Arama

Türkiye'de oturma izni nasıl alınır? - Sayfa 2

Güncelleme: 21 Şubat 2017 Gösterim: 12.936 Cevap: 16
alkaconsulting - avatarı
alkaconsulting
Ziyaretçi
13 Haziran 2013       Mesaj #11
alkaconsulting - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben azerbaycan vatandaşıyım ve 7 senedir türkiyedeyim, ve oturma izni almak istiyorum, bu konuda bana yardım edebilirmisiniz?

Türkiye de bulunduğunuz 7 yıl boyunca kaçak mı kaldınız
Bu 7 yıl boyunca ikamet tezkeresi aldınız mı
Sponsorlu Bağlantılar
Şu an ikamet izniniz var mı
Türkiye de bulunma sebebiniz nedir
omer66 - avatarı
omer66
Ziyaretçi
20 Ağustos 2013       Mesaj #12
omer66 - avatarı
Ziyaretçi
HERKESE IYI GUNLER ONCELIKLE
arkadaslar benim ailem fransada ben aile bırlesımı ıle malesef gelemedm yasım 23 vize alarak geldım su anda kacagm ve turkıyede unıverste ogrencısydım bıtırme sansım olmadı burda nasıl oturum alabılırım aceba lutfen yardım

Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2013       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba ben azerbaycan vatandaşıyım ve 7 senedir türkiyedeyim, ve oturma izni almak istiyorum, bu konuda bana yardım edebilirmisiniz?

Türkiye'de çalışma izni alabilmek için öncelikle Emniyetten 6 aylık oturma belgesi alınması gerekiyor oturma izni çıktıktan sonra ÇSGB ye çalışma izni başvurusunda bulunulmalıdır. Bu işler titizlikle ve yanlış bilgi verilmeden yapılmalıdır aksi halde işlem geçersiz sayılır. Bu işleri yapan danışmanlık firmaları bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir konuda Türkiye'de yapılması yasak meslekler bunlara Yabancı Uyruklu Çalışanlara Yasak Meslekler | İmza - Basın-İletişim & Danışmanlık buradan ulaşabilirsin ayrınıtılı bilgiye
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2013       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SGK, evlerde sigortasız çalıştırılan temizlikçi ve çocuk bakıcılarının peşine düştü.
Çalışma izni olmayan yabancılar sınır dışı edilirken, sigortalı olmayan yerli hizmetçiler için de onbinlerce liraya varan para cezaları kesilmeye başlandı.
Bundan sonra part-time hizmetçi çalıştıranlara da hoşgörü gösterilmeyecek. Evinde 2 saatliğine çocuk bakıcısı çalıştıran da sigorta yaptırmak zorunda olacak, aksi halde para cezası ödeyecek...SGK bakıcının peşine düştü 17 bin kişiye sigorta yapıldı | İmza - Basın-İletişim & Da
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2014       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selam Ben Azeriyem/Turkiyede calishdim 6 ay calishma oturma iznim var idi birdi geldim azribaycana bana dediler 3 ay sonra gele bilirsin Turkiyeye shimdi benim 3 ay bitmeni gozlemem lazim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2014       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Selam Ben Azeriyem/Turkiyede calishdim 6 ay calishma oturma iznim var idi birdi geldim azribaycana bana dediler 3 ay sonra gele bilirsin Turkiyeye shimdi benim 3 ay bitmeni gozlemem lazim?

Sema Danışmanlık
Sahrayıcedit Mahallesi Şemsettin Günaltay Cad. No: 218/C
Tüccarbaşı/Kadıköy
tel:0216 302 13 09-10-11
fax:02163020660
Sema Danışmanlık - YAPIM AŞAMASINDA
iletisim@semadanismanlik.com

Yabancıların çalışma ve oturma teskere işlemleri.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2017       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar,

Türkiye de 1 yıl oturum izni almak isteyen , ruslar , ukraynalılar , beyaz ruslar , moldovalılar , ... vs , Danışmanlık firmalarına para vermeden kolaylıkla alabilirsiniz.

Türkiyede oturum izni almak için , (UKRAYNA VATANDAŞI İÇİN) ŞUBAT 2017

ADIM ADIM SİZLERE ANLATACAĞIM. Ben bu yol ile kız arkadaşıma 1 YILLIK OTURUM İZNİ ALDIM.

1-) 4 adet Biyometrik fotoğraf (6 içinde çekilmiş olmalı) Genişlik: 3,5 cm Yükseklik 4,5 cm
2-) Pasaportun resimli sayfasını VE, Türkiye ye son girişini gösteren damgalı sayfanın FOTOKOBİSİ.
3-) Özel sağlık sigortası, kalacak kişinin 1 yıllık sağlık sigortasını yaptırıyorsunuz. Herhangi bir firmaya yaptırabilirsiniz. Ben Sompo Japan firmasına yaptırdım 550 TL
4-) Noter onaylı Kira kontratı, Mesala size veya akrabanıza ait olan bir evi 1 yıllık kira kontratı ile kız arkadaşınıza kiralamış gösteriyorsunuz ve sonra herhangi bir notere gidip onaylatıyorsunuz.
(Not: Misafiriniz bu evde kalmalı, polis bazen kontrol için gelebiliyor, ayrıca oturum izni kartı bu adrese gelecektir.) (Noter 85 TL aldı)
5-) https://e-ikamet.goc.gov.tr adresinden , İlk Kez İkamet İzni Başvurusu Yapıyorum menüsünden , YENİ BİR BAŞVURU YAPMAK İSTİYORUM , seçeneğinden devam ediyorsunuz.
Formu doldurun, formu doldurduktan sonra , yazıcıdan yazdırın , Bu formu göç idaresine götüreceksiniz. (Bu formun ismi İkamet İzni Başvuru Formu dur.)
6-) Aynı sayfadan , randevu alıyorsunuz göç idaresinden , bu belgeler ile gidin , onlar size İkamet Harcı , Kart Bedeli, Vize Harcı gibi 3 adet vergiyi ödemeniz gerektiğini söyleyecekler.
Bu 3 adet vergiyi , bölgenizde bulunan vergi dairelerine ödeyebiliyorsunuz. İlk kez türkiyede bulunanlar için , vergi dairesinde vergi numarası almanız gerekiyor. Yani yabancı için vergi dairesi vergi numarası oluşturuyor ve sizde bu vergileri onun adına vergi dairesine yatırıyorsunuz. Vergi dairesi yabancı için vergi numarası hemen veriyor.

1 yıllık oturum izni için benim ortalama 1500 TL herşey dahil param gitti. (Herşey dahil)

Ayrıca bir bilgi verim , bu bilgi önemlidir , Ukrayna vatandaşları 180 gün de 90 gün (son 6 ayda 3 ay) türkiyede kalabiliyor. Siz bu işlemleri , 90 gün dolmadan 10 gün önce yaparsanız.
Misafiriniz 80 gün + 12 Ay kalabiliyor. Ortalama 15 ay gibi oluyor yani.

180 günde 90 gün hesaplamada şu şekilde oluyor , misafirinizin türkiye giriş ve çıkışlarına bakıyorsunuz , mesela haziran 15 geldi temmuz 15 gitti , 30 gün kalmış , temmuz 16 da geldi ağustos 16 gitti 30 gün kalmış toplam 60 gün oldu , bir 30 gün daha kalabilir, ama dikkat edin , 90 günü asla geçmeyin 1 gün bile fazla kalsa ülkeden çıkması lazım.

Benim kız arkadaşım 16 gün geç kalmıştı , 650 TL ceza ödeyerek çıktı , eğer ceza ödemeden çıkarsanız geri gelemez misafiriniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.