Arama

MSN'de Sizi Kişi Listesinden Silenler ve Engelleyenler (Msn Engelleyenler) - Sayfa 20

Güncelleme: 14 Eylül 2012 Gösterim: 1.224.813 Cevap: 380
lastlegend - avatarı
lastlegend
Ziyaretçi
6 Aralık 2008       Mesaj #191
lastlegend - avatarı
Ziyaretçi
benim iş arkadaşım üzerinde denedim çevrımdışı yani oturumu kapatmış olarak kişisel iletindeki yazılar var profil ayrıntılar orda kişisel iletisindeki yazılar yok ve avatarı'da yok altında şöyle yazıyor

Sponsorlu Bağlantılar
şu anda hiçbir ek profil ayrıntısını paylaşmıyor... yazısı çıkıyor

acaba beni engellemiş olabilir mi?
alfredo - avatarı
alfredo
Ziyaretçi
6 Aralık 2008       Mesaj #192
alfredo - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
lastlegend adlı kullanıcıdan alıntı

benim iş arkadaşım üzerinde denedim çevrımdışı yani oturumu kapatmış olarak kişisel iletindeki yazılar var profil ayrıntılar orda kişisel iletisindeki yazılar yok ve avatarı'da yok altında şöyle yazıyor

Sponsorlu Bağlantılar
şu anda hiçbir ek profil ayrıntısını paylaşmıyor... yazısı çıkıyor

acaba beni engellemiş olabilir mi?

bana kalırsa kesinliği yok ben de online arkadaşım üzerinde denedim ne kişisel ileti çıktı ne de başka bişey ama engellenmiş fln diildim..başka bi yolu olmalı...bunun şu an tam doğru olduğunu sanmıorum,,
GöÇMeN KıZı - avatarı
GöÇMeN KıZı
Ziyaretçi
6 Aralık 2008       Mesaj #193
GöÇMeN KıZı - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
alfredo adlı kullanıcıdan alıntı

yaw tekrar denedim hem de gayet online olan arkadaşlarımla ama ben şu aşamada bu yola pek güvenmiş deilim ; istediğimi alamadım henüzMsn Thinkingküçük bi ihtimal doğruluk payı söz konusu ama online olan arkadaşlarımda denediğimde de ne kişisel bilgi çıkıo ne de başka bişey "şu anda hiçbir ek profil ayrıntısını paylaşmıyor" yazıor...bakalım nasıl çıkıcaz bu işin içinden;;Msn Tonguebaşka bi yolu olmalıııı

Allah allah ben kime denesem olumlu sonuç aldım...Oturum açıyosun dimi hangi msn ninden kime bakmak istiyorsan sağ üst köşeden o adresle oturum açman gerekli...Ve;her baktığın kişi içinde yine oturum açmayı yenilmelisin...Bence sen oturum açmadın...Tamam pek güvenilir bir yöntem olmayabilir ama inanki kime baksam doğru çıktı...

Tabi daha ii fikirleri olanlar varsa paylaşsın benimde işime yarar...Diğer arkadaşlarda bir denesin bakalım...Deneyen olursa burda paylaşsın lütfen...
lastlegend - avatarı
lastlegend
Ziyaretçi
6 Aralık 2008       Mesaj #194
lastlegend - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
GöÇMeN KıZı adlı kullanıcıdan alıntı

Valla Alfredo arkadaşım engellenmediğinde Msn avatarının altında hem kişisel ileti v.b herhangi bilgi ve hemende

hakkında bilgiler

... şu anda hiçbir ek profil ayrıntısını paylaşmıyor... yazısı çıkıyor...Yani ikisi çıkıyor

ENGELLENDİĞİNDE İSE;

... hakkında Bilgiler

... şu anda hiçbir ek profil ayrıntısını paylaşmıyor... *DİKKAT Not:Ama sadece bu yazı çıkıyorsa engellendiğini gösteriyor...

Ama yukarıdada söledim ben kendi iki ayrı msn de denedim bir tanesinde engellemediğim halde

... hakkında

... şu anda hiçbir ek profil ayrıntısını paylaşmıyor... bu yazı geldi ekrana...belkide aynı pc den iki msn baktığımızdan oluyor...belkide başka bir sebebi var bilemiyorum...

Ama arkadaşlarımda denedim beni engelleyin dedim hepsinde doğru sonuçlar aldım..sende bi arkadaşına söle engellesin seni bak bakalım dediğim doğru çıkıcakmı?kendi msn baktığımızda belki o sonuçla karşıyor olabiliriz...Belkide anlattıklarımı tam anlamıyla kelimeye dökemiyor olabilirim...İstenilirse resimli anlatımda yapabilirim...Sen bir dene olumlu yada olumsuz sonucu burda paylaşırsan sevinirimMsn Happy

Bu unsuruda dikkat edin!!!Her girişinde sağ tarafta üstte oturum aç var ordan hangi msn den birine bakmak istediğinde o adresle oturum açman gerekli...Bu oturum açma işini her bakışında yenilemelisin...

Merhaba göcmen kızı ben denedim avatarı ve kişisel iletisindeki yazılar aynı profil ayrıntılarında ek bilgileri hakkında paylaşmış bu demek engellemediğinin anlamına eliyor değil mi?tam olarak anlayabilmem için lütfen sizden resimli anlatmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler..Msn Happy
GöÇMeN KıZı - avatarı
GöÇMeN KıZı
Ziyaretçi
6 Aralık 2008       Mesaj #195
GöÇMeN KıZı - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
lastlegend adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba göcmen kızı ben denedim avatarı ve kişisel iletisindeki yazılar aynı profil ayrıntılarında ek bilgileri hakkında paylaşmış bu demek engellemediğinin anlamına eliyor değil mi?tam olarak anlayabilmem için lütfen sizden resimli anlatmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler..Msn Happy

Buyur Arkadaşım...
Baştan Yaplması gerekenleri özet geçiyim...

Engellendiğinizi düşündüğünüz arkadaşın profil görüntüle kısmına basın...

Açılan sayfada sağda en üstte oturum açın...[Adresini girin şuanda hangi msn adresinden arkadaşınıza bakıyorsanız...Ve her baktığınızda oturum açın...Yok ben biraz önce oturum açtım demeyin]

Sonra açılan sayfada solda Ayrıntılar kısmına tıklayın...

Ve bakın bakalım aşağıdaki resimlerden engellenip engellenmediğinizi...

Bu ENGELLENMEDİĞİNİZİ GÖSTERİR...

resim1ig6

BU ENGELLENDİĞİNİZİ GÖSTERİR....

resim2hi8

Arkadaşlar ben bunun güvenli bir yol olduğunu iddaa etmiyorum ama kime baktıysam yanılmadım...Bir tek kendi msn lerimden bakarken bir tanesinde engellemediğim halde 2.resim gibi görüntü geldi...Dediğim gibi güvenilir demiyorum...
lastlegend - avatarı
lastlegend
Ziyaretçi
7 Aralık 2008       Mesaj #196
lastlegend - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşım sana bir teşekkür borç bilirim..

Msn'de kişisel iletilerindeki yazılar profil ayrıntılarında kişisel iletilerindeki yazılar farklı görünüyor demek ki beni engellemiş sildim uçtu gitti..Birkaç gündür üzerinde çalışıyordum bunun..tamamen güvenilir değil..
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
7 Aralık 2008       Mesaj #197
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
GöÇMeN KıZı adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar Bu konuyu Baştan Sona kadar okudum Ve ahmetgns,NeutralizeR arkadaşlarımın verdiği bilgilerden çok faydalandım..ahmetgns arkadaşımın önerdiği profil görüntüle ve messenger görünümü görünüyorsa engellenmemişsinizdir dediği çok doğruydu...

Kafamı Bulandıran Tek bir pürüz tek bir msn adresimde yaşadım..Dediğim gibi benim bir msn adresimden kendimi engellediğimdede, engeli açtığımdada bu not göründü

... hakkında

... şu anda hiçbir ek profil ayrıntısını paylaşmıyor...

ama sanırımki o msn adresimde bir izni kapatmış olmayalımMsn Sad[Bunun sebebinin neyden kaynaklandığınıda bilen varsa söyleyebilir...]

Benim dediğim öyle değildi ya neyse, şimdi bunu düzeltmenin anlamı kalmadı artık.

İkincisinin sebebi ise şu, senin o adresinin profil bilgisinde hiçbir bilgi kayıtlı değildir. O yüzden "Bu kişi şu anda hiçbir ek profil ayrıntısını paylaşmıyor." diyor.

Alıntı
CelestialBody adlı kullanıcıdan alıntı

Engelleyene merak yerine onu bende engellemeyi tercih ediyorum. Engellemek ayıptır ve bana bu ayıbı yapan bir kişi arkadaşım olmasın daha iyi. O nedenle en başta yazıldığı gibi silenler kolayca belli oluyor ve bu da kafi.

Engelleyeni engelleyebilmeniz için onun sizi engellediğini bilmeniz gerekiyor. Bunu nasıl yapıyorsunuz?

Neyse gelelim şu engelleyeni tespit yöntemine. Ben de detaylı olarak inceledim ve maalesef eskisi kadar güzel bir yöntem kalmamış görünüyor. Yeni sistemin İzinler ayarlarını incelediğimde izinler için artık Messenger kişilerinin ve Spaces arkadaşlarının artık tek bir "Ağım" adında toplandığını gördüm. Ayarı eskiden sırf "Messenger kişileri" veya sırf "Spaces arkadaşları" olan kişilerin ayarları halen korunuyor ama bu ayarı bir kez "Ağım" olarak değiştirdiklerinde artık izin vermek için Messenger kişilerini ya da Spaces arkadaşlarını ayrı ayrı seçemez duruma geliyorlar. Bu durumda izin ayarlarındaki gruplardan birinin sadece "Ağım" grubu olduğunu varsayarak incelemeliyiz.

Eski sistemde "Messenger görünümü" kısmını görebilecek kişileri ayarlarken "Messenger kişileri" için kutucuk otomatikman işaretlenmiş ve işareti kaldırılamaz durumdaydı. Yeni sistemde izin ayarında böyle zorlanan bir kategori bulunan tek bilgi "Kişisel ileti" bilgisi. Bu bilgi için "Ağım" öğesinin işareti kaldıramıyorsunuz, yani Ağınızdaki kişiler kişisel iletinizi her zaman görebilir. Bu durumda bir kişinin profil sayfasında kişisel iletisini görebiliyorsanız iki ihtimal var:

1- Kişisel iletiyi herkes görebiliyordur. Bunun öyle olup olmadığını kontrol etmek için sayfada oturum açtıysanız oturumu kapatın ve kişisel iletiyi halen görebiliyor musunuz, ona bakın. Görebiliyorsanız bilin ki size özel bir durum söz konusu değil, kişisel iletiyi görebilen herhangi birisiniz.

2- Kişisel iletiyi görme izniniz vardır. Bu izin, ya kişinizin Messenger izinli listesinde olmanızdan veya ağında olmanızdan yahut "ayrı"ca izin verdiği kişilerin arasında olmanızdan gelebilir.

Yukarıdaki durumlar göz önüne alındığında bir kişinin kişisel iletisini görünce engellenip engellenmediğiniz hakkında bir yargıya varamazsınız.

İkinci durum, kişinin profil sayfasında kişiye ait bir kişisel ileti görmüyor olmanızdır, bunun için 2 ihtimal var, şöyle ki:

1- Kişinizin bir kişisel iletisi olmayabilir. Bu durumda ne yaparsanız yapın bir şey göremezsiniz.

2- Kişinizin bir kişisel iletisi vardır ancak sayfada oturum açmış iken bile göremezsiniz çünkü sizi Messenger'dan engellemiştir.

Yukarıdaki durumlar da göz önüne alındığında kişisel iletiyi göremeyince kesin bir yargıya varmak mümkün değil.

Kısacası, bu yöntem benim tespitlerime göre çalışmaz hale gelmiş durumda. GöÇMeN KıZı'nın araştırması da takdire değer ama maalesef onun da dediği gibi bulduğu şeyler kesin olmadığı için beni tatmin etmiyor.
alfredo - avatarı
alfredo
Ziyaretçi
7 Aralık 2008       Mesaj #198
alfredo - avatarı
Ziyaretçi
evet Göçmen Kızı"nın araştırması çok güzel fakat beni de bu şekilde tatmin etmiş durumda diil..Çünkü kişisel iletisi olmayan bir kişi için; engelleyip engelmmediğini anlamanın bu şekilde imkanı yok...Aslında değişen arayüz sayfasıyla bunun daha kolay anlaşılır hale gelmesi gerekliydi bana kalırsa..umarım sayfada tekrar yenilik yapılırMsn Happyya da gerçekçi bi çözüme kavuşuruz
GöÇMeN KıZı - avatarı
GöÇMeN KıZı
Ziyaretçi
8 Aralık 2008       Mesaj #199
GöÇMeN KıZı - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
alfredo adlı kullanıcıdan alıntı

evet Göçmen Kızı"nın araştırması çok güzel fakat beni de bu şekilde tatmin etmiş durumda diil..Çünkü kişisel iletisi olmayan bir kişi için; engelleyip engelmmediğini anlamanın bu şekilde imkanı yok...Aslında değişen arayüz sayfasıyla bunun daha kolay anlaşılır hale gelmesi gerekliydi bana kalırsa..umarım sayfada tekrar yenilik yapılırMsn Happyya da gerçekçi bi çözüme kavuşuruz

Evet pek güvenilir bir çözüm yolu değil belki ama kişisel ileti kullanmayan bikaç arkadaşımada baktım onlardada örneğin;ilgilendiği etkinlik flört gibi profili hakkında bikaç bilgisi vardı...ama daha doğru bir yöntem bulunursa herkez faydalanırMsn HappyBen sadece paylaşmak istedimMsn Happy
jetpack - avatarı
jetpack
Ziyaretçi
9 Aralık 2008       Mesaj #200
jetpack - avatarı
Ziyaretçi
eLLerinize sağlık Bu Güvenilirmi Peki?