Arama

MSN Messenger'da İletileri (Log) Kaydetme - Sayfa 4

Güncelleme: 8 Ağustos 2012 Gösterim: 167.684 Cevap: 118
sisligunesh - avatarı
sisligunesh
Ziyaretçi
3 Kasım 2008       Mesaj #31
sisligunesh - avatarı
Ziyaretçi
discovery kurduktan sonra ileti geçmişimi görüntüleyemez oldum. bu konuda ne yapabilirim?
Sponsorlu Bağlantılar
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
6 Kasım 2008       Mesaj #32
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
sisligunesh adlı kullanıcıdan alıntı

discovery kurduktan sonra ileti geçmişimi görüntüleyemez oldum. bu konuda ne yapabilirim?

MessengerDiscovery'yi tamamen kaldırabilir ya da bir önceki sürümü buradan yükleyebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
buse_gs - avatarı
buse_gs
Ziyaretçi
8 Kasım 2008       Mesaj #33
buse_gs - avatarı
Ziyaretçi
belgelerim\sohbet günlüklerimde başka yerde olma şansı yok
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
8 Kasım 2008       Mesaj #34
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
buse_gs adlı kullanıcıdan alıntı

belgelerim\sohbet günlüklerimde başka yerde olma şansı yok

Neye cevap veriyorsunuz bilemedim ama Messenger'da konuşulan şeylerin Belgelerim\Sohbet Günlüklerim'den başka Belgelerim\Alınan Dosyalarım altındaki bir dizinde de (ve konuşmaları kaydedebilen herhangi bir programın konuşmaları kaydettiği herhangi bir yerde) olma şansı var, haberiniz olsun.
pentium4 - avatarı
pentium4
Ziyaretçi
15 Aralık 2008       Mesaj #35
pentium4 - avatarı
Ziyaretçi
Herkese merhaba,
Live messenger 8.5
Live!Plus
Stuff
Msn Discovery programları bilgisayarımda kurulu..

İleti geçmişimi farklı bir klasöre depoluyorum.Daha önceden bilgisayarıma format bile atsam ileti geçmişim ve özellikle son konuşmalarım ekrana geliyordu.
Ancak msn discovery ve stuffplug'ı yükledikten sonra son iletilerim ekrana yansımamaya başladı.Sorunumun çözümü hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
16 Aralık 2008       Mesaj #36
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
pentium4 adlı kullanıcıdan alıntı

Herkese merhaba,
Live messenger 8.5
Live!Plus
Stuff
Msn Discovery programları bilgisayarımda kurulu..

İleti geçmişimi farklı bir klasöre depoluyorum.Daha önceden bilgisayarıma format bile atsam ileti geçmişim ve özellikle son konuşmalarım ekrana geliyordu.
Ancak msn discovery ve stuffplug'ı yükledikten sonra son iletilerim ekrana yansımamaya başladı.Sorunumun çözümü hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Muhtemelen MessengerDiscovery'nin yüklediğiniz sürümünden kaynaklanan bir hatayla karşı karşıya kalmışsınız. Bu hatadan dolayı konuşma pencereleri kapatıldığı halde pencerenin kapandı bilgisini Windows Live Messenger alamıyor ve o pencerede yazılanları kaydetmiyor. Çünkü WLM konuşmaları pencere kapatılırken kaydeder. Pencere kapatılmazsa, daha doğrusu WLM pencerenin kapatıldığı bilgisini almazsa konuşmayı da kaydetmez.

MessengerDiscovery'nin yüklediğiniz sürümü 1.5.800 ise buradan eski sürümü indirip kurun. Bu sürümde o sorun yok.
pamatra - avatarı
pamatra
Ziyaretçi
5 Ocak 2009       Mesaj #37
pamatra - avatarı
Ziyaretçi
salamunaleyküm arkadaşlar ben yeniyim sitenizde baya inceledim gayet guzel ve hoş bi site elinize sağlık

benimde bi yardima ihtiyacim var yardim ederseniz çok sevinirim

msnde kayıt altında tutugum geçmis dosyalarindan 1 tanesine ulaşamiyorum
şu şekilde uyari veriyor yardimci olabilirseniz sevinirim....

XML sayfası görüntülenemiyor
XML girişi stil sayfası kullanılarak görüntülenemez. Lütfen hatayı düzeltin ve Yinele düğmesini tıklatın veya daha sonra yeniden deneyin.
Metin içeriğinde geçersiz karakter bulundu. 'file:///D:/aysetok2383712682.xml' kaynağı işlenirken hata oluştu.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
9 Ocak 2009       Mesaj #38
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
pamatra adlı kullanıcıdan alıntı

salamunaleyküm arkadaşlar ben yeniyim sitenizde baya inceledim gayet guzel ve hoş bi site elinize sağlık

benimde bi yardima ihtiyacim var yardim ederseniz çok sevinirim

msnde kayıt altında tutugum geçmis dosyalarindan 1 tanesine ulaşamiyorum
şu şekilde uyari veriyor yardimci olabilirseniz sevinirim....

XML sayfası görüntülenemiyor
XML girişi stil sayfası kullanılarak görüntülenemez. Lütfen hatayı düzeltin ve Yinele düğmesini tıklatın veya daha sonra yeniden deneyin.
Metin içeriğinde geçersiz karakter bulundu. 'file:///D:/aysetok2383712682.xml' kaynağı işlenirken hata oluştu.

Uyarıya bakılırsa günlük dosyasının içinde bir şekilde, desteklenmeyen bir karakter varmış. Bu nasıl olur, çözümü nedir bilemiyorum ancak dosyaya sağ tıklayarak Birlikte aç... ile değişik programlarla, mesela Not Defteri gibi basit bir metin düzenleyici programla yine de açabilirsiniz. Ancak içeriğindeki karmaşık XML etiketlerini göreceğinizden yazıları okumanız çok güç olacaktır. Dosyayı böyle açtıktan sonra baştan sona şöyle bir tarayarak desteklenmeyen karakter olduğunu düşündüğünüz bir ya da daha fazla karakter bulmaya çalışın, bulursanız o karakter(ler)i silerek dosyayı kaydedin, sonra dosyayı tekrar normal bir şekilde görüntülemeye çalışın.
efe0121 - avatarı
efe0121
Ziyaretçi
9 Ocak 2009       Mesaj #39
efe0121 - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben msn iletilerimi normal iletilri kaydet alarak işaretlemedim ve kaydetmedi
şimdi onları okumamlazım
bildiğim kadarla contacts klasörü içine kaydediliyor ama bu dosyalar normal ileti geçmişi görüntüleri gibi görüntülenip okunamıyor bunları okuyacağım bir program varmı
contacts dosyasına baktım kaydedilmiş dosyalar var ama açamıyorum yardım edin lütfen
şimdiden teşekkürlwer
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
10 Ocak 2009       Mesaj #40
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
efe0121 adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben msn iletilerimi normal iletilri kaydet alarak işaretlemedim ve kaydetmedi
şimdi onları okumamlazım
bildiğim kadarla contacts klasörü içine kaydediliyor ama bu dosyalar normal ileti geçmişi görüntüleri gibi görüntülenip okunamıyor bunları okuyacağım bir program varmı
contacts dosyasına baktım kaydedilmiş dosyalar var ama açamıyorum yardım edin lütfen
şimdiden teşekkürlwer

Konuşmaları 'kaydetme'yi seçtiyseniz hiçbir yerde kaydedilmez. Eğer siz onu seçtiğiniz halde yine kaydediliyor olsaydı, o zaman o seçeneğin bir anlamı kalmazdı. Contacts klasörü, kişilerinizle ilgili özel bir takım bilgilerin tutulduğu dosyaların klasörüdür ve o dosyalara doğrudan erişilmesi önerilmez.