışı yolculukların da yapılacağını, şantiyenin saati olmadığını, projeciliğin yarışmalara katılma vb. aşamalarını da düşünürseniz ve hayat standardı yüksek meslekler arasında olup, kendi ofisiniz olduğunda ona uygun vergi ödeyeceğinizi de bilmelisiniz.

Mimar olmak için nasıl bir eğitim almanız gerektiğini ve hangi ek özellikler,yetenek ve bilgi birikimi olması gerektiğini sorun.

Eğer bin lira maaşla çalışmayı hedefliyorsanız mimar değil memur olursunuz, hedef yüksek olursa da donanımlı,görgü ve bilgi olarak en üst seviyede kendinizi geliştirmeyi hedefleyin. O zaman maaşınızın ortalama hayat standardını aşacağını bilin.

Daha fazla bilgi için tıklayın:

Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor?

Mimarlık

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Temmuz 2012       Mesaj #77
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben mimarım ince işler şefiyim maaşım sua an 3500 dolar tl karşılığı 6500 ama afghanistandayım tamul edersenız gelın buyrun anaydan babaydan yardan uazak miamrlık parayla olçulmez dıyenınde aklına ...... mimar kazanmacakta parayı inşaat muhendisi mı kazancak burda katlanırsanız 2 sene vaya 1 sene sonra maaşınız 7000 doları bulur yurt dışından teklif gelen arkadaşlara sakın ucuz gelmeyın bır fırma ıstedığı kadar buyuk olsun herkes başlarındakı kordınator veya proje mudurlerı ucuza adam kapatmak ıster cunku inşaatın karından yuzde alırlar yenı mezun adam soruyor kaç apar verrsınız dıyorlar 2000 mımar da dıyo kıı ooooooo tamam tamma tamam hemen elını uzatıp ok dıyer akılsızlr zaten bunlar yuzunden maaşlarımız dusuk hem 2000 alırlar hemde ıs ogrenırler SAKIN 5000 DOLARDAN AŞŞAGI MAAAŞ ISTEMEYIN SAKIN 9 YIILIK TECRUBE KONUSYO 17 FIRMADA ÇALISTIM SAKIN DINLEYIN BENI
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2012       Mesaj #78
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben mimar olmak istiyorum ama hangi liseye gitmem gerekiyor inşaat alanı teknolojisi mimarlık için iyimi yoksa hangi liseye girmeliyim
ecemm - avatarı
ecemm
Ziyaretçi
23 Ağustos 2012       Mesaj #79
ecemm - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

13 YILLIK MİMARIM. MİMAR OLMAYI HAYAL EDEN BİRİNİN İLK ÖNCE MAAŞ SORMASI ÇOK ENTERESAN. ÇOK DAHA FARKLI KAYGILAR VE HEYECANLAR TAŞIYOR OLMASI GEREKLİ. MİMARLIK HERHANGİ BİR MESLEK DEĞİLDİR. MİMAR OLACAK KİŞİ, SANATÇI RUHLU, ÖZVERİLİ, ÇALIŞKAN, KENDİNİ GELİŞTİRMEYİ SEVEN, YARATICI VE DİNAMİK BİR KİŞİLİĞE SAHİP OLMALIDIR. MATEMATİK VE ESTETİK YÖNÜ GELİŞMİŞ OLMALIDIR. YARATICILIKTAN UZAK VE ÇALIŞMAYI SEVMEYEN BİRİSİ İSENİZ SAKIN MİMARLIK SEÇMEK GİBİ BİR YANILGIYA DÜŞMEYİN, YAPAMAZSINIZ. MİMARLIK SEVEREK VE HAKKINI VEREREK YAPTIĞINIZ ZAMAN SİZE HEM MADDİ HEM MANEVİ ANLAMDA ÇOK FAZLA KAZANÇ SAĞLAYABİLECEK BİR MESLEKTİR. AYLIK 1000-1500 LİRA GİBİ MAAŞ ALIYORLAR YAZAN ARKADAŞIN MİMARLIĞIN "M" SİNDEN HABERİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. MİMARLIĞI MAAŞLARLA TANIMLAYAMAZSINIZ. MİMARLIK SİZE HAKETTİĞİNİZ VE ÇABALADIĞINIZ ORANDA KAZANDIRIR. YANİ KAZANCINIZ SİZİN PERFORMANS VE AZMİNİZLE DOĞRUDAN İLİŞKİLİDİR. DEVLET DAİRELERİNDE ÇALIŞAN MİMARLAR ORTALAMA 2000-2200 TL CİVARINDA MAAŞ ALIRLAR. LAKİN ÖZEL SEKTÖRDEKİ KAZANÇ YELPAZESİ ÇOK GENİŞTİR. NE BİTİRDİĞİNİZ OKUL, NE ŞU, NE BU. MİMARLIK EN BAŞTA KİŞİNİN KENDİ ÇABASI VE BAKIŞ AÇISI İLE ORANTILI OLARAK HAYATI EN ALT SEVİYELERDEN EN ÜST SEVİYELERE ÇEKEBİLECEK NİTELİKTE SAYGIN VE FARKLI BİR MESLEK DALIDIR. HERŞEY KENDİNİZDE BİTER. MİMARLIK GİBİ ELİT BİR MESLEĞİ PARAYLA PULLA DEĞİL BAŞKA KISTASLARLA SORGULAYIN LÜTFEN...ÖNCE KENDİNİZİ VE MESLEĞİ TANIYIN...

merhaba ben lıse son sınıf ogrencısıyım ve mımar olmayı cok ıstıyorum. Yenı bıseyler ogrenmeyı yaratıcılıgı cizimi sevıyorum ama pek beceremedıgımı dusunuyorum Msn Confused ne yapmam gerek lutfen yardımcı olurmusunuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2012       Mesaj #80
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence ikiside olma uçak mühendisi ol hem kolay iş bulabilir hemde fazla maaş alabilirsin.mimar olman için çok gelirin olması lazım.tatlım