Arama

Windows Live Messenger 8.0 Paylaşım Klasörü Silme

Güncelleme: 13 Mart 2011 Gösterim: 37.299 Cevap: 25
KANIDELi - avatarı
KANIDELi
Ziyaretçi
7 Eylül 2006       Mesaj #1
KANIDELi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetseydi adlı kullanıcıdan alıntı

Paylaşım Klasörleri nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Paylaşım Klasörleri, kişisel fotoğrafları, belgeleri ve dosyaları Messenger kişilerinizle paylaşmanız için yeni ve basit bir yol sağlayacak. Dosyaları yalnızca Messenger'daki kişi adlarından birine sürükleyerek Paylaşım Klasörü oluşturabileceksiniz. Bu işlem, hem sizin hem de kişinizin bilgisayarında dosyaların eksiksiz birer kopyasını ve masaüstünde Messenger'dan erişilebilecek olan Paylaşım Klasörünü oluşturacak.

E-posta yoluyla zaten belgeleri paylaşabiliyorum. Peki bu durumda bu kadar özel olan ne?

Paylaşım Klasörü'yle fotoğraf ve belgeleri paylaşmak e-postadan daha kolay olacak. Paylaşım Klasörü'nde, klasörde her dosya ekleme, değiştirme veya silme işlemi yapıldığında, bu değişiklikler paylaştığınız kişininkiyle eşitlenecek. Messenger'daki Paylaşım Dosyası simgesi de bir kişinin üzerinde parladığında, Paylaşım Dosyasının güncelleştirildiğini anlayacaksınız. Ayrıca artık dosyaları paylaşmak, Messenger'ın zaten bildiğiniz "dosya gönderme" ve "farklı kaydetme" işlevlerinden bile daha basit bir şekilde, sürükleyip bırakmakla mümkün olacak. Paylaşım Klasörleri, zaten alışkın olduğunuz PC klasörü uygulamasına çok benzer biçimde çalışacağından, bu özelliği hemen kavrayacaksınız. Aynı Windows'ta olduğu gibi, sürükleyip bırakabilecek, dosyaların farklı görünümlerini elde edebilecek, bunları kopyalayıp yapıştırabileceksiniz. Dosyaları hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak yönetmek üzere Paylaşım Klasörü'ne masaüstünüzden erişebileceksiniz. Üstelik Paylaşım Klasörü neredeyse hiç kurulum veya yapılandırma gerektirmeyecek ve dosya eşitleme hiçbir karışıklık yaratmadan kolayca çalışacak..

Alıntıdır. (erenet)

Bu klasör Bilgisayarım'ın altında oluşuyor. Bunu silmek içinse yapmanız gereken şu . Öncelikle Msn versiyonunuza bakıyorsunuz

Msn versiyonu
Windows Live Messenger 8.0.0792
Buna göre çalıştıra yazacağımız kod bu

calistir7vb

Kod:
regsvr32 -u "C:\Program Files\MSN Messenger\fsshext.8.0.0792.00.dll"
Eğer Msn'inizin versiyonu 8.0.0787 ise

Kod:
regsvr32 -u "C:\Program Files\MSN Messenger\fsshext.8.0.0787.00.dll"
Bunu yazdıktan sonra dosya ortadan kalkacaktır.

ALıntıdır...
Son düzenleyen ahmetseydi; 16 Mart 2007 01:17 Sebep: Konuyu geliştirici ekleme yapıldı..
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
7 Eylül 2006       Mesaj #2
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
ya 8.0.0812.0 versiyonları için ne yazıcağız Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
KurT - avatarı
KurT
Ziyaretçi
21 Eylül 2006       Mesaj #3
KurT - avatarı
Ziyaretçi
Paylaşılan klasörlerim olarak kalmaya devam ediyor.Kendini tekrardan oluşturuyor ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2006       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hellboy726x adlı kullanıcıdan alıntı

ya 8.0.0812.0 versiyonları için ne yazıcağız Msn Happy

regsvr32 -u "C:\Program Files\MSN Messenger\fsshext.8.0.0812.00.dll"

Alıntı
KurT adlı kullanıcıdan alıntı

Paylaşılan klasörlerim olarak kalmaya devam ediyor.Kendini tekrardan oluşturuyor ?

Aslında bunun daha başka kolay ve sağlam bir yolu daha var, registry ile oynamadan.Bir patch kullanmak; klasoru silmenin yanında birçok istenmeyen bölümü de kaldırmak mümkün.Bunun için aşağıdaki konuyu inceleyiniz.

Windows Live Messenger Mess Patch
foxx - avatarı
foxx
Ziyaretçi
9 Ekim 2006       Mesaj #5
foxx - avatarı
Ziyaretçi
Walla şimdi oldu ama gene geri gelirmi bilmem saolasın ne zamndan eri bunu arıyordum
caner gözübüyük - avatarı
caner gözübüyük
Ziyaretçi
9 Ekim 2006       Mesaj #6
caner gözübüyük - avatarı
Ziyaretçi
bu olayı ben tam çözemedim ama güzel bir olay. neden silmek istiyorsunuz arkadaşlar. dosya göndermekten daha iyi değil mi.
BADYTAN - avatarı
BADYTAN
Ziyaretçi
19 Ekim 2006       Mesaj #7
BADYTAN - avatarı
Ziyaretçi
valla oldu eline emeğine sağlık dostum süper sin uyuz oluyodum buna
ekvator000 - avatarı
ekvator000
Ziyaretçi
8 Kasım 2006       Mesaj #8
ekvator000 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bilgiler için teşekkür ediyorum ellerinize sağlık
Undertakerg - avatarı
Undertakerg
Ziyaretçi
11 Kasım 2006       Mesaj #9
Undertakerg - avatarı
Ziyaretçi
Kod:
regsvr32 -u "C:\Program Files\MSN Messenger\fsshext.8.0.0812.00.dll"

Bu Kod İse Windows Live Messenger 8.0.0812 İçin.
yucelozpolat - avatarı
yucelozpolat
Ziyaretçi
12 Aralık 2006       Mesaj #10
yucelozpolat - avatarı
Ziyaretçi
Bilgi için teşekkürler ama yine geldi..Msn Sad Belgelerim klasörüne..