Arama

Messenger Plus! ve Windows Live Messenger uyumsuzluğu - Sayfa 16

Güncelleme: 12 Temmuz 2011 Gösterim: 73.412 Cevap: 179
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
8 Kasım 2009       Mesaj #151
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Amras_Elanesse adlı kullanıcıdan alıntı

Burda yazanları uyguladım fakat oturum açmak istedigimde tekrar aynı son sürüme yükselt uyarısını alıyorum.Ne yapmam lazım?

Ben de uyguladım ama almadım. 8.5'in msnmsgr.exe dosyasını Messenger 8.5'in yükleme klasörüne koydum ve oturum açabildim. Siz de aynı şeyi uyguladınız mı?
Sponsorlu Bağlantılar
Amras_Elanesse - avatarı
Amras_Elanesse
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #152
Amras_Elanesse - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Ben de uyguladım ama almadım. 8.5'in msnmsgr.exe dosyasını Messenger 8.5'in yükleme klasörüne koydum ve oturum açabildim. Siz de aynı şeyi uyguladınız mı?

Benim 8.1 sürümüydü ona göre uyguladım ama sonuç alamadım.
Ben bu plus sevdasından vazgeciyorum.
Sponsorlu Bağlantılar
Messenger'i windows 2000 uyumlulugunda çalıştırıp böyle kullanmaya devam edeceğim.Çok başımı ağrıttı çünkü. Msn Happy
Sizlere çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştınız.
Saygılar.

ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
8 Kasım 2009       Mesaj #153
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Benim 8.1 sürümüydü ona göre uyguladım ama sonuç alamadım.
Ben bu plus sevdasından vazgeciyorum.
Messenger'i windows 2000 uyumlulugunda çalıştırıp böyle kullanmaya devam edeceğim.Çok başımı ağrıttı çünkü. Msn Happy
Sizlere çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştınız.
Saygılar.

Ben şimdi 8.1 ile de denedim, Plus! da Messenger da düzgün çalışıyor. Acaba sizin 8.1'in yüklendiği klasörde Messenger Plus!'ın yükleyicisi olan msimg32.dll dosyası yok mu? Yoksa, bunu %programfiles%\Windows Live\Messenger klasöründen bulup 8.1'in yükleme klasörüne kopyalamalısınız. Artık bu da olmazsa Plus!'dan vazgeçin derim ben de Msn Happy
dehLizz_ - avatarı
dehLizz_
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #154
dehLizz_ - avatarı
Ziyaretçi
yha yanLış bir yere yazdıysam çok özür diLerim ama aciL çözüm buLmam gerekiyordu.. Msn Sad benim sorunum şu:

ben 8.5 kuLLanıyordum, zorunLu günceLLeme istedi, payLaşımLarınız sayesinde o sorunu çözdüm.. sonra msnden bütün kişi Listeme otomatik oLarak saçma sapan iLeti yoLLamaya başLadı msn'im.. o kadar kısa araLıkLarLa yeni pencereLer açıLıp iLeti yazıLıyor ki msni kuLLanamıyorum çıkış yapabiLiyorum zar zor.. sonra dedim böyLe oLmaz siLdim 8.5'i beta yükLedim ama haLa aynı sorun dewam ediyor: acaba burdan indirdiğim Live pLus'La iLgiLi oLabiLir mi bu otomatik iLeti sorunu.. bu arada bu iLetide bir site Linki war, anLamsız virüs gibi bişey.. ne yapmaLıyım 4 gündür msn kuLLanamıyorum deLi oLcam noLur bana yardım edin Msn Sad Msn Cry
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
8 Kasım 2009       Mesaj #155
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
dehLizz_ adlı kullanıcıdan alıntı

yha yanLış bir yere yazdıysam çok özür diLerim ama aciL çözüm buLmam gerekiyordu.. Msn Sad benim sorunum şu:

ben 8.5 kuLLanıyordum, zorunLu günceLLeme istedi, payLaşımLarınız sayesinde o sorunu çözdüm.. sonra msnden bütün kişi Listeme otomatik oLarak saçma sapan iLeti yoLLamaya başLadı msn'im.. o kadar kısa araLıkLarLa yeni pencereLer açıLıp iLeti yazıLıyor ki msni kuLLanamıyorum çıkış yapabiLiyorum zar zor.. sonra dedim böyLe oLmaz siLdim 8.5'i beta yükLedim ama haLa aynı sorun dewam ediyor: acaba burdan indirdiğim Live pLus'La iLgiLi oLabiLir mi bu otomatik iLeti sorunu.. bu arada bu iLetide bir site Linki war, anLamsız virüs gibi bişey.. ne yapmaLıyım 4 gündür msn kuLLanamıyorum deLi oLcam noLur bana yardım edin Msn Sad Msn Cry

Sorun Messenger Plus!'tan değil, bir virüs programından kaynaklanıyor, şurada yardımcı bilgiler bulabilirsiniz: MSN Messenger Virüsü Temizleme Yöntemi
Amras_Elanesse - avatarı
Amras_Elanesse
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #156
Amras_Elanesse - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Ben şimdi 8.1 ile de denedim, Plus! da Messenger da düzgün çalışıyor. Acaba sizin 8.1'in yüklendiği klasörde Messenger Plus!'ın yükleyicisi olan msimg32.dll dosyası yok mu? Yoksa, bunu %programfiles%\Windows Live\Messenger klasöründen bulup 8.1'in yükleme klasörüne kopyalamalısınız. Artık bu da olmazsa Plus!'dan vazgeçin derim ben de Msn Happy

msimg32.dll dosya var.Birşey sormak istiyorum.Hani zorunlu güncelleştirmede siz eski sürümde kalmak istiyorsanız kurmamız için bir dosya veriyosunuz ya.İçinde iki dosya var çıkartın eskilerinin üzerine yazın diyorsunuz.Ben o dosyayı messengere kopyalıyorum.Buraya çıkart diyorum sadece bir tane dosya çıkartıyor.Ona iki kere tıkladıgımda yeni pencerede onar ve kaldır seçenekleri çıkıyor karşımda,bende onar diyorum.Sonra değişen birşey olmuyor.Windows uyumlulugu kaldırdıgımda gene güncelleme istiyor.Acaba ben mi bir hata yapıyorum?
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
8 Kasım 2009       Mesaj #157
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

msimg32.dll dosya var.Birşey sormak istiyorum.Hani zorunlu güncelleştirmede siz eski sürümde kalmak istiyorsanız kurmamız için bir dosya veriyosunuz ya.İçinde iki dosya var çıkartın eskilerinin üzerine yazın diyorsunuz.Ben o dosyayı messengere kopyalıyorum.Buraya çıkart diyorum sadece bir tane dosya çıkartıyor.Ona iki kere tıkladıgımda yeni pencerede onar ve kaldır seçenekleri çıkıyor karşımda,bende onar diyorum.Sonra değişen birşey olmuyor.Windows uyumlulugu kaldırdıgımda gene güncelleme istiyor.Acaba ben mi bir hata yapıyorum?

Yaptığınız hata değil aslında ancak Messenger, kendi yükleme klasöründe bir değişiklik yapıldığını hissettiği vakit ilk başlatma esnasında değişiklikleri geri almak için kurulumu yenilemeye zorluyor. Sizdeki durum benim karşılaştığım durum gibi değil sanırım ama benziyor. Şöyle yapın:

Forumdan ZIP dosyasını masaüstünüze (veya Messenger'ın yükleme klasörü dışındaki herhangi bir yere) kaydedin. İçindeki dosyaları da yine oraya çıkartın. Esasında msgsres.dll dosyasında yapılmış olan değişikliklerle (a-patch uygulanmış olması, reklamların kaldırılmış olması) ilgilenmiyorsanız sadece msnmsgr.exe dosyasını çıkartmanız yeterli ve belki daha sağlıklı olur. Bundan sonra bu dışarı çıkartılmış olan msnmsgr.exe dosyasını bir şekilde Messenger'ın yükleme klasörüne koyun. Mesela ben kurulumun onarılmasını engellemek için şöyle yapardım: Messenger yükleme klasöründeki msnmsgr.exe dosyasını mesela Belgelerim'in açık olduğu pencereye sürükleyerek taşırdım. Sonra masaüstümdeki değiştirilmiş dosyayı bu sefer yükleme klasörüne sürükleyerek taşırdım. Ve sonra çalışırdı. Çünkü mesela aynı adda dosyayı yenisiyle değiştirmek ya da yeni dosyayı koyabilmek için eski dosyanın adını değiştirmek bilgisayarın hoşuna gitmiyor ve Messenger kurulumunu yenilemeye çalışıyor. Yani tecrübelerim böyle yapmamım gerektiğini göstermişti bana. Gerisi size kalmış ama unutmayın, kurulum yenilenirse orijinal msnmsgr.exe dosyası geri geliyor ve sorun çözülemiyor.
AdanZye - avatarı
AdanZye
Ziyaretçi
4 Aralık 2009       Mesaj #158
AdanZye - avatarı
Ziyaretçi
msn plus ta windows 7 de tuş kilidi devreye girince kilitli msn ler başlat çubuğunda gözükmüyor ve açma tuşlarına basınca birçok zaman da açılmıyor kilitli kalıyor. birden çok msn açınca açma kısayol tuşları da çalışmıyor. anca msn leri açtıktan sonra hepsinin msn plus özelliklerine girip yenidennımlarsan ondan sonra tuş kilitlerini yeniden tanımlarsan msn i kilitleyince tanımladığın tuş kilitleri ile tekrar açıyorsun. aksi halde msn açılmıyor kilitli kalıyor çözüm bilen varmı acaba?
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
4 Aralık 2009       Mesaj #159
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
AdanZye adlı kullanıcıdan alıntı

msn plus ta windows 7 de tuş kilidi devreye girince kilitli msn ler başlat çubuğunda gözükmüyor ve açma tuşlarına basınca birçok zaman da açılmıyor kilitli kalıyor. birden çok msn açınca açma kısayol tuşları da çalışmıyor. anca msn leri açtıktan sonra hepsinin msn plus özelliklerine girip yenidennımlarsan ondan sonra tuş kilitlerini yeniden tanımlarsan msn i kilitleyince tanımladığın tuş kilitleri ile tekrar açıyorsun. aksi halde msn açılmıyor kilitli kalıyor çözüm bilen varmı acaba?

Messenger Plus! Live'ın 4.82 sürümü yayımlandığında değişiklik günlüğünde bu konuda şunlar yazılmış:
Alıntı

Messenger Plus! Live 4.82.368 (30/06/2009)
Messenger Plus! is now entirely compatible with Windows 7 (RC minimum) :

• The Messenger Lock feature has been fixed. A new icon is added to the tray in Windows 7 if an unlock keyboard shortcut is not specified.
  • The default Messenger Lock icon in Windows 7 has been changed to blend in better in the new UI (hourglass: shell32.dll,323).

Acaba bu sürümden daha eski bir sürümü mü kullanıyorsunuz?

Ayrıca Messenger Kilidi özelliği çoklu oturumlarda bahsettiğiniz şekilde hatalar çıkartabiliyor, hepsinin Kilidi Açma kısayolunu aynı ayarlamanız sorunu bir nebze çözebilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Aralık 2009       Mesaj #160
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
4.83 kurulu ama kaldırıp tekrar kurayım dediğin gibi tek kısa yol olunca sorun yok. ama kilitleyince başlat çubuğunda neden gözükmüyor sanırım win7 ye göre henüz güncelleme belkide yapılmadı