Arama

MSN Messenger'da İletileri (Log) Kaydetme - Sayfa 2

Güncelleme: 8 Ağustos 2012 Gösterim: 167.683 Cevap: 118
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
1 Ocak 2008       Mesaj #11
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
thebigdreams adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaslar,
sorunum var Msn Sad

Sponsorlu Bağlantılar
wındows live 8.5 beta (plus live) kullanıyorum.
menü cubugunda plus live sekmesınde bulunan /tercıhler sekmesınde parola istiyor.Şifremi unuttum.İletı gecmısını de sfrelemek ıstıyorum.Fakat sıfreyı unuttugum ıcın her konusmadan sonra sılmek zorunda kalıyorum İletı gecmısı adlı klasoru.Şifreyi nasıl sıfırlayabılırım boyle bırsey var mı?

https://www.msxlabs.org/forum/messenger-plus/23-messenger-plus-teknik-destek-mesaj585429.html#post585429 << Bu bağlantı Tercihlere girebilmek için çözüm yöntemini içeriyor.

Windows Live Messenger'ın artık beta olmayan 8.5 sürümü var. Onu indirmenizi ve yüklemenizi tavsiye ederim >> Windows Live

Messenger Plus! Live'ın son 4.50.312 sürümünü indirmenizi ve yüklemenizi tavsiye ederim >> https://www.msxlabs.org/forum/messenger-plus/6531-windows-live-messenger-plus-live-final.html

Çünkü Messenger Plus! Live'ın son sürümünde şifreli sohbet günlükleri için bir parola ipucu girebiliyorsunuz, bu yeni özelliği kullanmanızı öneririm. Parolalarını unuttuğunuz günlük dosyalarını açmanın herhangi bir yöntemi yok parolayı hatırlamaktan başka.

Not: Biliyorsunuz değil mi, sohbet günlüklerinin parolaları ile Tercihler paneline erişim parolası ayrı olabilir, birbirlerini bağlayan parolalar değiller yani.
Son düzenleyen ahmetgns; 24 Temmuz 2008 21:11 Sebep: Bağlantıdaki bir sorun düzeltildi.
EDMUATTO - avatarı
EDMUATTO
Ziyaretçi
21 Ocak 2008       Mesaj #12
EDMUATTO - avatarı
Ziyaretçi
msn de yaptığım konuşmalari kayıt edip mail ile gönderebileceğim bi porgram varmı ?

Sponsorlu Bağlantılar
teşekkürler
conqierors - avatarı
conqierors
Ziyaretçi
13 Şubat 2008       Mesaj #13
conqierors - avatarı
Ziyaretçi
  • Bir kişiyle konuştuktan sonra konuşma penceresini ilk kez kapattığınızda, tüm iletilerinizin geçmişini tutmak isteyip istemediğinizi soran bir iletişim kutusu görüntülenir. Bu iletişim kutusunda Evet'i tıklattığınızda, anlık ileti konuşmalarınız bilgisayarınızdaki bir klasöre otomatik olarak kaydedilir.
bu seçeneği yaptıktan sonra nasıl iptal edebilirim.
seçeneklerden iletilerde ileti geçmişini sakla seçeneği işaretli değil ama ilk konuşmayı kapatırken EVET'i tıkladığım için kaydediyor. iptalini bilen varmı ???
teşekkürlerr
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
18 Şubat 2008       Mesaj #14
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
conqierors adlı kullanıcıdan alıntı

• Bir kişiyle konuştuktan sonra konuşma penceresini ilk kez kapattığınızda, tüm iletilerinizin geçmişini tutmak isteyip istemediğinizi soran bir iletişim kutusu görüntülenir. Bu iletişim kutusunda Evet'i tıklattığınızda, anlık ileti konuşmalarınız bilgisayarınızdaki bir klasöre otomatik olarak kaydedilir.
bu seçeneği yaptıktan sonra nasıl iptal edebilirim.
seçeneklerden iletilerde ileti geçmişini sakla seçeneği işaretli değil ama ilk konuşmayı kapatırken EVET'i tıkladığım için kaydediyor. iptalini bilen varmı ???
teşekkürlerr

Seçeneklerde kaydetme ayarı işaretli değilse, kaydetmez. En fazla mevcut açık konuşma pencerelerinizi kapatana kadar o pencerelerdeki iletileri kaydetmeye devam edebilir.

Sizin kaydediyor dediğiniz şey muhtemelen Messenger Plus!'ın sohbet günlükleridir. Kapatmak için Messenger Plus! Tercihler paneli>Konuşmalar>Sohbet Günlükleme>"İleti günlüklemeyi varsayılan olarak etkinleştir" seçeneğinin işaretini kaldırın.
sinemiss_ - avatarı
sinemiss_
Ziyaretçi
29 Şubat 2008       Mesaj #15
sinemiss_ - avatarı
Ziyaretçi
msn plusta ileti günlükleme varsayılan olarak etkinleştir işaretli olmadığı halde ileti geçmişim pcde saklanır mı? Msn Thinkingeğer saklanırsa pcnin neresine atar bu konuşmaları.
ilgilenirseniz sevinirim.

iyi forumlarMsn Happy
hadoken - avatarı
hadoken
Ziyaretçi
8 Nisan 2008       Mesaj #16
hadoken - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar ,

Size hikayeyi anlatayım.Bir bilgisayar var ve bu bilgisayardaki MSN Messenger programını 3 kişi kullanıyor.Bir accountu log tutmaya ayarlandığından biri log tutuyor fakat diğerleri ayarlı olmadığından haliylen log tutulmuyor.

Benim isteğim bütün bilgisayardan girilen tüm accountların günlüklerinin sohbetlerinin bir yerde toplanması , böyle birşey mümkün müdür ?

Öyle bir program kurmak istiyorum izin vereyim vermeyeyim MSN ayarlarından bütün o bilgisayarda açılan accountların günlüklerinin kaydedilmesini istiyorum.

Teşekkürler..
marser - avatarı
marser
Ziyaretçi
22 Nisan 2008       Mesaj #17
marser - avatarı
Ziyaretçi
Çok önemli bir durum...

Eski bir MSN görüşme metnimizi öğrenmek istesek tarih ve saat belirterek bunu hangi kaynaklardan öğrenebliriz? Karşı tarafın IP numarasını ve yazılanları? Gerekirse resmî yollardan. Yardımcı olabilecek var mı acaba?
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
23 Nisan 2008       Mesaj #18
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hadoken adlı kullanıcıdan alıntı

Merhabalar ,

Size hikayeyi anlatayım.Bir bilgisayar var ve bu bilgisayardaki MSN Messenger programını 3 kişi kullanıyor.Bir accountu log tutmaya ayarlandığından biri log tutuyor fakat diğerleri ayarlı olmadığından haliylen log tutulmuyor.

Benim isteğim bütün bilgisayardan girilen tüm accountların günlüklerinin sohbetlerinin bir yerde toplanması , böyle birşey mümkün müdür ?

Öyle bir program kurmak istiyorum izin vereyim vermeyeyim MSN ayarlarından bütün o bilgisayarda açılan accountların günlüklerinin kaydedilmesini istiyorum.

Teşekkürler..

Windows Live Messenger ın kurulum dosyalarıyla oynaman gerekli. Standart olarak yazılı olan Belgelerim altında Alınan dosyalarım diyerek kendine klasör oluşturur.

Bunu sonradan (3 oturum için) ayrı ayrı oturumlarda seçenekler ve ileti günlükleme bölümünden gözat seçeneği yardımıyla aynı klasörü seçebilirsiniz. Ancak bu olayın sonrasında açılacak herhangi bir oturumda bu klasör altına kaydedilmeyecektir. Bu seçenek yalnızca Alınan dosyalar (sadece veri alış-verişinin kaydedilmesi) için klasör seçmini kapsayıp her değişik açılacak oturumda da aynı kalmaktadır.
Elif BAYKAN - avatarı
Elif BAYKAN
Ziyaretçi
5 Mayıs 2008       Mesaj #19
Elif BAYKAN - avatarı
Ziyaretçi
BUNDAN 3 YIL KADAR ÖNCE YAPMIŞ OLDUĞUM MSN YAZIŞMALARIMA ULAŞMAM MÜMKÜN MÜDÜR ACABA? MAHKEME DELİL OLARAK KULLANILABİLECEK BAZI BİLGİLERE ULAŞMAM GEREKİYOR. KENDİ BİLGİSAYARIMA FORMAT ATILDI TABİ...
AMA YİNE MSN ŞİRKETİ OLARAK BU TÜR BİLGİLERİN SAKLANDIĞI VEYA DEPOLANDIĞI BİR YER VAR MIDIR.
BU KONUDA ACİL YARDIMA İHTİYAÇ DUYMAKTAYIM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
ELİF BAYKAN
PEYZAJ YÜKSEK MİMARI
senay110 - avatarı
senay110
Ziyaretçi
5 Mayıs 2008       Mesaj #20
senay110 - avatarı
Ziyaretçi
benim bilgisayarımda plus yüklü ama karşı tarafla görüştükten sonra onun penceresindeki resim msn den çıkınca kapanıyor başka yerde bilgisayarda açtığımda karşı taraf kapalıda olsa msn i
fotosu çıkıyor...
soru 2: msn de ikinci yani konuşma penceresini açtığımda pencere altta çıkıyor neden