Arama

Kepçe kulak ameliyat olmadan düzelebilir mi? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Ağustos 2016 Gösterim: 108.748 Cevap: 61
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ameliyatsız düzelme imkanı yok. Ama birkaç dipnot aktarıcağım size.
-Kulak 4 yaşına kadar gelişir.
Sponsorlu Bağlantılar
-Yeni doğan bebeklerde anne karnından çıktıktan 72 saat içinde kulakta kepçelik varsa düzeltilir, eğer yoksa doktorların verdiği bant veya tel veya sargı yoluyla kulak 2-3 ay kulakta tutarak düzelebilir.

Ayrıca eklemek istediğim birşey var, benim kardeşimde kepçe kulaktı. 2'side eşit şekilde öne doğruydu. 1 Yılı geçik süredir sadece sağ kulağının üzerine yatıyor başka türlü uyuyamıyor ameliyat için randevu almaya gittiğimizde farkettik doktorun söylediğine göre bu etki etmiş ve sağ kulağı hafif daha geri. ( Örneğin; Sol Kulak 2Cm öndeyse, Sağ kulak 1,20-30Cm Öndedir. ) Sağ kulak kepçede durmuyor zaten. Denemekte fayda var...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba 14 yaşındayım kulaklarım kepçe.Arkadaşlarım dalga geçiyor eskiden saçlarımı uzatıyordum ama okuduğum için hocalar kızıyo o yüzden kestirmek zorunda kaldım.Şuanda hiçbiryere gitmiyorum kulaklarım kepçe olduğundan. Kulaklarımı nasıl düzeltirim ameliyat olmak istemiyorum korkuyorum lütfen evde yapabileceğim yöntem var mı eğer varsa lütfen söyleyin Adım Hüseyin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben de 12 yaşındayım benim kulaklarım da kepçe. evde gece yatarken bandajla yattım ama sonuç sıfır lütfen ameliyatsız neler olabilir söyleyin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bizm kendilinden düzelirmi diyruz ameliyat ipi sormuyoruz zamanla büyüdükçe düzewlirmi yada doktorsuz biz düzeltebilirmiyiz ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evet olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Temmuz 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bu ameliyatı geçirdim we ameliyat olalı 5 gün oluyor we şuan gayet kendi yaşantıma dönmüş durumdayım. lokal anestezi aldım we hiç bir acı duymadım ameliyat sonrası 2 gün doktorların sarmış olduğu bi sargı wardı we şuan yalnızca tenisci bandı denen biz kızların normal zamanlardada kullandığı bir bant kullanıyorum. korkmanızı gerektirecek bi ameliyat değil büyük sorun yaratan arkadşlarım için korkmanıza hiç gerek yok. iple germe yöntemini öermiyorum çünkü bu yöntemle kulakların tekrar açılma riski yüksek fakat klasik yöntem denilen yöntemle açılma olsa dahi gözle farkedilebilir bi fark olmazmış bu yüzden korkmayın. ha o bant takmalar ewde çabalamalarda boşa çünkü hiç bir faydası olmuyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hangi doktora oldun önerebileceğin biri varmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Eylül 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,
Ben 15 yaşındayım ve bugün okulda bir çocuk kepçe dedi o an gerçekten başımdan kaynar sular dökldü.Şuan moralim çok bozuk annemin sayesinde kendimi toplayabildim.Çözümü varsa lütfen bilgilendirin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ekim 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bnde kepçe kulaklıyım saçımı toplamak istiyorum ama olmuyoo hergğn saçımı çözük bırakyorum güneşli havalrda bile ltfen yardımcı olun bana lütfen Msn Sad(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben IRMAK 13 yaşındayım. kulaklarım doğuştan kepçe küçükken annemler hiç bandaj falan takmamşılar. (keşke taksalardı)babamın kulakları büyük annemin ise küçük sanırım benim kulaklarım babama çekmiş ablam ise benden 2 yaş büyük fakat benim kulaklarım bayağı kepçe onunkiler ise birazcık öne eğimli okulda bazı arkadaşlarım tarafından alay konusu oluyorum fakat dershanede benim kepçe olduğumu kişmse bilmiyo çünkü kulaklarımı saçımla kapatıyorum ama bende heer kız gibi saçımı topuz yapmak ve değişik modellere sokmak istiyorum fakat yapamıyorum evde bazen bandaj takıyorum gece yatarken yastığa hep kulağımı arkaya iterek yatıyorum .... UMARIM KULAĞIM DÜZELİR .ama benim merak ettiğim bişey var benim 23 yaşında bir ablam var ama onun da kulakları küçükken kepçeymiş ama şimdi önden bakılınca kulağı birazcık gözüküyor yani YAŞIMIZ ARTTIKÇA KULAĞIMIZ KÜÇÜLÜRMÜ????????