Arama

MSN Messenger 7.5 Sürümünden Vazgeçemiyor musunuz? - Sayfa 27

Güncelleme: 11 Ağustos 2012 Gösterim: 273.588 Cevap: 446
djkelaj - avatarı
djkelaj
Ziyaretçi
4 Aralık 2007       Mesaj #261
djkelaj - avatarı
Ziyaretçi
super birsey ama bu exe'yi MESS'in patch'i yaparsanız msn cokuyo Msn Sad bu yuzden multi ozelligi
kullanamıyorum. neyse canım olsun bende coklu kullanmayım
Sponsorlu Bağlantılar
pLaya - avatarı
pLaya
Ziyaretçi
6 Aralık 2007       Mesaj #262
pLaya - avatarı
Ziyaretçi
msndeki nicklerin renkLi görünmesi icin ne yapmaliyiz ? msn 7.5 kullaniyorum ve belirttiginiz dosyayida plus dosyasina attim fakat nickler renkli gözükmüyor..
Sponsorlu Bağlantılar
ladysweet - avatarı
ladysweet
Ziyaretçi
21 Ocak 2008       Mesaj #263
ladysweet - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar ya bu msn 7,5 buçuğu kullanma imkanımız yokmu zorla 8 i yüklcetcekler bilen varsa ltfn yardımcı olsun tekrardan 7,5 kullanmak istiyorum
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
21 Ocak 2008       Mesaj #264
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
ladysweet adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaşlar ya bu msn 7,5 buçuğu kullanma imkanımız yokmu zorla 8 i yüklcetcekler bilen varsa ltfn yardımcı olsun tekrardan 7,5 kullanmak istiyorum

Hayret birşey, konuyu bulmuşsunuz, güzel, ama ne yazık ki ilk mesajını okumaya bile zahmet etmemişsiniz. Buraya bu soruyu yazmaya nasıl zahmet ettiniz, anlamakta zorlanıyorum.

Windows Live Messenger'dan neden bu kadar nefret ediyorsunuz, onu da anlamıyorum gerçi. Güncelleme: anladım, stuff plugın özellikleriymiş. peh
elektro - avatarı
elektro
Ziyaretçi
27 Ocak 2008       Mesaj #265
elektro - avatarı
Ziyaretçi
MSN Messenger 7.5 i kullanmaya devam etmek için bir yöntem daha kendim denedim
MSN v7.5 kurun ve messenger'dan çıkın sağ köşedeki ikona sağ tıklayıp "Çıkış" a tıklayın
Program Files\MSN Messenger\"msnmsgr.exe" üzerine sağ tıklayın "Uyumluluk" sekmesinde
uyumluluk modu için "Windows 2000" i seçin OK deyin çıkın, Messenger tekrar çalıştırın güncellemeden kullanmaya devam edin.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
27 Ocak 2008       Mesaj #266
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
elektro adlı kullanıcıdan alıntı

MSN Messenger 7.5 i kullanmaya devam etmek için bir yöntem daha kendim denedim
MSN v7.5 kurun ve messenger'dan çıkın sağ köşedeki ikona sağ tıklayıp "Çıkış" a tıklayın
Program Files\MSN Messenger\"msnmsgr.exe" üzerine sağ tıklayın "Uyumluluk" sekmesinde
uyumluluk modu için "Windows 2000" i seçin OK deyin çıkın, Messenger tekrar çalıştırın güncellemeden kullanmaya devam edin.

Siz mi buldunuz, yoksa ilk mesajdan [ç]alıntı mı yaptınız Msn Tongue Cevap yazmadan önce konuları okumanız, en azından ilk mesajını, daha iyi olur.

Küçük bir not: Dediğiniz yöntemi uygularsanız, Messenger Plus! eklentisini çalıştıramayabilirsiniz.
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Güncelleme 2: Bu kesin çözüm değildir ama sizde işe yarayabilir. C:\Program Files\MSN Messenger klasörüne gidin, msnmsgr.exe dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler'e girin. Uyumluluk sekmesi altındaki ilk kutucuğu işaretleyip Windows 2000'i seçin ve Tamam'a tıklayın. MSN Messenger'ı tamamen kapatıp yeniden açın ve oturum açmayı deneyin. İşe yaramazsa asıl çözüm yöntemini deneyin. UNUTMAYIN, DİĞER ÇÖZÜM YÖNTEMİNİ DENEYECEKSENİZ BU DEĞİŞİKLİĞİ GERİ ALMALI, UYUMLULUK AYARINI KAPATMALISINIZ.

Cyberless - avatarı
Cyberless
Ziyaretçi
6 Şubat 2008       Mesaj #267
Cyberless - avatarı
Ziyaretçi
Aslında konuyu çoklu oturum açma yaması kısmında soracaktım ama o bölümde hiçbir soru konusu açılmadığı için onun yerine burada konu açıp sormayı daha uygun gördüm.

Kullandığım Messenger sürümü

MSN Messenger 7.5 Sürümünden Vazgeçemiyor musunuz?

Bu linkten bakarak daha iyi anlarsınız aslen 7,5 sürüm ama main dll dosyasında ki değişiklikle 8,1 olarak görünüyor microsoft tarafından.

yine o linkteki msn plusı kullanmaktayım.

Sitedeki tüm yamaları denedim nerdeyse hiçbiri işe yaramadı, yamaların kimisi uygulanmadı, uygulananlar da da msn bozuldu oturum açıldığında hiçbirşey çıkmadı (muhtemelen dll hatasından) bu nedenle sanırım buna özel bir çoklu oturum açma yaması gerek.

Bu konuda yardım bekliyorum teşekkür ederim.
leiyos - avatarı
leiyos
Ziyaretçi
8 Şubat 2008       Mesaj #268
leiyos - avatarı
Ziyaretçi
hepsini teker teker, dediğiniz gibi uyguladım.. hepsi yüklü şu anda..
messenger 7.5
msgplus
stuffplug

fakat bir sorunum var.. şöyle ki, listemde bulunan kişilerin ismini renkli olarak göremiyorum.. plus yüklü, özelliklerini kullanabiliyorum fakat listemdeki kişileri renkli olarak göremiyorum.. isimleri kodlu olarak çıkıyor.. "(b) ahmet (/b)" gibi.. bu neden düzelmiyor..

yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler..
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
9 Şubat 2008       Mesaj #269
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
leiyos adlı kullanıcıdan alıntı

hepsini teker teker, dediğiniz gibi uyguladım.. hepsi yüklü şu anda..
messenger 7.5
msgplus
stuffplug

fakat bir sorunum var.. şöyle ki, listemde bulunan kişilerin ismini renkli olarak göremiyorum.. plus yüklü, özelliklerini kullanabiliyorum fakat listemdeki kişileri renkli olarak göremiyorum.. isimleri kodlu olarak çıkıyor.. "(b) ahmet (/b)" gibi.. bu neden düzelmiyor..

yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

Çünkü eski Messenger Plus! sadece IRC stili biçim kodlarını destekler, Messenger Plus! Live ise eskiden olduğu gibi IRC kodları desteklediği gibi aynı zamanda BBCode stili biçim kodlarını da destekler. Kişileriniz çoğunlukla yeni Windows Live Messenger ve Messenger Plus! Live kullandıkları için adlarına BBCode kodlarıyla biçimlendirme eklerler çünkü daha kolay ve MsgPlus! Live da varsayılan olarak o kodları biçimlendirme için kullanıyor. Arkadaşlarınız sizin için eski IRC kodlarını kullanabilirler, o zaman adlarındaki biçimlendirmeleri görürsünüz. Ama onlar öyle yapacaklarına siz Live sürümlerine terfi edin, daha iyi.
esra41 - avatarı
esra41
Ziyaretçi
2 Nisan 2008       Mesaj #270
esra41 - avatarı
Ziyaretçi
Dün bir anlık bir hevesle bilgisayarıma msnime 8.5 indirdim.Tabikide yüklemeyi beceremedim ve sildim.Bu sefer geri msn 7.5 yükliyeyim dedim bu seferde yükledikten sonra daha yeni sürürümümüz var denemk istermisiniz enceresiyle karşılaştım ve msn açılmadı.Geçen eylül aylarındada bu tip bir sorunla karşılaşmıştım.Bu site sayesinde çözmüştüm.Dünde sorunumu çözdüm ama bu seferde plus yükleyemiyorum.plusı indiriyorum ama plus yüklemek için mesenger minimum 4.6 olmalıdır diyor.e zaten 7.5 yardımcı olabilir misiniz ?