Arama

Zorunlu Messenger Güncellemeleriyle İlgili - Sayfa 8

Güncelleme: 1 Mayıs 2013 Gösterim: 170.303 Cevap: 447
Shikaneru - avatarı
Shikaneru
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #71
Shikaneru - avatarı
Ziyaretçi
Değiştirdigimiz msnmsgr dosyasına sag tıklayıp uyumlulugunu 2000 yaptım.Daha sonra onarma işlemi başladı ve şuan plus sorunsuz şekilde 8.1'de çalışmakta.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu sorunu yaşayan bütün arkadaşlara müjde olsun Msn Wink
never86 - avatarı
never86
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #72
never86 - avatarı
Ziyaretçi
mükemmelsiniz siz ya
çok teşekkür ediyorum
Sponsorlu Bağlantılar
bende nasıl çözüm bulcam diyodum birden siz geldiniz aklıma
hellstar71 - avatarı
hellstar71
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #73
hellstar71 - avatarı
Ziyaretçi
resourcehacker programı indirin, kurulumsuzdur, programı açın ve FILE > OPEN komutu ile C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe dosyasını açın

soldaki klasör ağacından VERSION INFO>1>1033 değerine ulaşın, sağ panelde Product Info yazan kısım önünde bulunan 8.0.xxx yazan değeri 14.0.8064 olarak değiştirin. üstten compile scripte tıklayın, sonra file save tıkla tamamdır. artık msn 8 sürümünü 9 gibi algılayacak

http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip

VALUE "CompanyName", "Microsoft Corporation"
VALUE "FileDescription", "Windows Live Messenger"
VALUE "FileVersion", "8.5.1288.0816"
VALUE "InternalName", "msnmsgr.exe"
VALUE "LegalCopyright", "Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved."
VALUE "OriginalFilename", "msnmsgr.exe"
VALUE "ProductName", "Messenger"
VALUE "ProductVersion", "14.0.8064" bu satırı yapmanız yeterlidir.

ya hu arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum nesi yasak bunun ,zaten yaptığınız şey msn i modlamak değil mi ?
Son düzenleyen hellstar71; 16 Eylül 2009 19:10 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
mderin1 - avatarı
mderin1
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #74
mderin1 - avatarı
Ziyaretçi
msnmsgr 14.0.8089.726 çoklu oturum açma yamasını bulamadım yardımcı olurmusunuz?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
16 Eylül 2009       Mesaj #75
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
simsar adlı kullanıcıdan alıntı

hala aynı hatayı alıyorum Msn Confused

MSN Messenger - Windows Live Messenger açılırken hata ile karşılaşanlar;

C:\Program Files\MSN Messenger ya da C:\Program Files\Windows Live\Messenger klasörüne gidip msnmsgr.exe ve msgres.dll dosyalarını siliniz.

Ardından Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır listesinden MSN Messenger 7.5 ya da Windows Live Messenger'ı bulup Değiştir > Onar işlemini uygulayın.

Bu konunun ilk mesajında yer alan ilgili ZIP dosyasını indirin. Bu kez yalnızca msnmsgr.exe dosyasını kopyalayıp Program Files içindeki Messenger klasörüne kopyalayın. (Dll dosyasını kopyalamayın)

Hata devam ederse ilk mesajda bulunan MSN Messenger ya da Windows Live Messenger başlıklarına tıklayın, kurulum paketini indirip Messenger'ı kurun. Ara sürüm kullandığınız için çözüm sağlayan EXE'ler uyumsuz olabilirler.

Alıntı
iyoki adlı kullanıcıdan alıntı

FLASHOMERMsn Happy Dediklerini yaptım ama yine olmadı bende 8.5 i kaldırıp 8.1 yükledim uyumluluguda windows 2000 yaptım ve çalışıyo ama msn plus kullanamyıroum eski süürmünü bile yükledim olmadı:s yardımların için saol

Uyumluluk değişikliğini geri alın. İlk mesajda verilen ek dosyalarından faydalanın. Messenger Plus! yeniden çalışacaktır.

Alıntı
attractiveChar adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle yardımlar için şimdiden teşekkürler. Benim problemim şu. Dün gece MsxlLabs'ın aşağıdaki resimde görünen dosyasını indirerek WLM 2009'u kurdum:

Önce Messenger.msi ardından WLXSuite.msi kurdum. Fakat messenger açılmadı. Ardından önce Microsoftun sitesinden Windows Installer 3.1 kurdum ve kendi sitesinden WLM 2009 indirip kurdum. Bu sefer msn açıldı. Ancak şimdi bu exeleri gördükten sonra 8.5'e geri dönmek istedim. Fakat sorun şu ki WLM 2009'u kaldıramıyorum. Çünkü Program listesinde yok aşağıda görüldüğü gibi.

Çalıştır > Regedit kısmından girip WLM'yi siliyorum. Herşeyi sildikten sonra tekrar 8.5 yüklemeyi deniyorum fakat yine aşağıdaki resimde görülen hatayı alıyorum:

Zorunlu Messenger Güncellemeleriyle İlgili

Bu durum elimi kolumu bağladı. Önemle yardımlarınızı bekliyorum. Fikir üreten, öneride bulunan arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.

Umarım sorunumu açıklayıcı anlatabilmişimdir...

Saygılarımla

Bu konudaki ( Windows Live Messenger 2009 (14.0.8089.726) ) WLM_Extra_MSI.zip dosyasını da indirip içindeki kurulumları gerçekleştirin.

Kaldırmak için Windows Installer CleanUp Utility bu aracı kullanın. Ardından dilediğiniz sürümü kurabilirsiniz.

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayar masa üzerimden silidi hem masa üzerine görülsün hemde eski sürüm olsun messenger zorunlu yeni sürüme geçince

Başlat > Programlar > MSN Messenger 7.5 kısayoluna sağ tıklayın Gönder > Masaüstü (Kısayol oluştur)

Başlat > Programlar > Windows Live > Windows Live Messenger kısayoluna sağ tıklayın Gönder > Masaüstü (Kısayol oluştur)

Alıntı
Shikaneru adlı kullanıcıdan alıntı

Zorunlu Messenger Güncellemeleriyle İlgili adsz Açılışta ve ikonlarda boyle igrenç goruntuler oldu. Ayrıca plus kullanamıyorum gormuyor pc. Bu sorunları çozebilirsek sorun yok. Çozemezsek yandık Msn Happy En kısa sürede yardım lütfen.Msn Sad

Alıntı

C:\Program Files\MSN Messenger ya da C:\Program Files\Windows Live\Messenger klasörüne gidip msnmsgr.exe ve msgres.dll dosyalarını siliniz.

Ardından Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır listesinden MSN Messenger 7.5 ya da Windows Live Messenger'ı bulup Değiştir > Onar işlemini uygulayın.

Bu konunun ilk mesajında yer alan ilgili ZIP dosyasını indirin. Bu kez yalnızca msnmsgr.exe dosyasını kopyalayıp Program Files içindeki Messenger klasörüne kopyalayın. (Dll dosyasını kopyalamayın)

Üstte anlatılanları uygulayın.

Alıntı
mderin1 adlı kullanıcıdan alıntı

msnmsgr 14.0.8089.726 çoklu oturum açma yamasını bulamadım yardımcı olurmusunuz?

https://www.msxlabs.org/forum/coklu-oturum-acma-ve-yamalar/219600-wlm-2009-icin-yamasiz-coklu-oturum-acma-yontemi.html
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
16 Eylül 2009       Mesaj #76
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

Arkadaşım çok sağol fakat 8.1 sürümünün exe'sinde web cameram takılı olmadığı halde hem karşı tarafta hem bende camera war gösteriyor bi yardımcı olursan sewinirim.

Alıntı

^ Bunu deneyin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #77
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hellstar71,dediğin gibi yaptım ama save'e tıkladığımda sorun veriyor,kaydetmiyor..Msn Sad
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
16 Eylül 2009       Mesaj #78
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

hellstar71,dediğin gibi yaptım ama save'e tıkladığımda sorun veriyor,kaydetmiyor..Msn Sad

O esnada Messenger'ın tamamen kapalı olduğundan emin olun.
hellstar71 - avatarı
hellstar71
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #79
hellstar71 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

sadece bu satırı yapacaksınız
VALUE "ProductVersion", "14.0.8064" bu satırı yapmanız yeterlidir.

bende olduysa herkesde olur Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #80
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Zorunlu yükseltmeyi yaptım sistemin xp, lakin oturum açmak istediğimde, adamlar dönüyorlar hiç birşey olmamış gibi duruyorlar oturum da açılmıyor. onar dedğimde ise; sistem dosyası hatası alıyorum.