Arama

Beşiktaş Spor Kulübü Kuruluş Tarihi - Sayfa 9

Güncelleme: 23 Ekim 2016 Gösterim: 248.235 Cevap: 416
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2007       Mesaj #81
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kleberson bombaladı

Sponsorlu Bağlantılar
Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu, parasız kaldığı için kulüpten ayrıldığını söyledi. Sambacı, "Bırakın aylardır para almayı, geçmiş yıllardan kalan primleri bile ödemeyi reddettiler" dedi, ülkesine gitmekte haklı olduğunu söyledi.

Sürpriz bir şekilde Beşiktaş'tan ayrılan ve ülkesine dönen Kleberson, siyah - beyazlı kulüple yaşadıklarını Brezilya basınına anlattı. Ayrılığına açıklık getiren ve kulübü ağır bir dille suçlayan Sambacı, "Beni parasız bıraktılar ben de kaçtım" dedi. Avukatları aracılığıyla Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet eden Kleberson, bonservisinin bedavaya alınmasını istedi.
Beşiktaş'a geldiği günden beri bir türlü istenileni veremeyen Brezilyalı milli futbolcu, Türkiye'den ayrılmasının tek sorumlusunun kulüp olduğunu ifade etti.
Aylardır kendisine hiçbir ödeme yapılmadığını iddia eden Kleberson, "Bırakın aylardır para ödemeyi, geçmiş yıllardan kalan primleri bile vermeyi reddettiler. Parasız kaldığım için bu yolu seçtim" diye konuştu.
İkinci yarıda oynamamasının nedeninin sadece sakatlıklar olmadığının da altını çizen Brezilyalı oyuncu, parasız kalmasının performansını kötü etkilediğini kaydetti. Siyah - beyazlı futbolcu, bu durumu FIFA'ya şikayet ettiğini de hatırlatarak, Beşiktaş'a ağır ceza gelebileceği uyarısında bulundu.
Kleberson'un Avukatı Gislaine Nunes ise Kleberson'un siyah-beyazlı kulüple halen 2008 yılına kadar sözleşmesi olduğuna işaret ederek, "Kleberson şu an için kulübün bonservisli oyuncusudur. Ancak FIFA kurallarına göre kendi oyuncunuza sözleşme gereği olan ödemeleri yapmazsanız, mahkemelik olursunuz. Kleberson da bunu yapmış, Brezilya'ya kaçmıştır. FIFA bize hak verecektir" dedi.
Beşiktaşı uzlaşmaya çağıran avukat Nunes, "FIFA'dan ceza almak istemiyorsanız, bizimle uzlaşın, bonservisi verin. Biz de alacaklarımızdan vazgeçelim" uyarısında bulundu.
NiliM - avatarı
NiliM
Ziyaretçi
24 Nisan 2007       Mesaj #82
NiliM - avatarı
Ziyaretçi
Kara Kartallar

Sponsorlu Bağlantılar
xxxxxxxxxxxxxxxxxxvh1

MaLiNBeR - avatarı
MaLiNBeR
Ziyaretçi
1 Mayıs 2007       Mesaj #83
MaLiNBeR - avatarı
Ziyaretçi
BEŞİKTAŞLI OLUNMAZ.....

BEŞİKTAŞLI DOĞULUR.....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2007       Mesaj #84
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nefes aldım
"Tam 6 ay aralıksız ilaç kullandım. Eğer inançlarım olmasa, farklı olurdu. Önüme bakıyorum...".

Sivas'ta attığı golle Beşiktaş'a altın değerinde üç puan kazandıran İbrahim Akın "Geçmişe sünger çektim" dedi. Zor günler yaşadığını söyleyen İbrahim şöyle devam etti: "Altı aydır psikolojimin düzelmesi için ilaç kullanıyorum. Sivas maçına da ilaç alarak çıktım. Elbette doping yok bu ilaçlarda çünkü doktorlarla görüşerek aldım. Şu anda geçmişe bakmak viewads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NAkimseye bir şey kazandırmaz, önümüze bakmalıyız. Golü atınca üzerimdeki bütün yük kalktı. Kalan 4 maçta kendimi gösterecek ve özlediğim gollerimi atacağım."

BEBEK HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ
"Kadro dışı kaldığımda eşim, Tigana'dan özür dilememi istedi. Ama ben onlara 'Böyle şeyler söylemeyin, o zaman kendime çıkış yolu bulamam' yanıtını verdim. En zor günlerimde ailem hep yanımda oldu. Eğer 1.5 aylık ayrılık olmasaydı ne olurdu bilmiyorum. Ama şu bir gerçek, inançlarım olmasa her şey farklı olabilirdi. Beni ayakta tutan bu oldu. Gece hayatım olmadığını söyledim ama inanmadılar. Bebeğim olacak. Onun gürüntülerini görünce, hayata farklı bakmaya başladım."

Fatih DOĞAN
ROCKER_WORLD - avatarı
ROCKER_WORLD
Ziyaretçi
7 Mayıs 2007       Mesaj #85
ROCKER_WORLD - avatarı
Ziyaretçi
BEŞİKTASLILAR BIDE SU VIDEOYA BIR BAKIN YERIM LAN SENI NE GUZELDE DIONMsn Happy
bergstockholm - avatarı
bergstockholm
Ziyaretçi
12 Mayıs 2007       Mesaj #86
bergstockholm - avatarı
Ziyaretçi
Kleberson'un çaresiz bekleyişi!

Beşiktaş'tan adeta kaçar gibi ayrılan Jose Kleberson hala FIFA'ın vereceği kararı bekliyor. Manchester United'dan büyük umutlarla transfer edilen fakat bu sezon sakatlıklarından dolayı bir türlü form yakalayamayan ve tepki gören Kleberson kimseye haber vermeden ve parasını alamadığı gerekçesiyle Beşiktaş'tan ayrılmıştı.

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra ülkesi Brezilya'ya geri dönen Kleberson eski takımı Atletico Paranaense ile idmanlara çıkıyordu.FIFA'dan 45 gün içinde gelmesi beklenen karar nedeniyle çaresiz bekleyişini sürdüren Kleberson'u A.Paranaense'nin aynı sıra diğer Brezilya kulüpleri de transfer etmek istiyor. Bunlardan biri de Internacional. Internacional Kleberson ile görüşmelerini sürdürürken kararın sonuçlanmasını bekliyor.

Manchester United tarihinin ilk Brezilyalı futbolcusu unvanına sahip olan Kleberson bir dönem Brezilya milli takımında da forma giymişti.
bergstockholm - avatarı
bergstockholm
Ziyaretçi
15 Mayıs 2007       Mesaj #87
bergstockholm - avatarı
Ziyaretçi
Kartal'ın yeni hocası kim olacak?

Beşiktaş, Jean Tigana'yla yollarını ayırdıktan sonra yeni teknik direktör için arayışa başladı. Siyah - Beyazlı yönetim, Yıldırım Demirören'in de katıldığı toplantıda gündeme yine dünyada çok ünlü olan, ancak son çalıştırdıkları takımlarda başarısızlıkları nedeniyle görevlerinden ayrılan iki ismi getirdiler.

Alınan haberlere göre yönetimde ilk konuşulan isim geçen yıl İngiltere Milli Takımı'ndan büyük eleştirilerden sonra ayrılan İsveçli Sven Goran Eriksson oldu. Kulüp takımlarında başarılı olduktan sonra İngiltere'ye giden ve İngiliz Milli Takımı'nın başına geçen Eriksson beklenen başarıyı sağlayamamış, özel yaşamı nedeniyle de İngiliz basınının manşetlerinden inmemişti. Geçen yıl ayrılan Eriksson şu anda çalışmıyor.

Beşiktaş yönetiminde gündeme gelen ikinci isim Arjantinli Hector Cuper oldu. Valencia'da başarılı olan, ancak daha sonra gittiği İnter'de takımı çok defansif oynattığı gerekcesiyle yerden yere vurulan Cuper, buradan da ayrılmıştı. Daha sonra İspanya'da Mallorca'nın başına geçen Cuper, takımı düşme tehlikesinden bir türlü uzaklaştıramayınca geçen sezon lig bitmeden görevi bırakmıştı. Cuper de şu anda takım çalıştırmıyor.
Beşiktaş yönetiminde her zaman olduğu gibi Mircea Lucescu da tekrar gündeme geldi. Özellikle Başkan Yıldırım Demirören'in Ukrayna'nın Shaktar Donetsk kulübünde çalışan ve yılda 3 milyon euro kazanan Lucescu'yu istediği öğrenildi.
Beşiktaş'ta ayrıca menajerlerin Camacho, Luxemburgo gibi teknik adamları Beşiktaş yönetimine önerdikleri de bildirildi.
ÖDEMELER YAPILDI
Siyah-beyazlılarda teknik direktör konusunda bu gelişmeler yaşanırken, yönetimin Ankaraspor kalecisi Hakan'ı transfer etmek için girişimlere başladığı belirlendi. Bu arada para sorunu nedeniyle antrenmana çıkmayan yabancı futbolcuların alacaklarının bu sabah hesaplarına yatırıldığı açıklandı. Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu " Ricardinho ve Delgado'nun iki aylık ödemeleri bu sabah hesaplarına geçti. Takımdan alacakları nedeniyle ayrılmaları gibi bir şey söz konusu olamaz çünkü, böyle bir durumda kulübe ihtar çekilirdi" dedi.
jöly - avatarı
jöly
Ziyaretçi
15 Mayıs 2007       Mesaj #88
jöly - avatarı
Ziyaretçi
59301981me7
58885135lw9
bergstockholm - avatarı
bergstockholm
Ziyaretçi
17 Mayıs 2007       Mesaj #89
bergstockholm - avatarı
Ziyaretçi
Tigana veda etti

Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'de 19 Mayıs Cumartesi günü Ankaraspor ile yapacağı maçın hazırlıklarına devam etti. BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, antrenör Tayfur Havutçu yönetiminde basına kapalı gerçekleştirilen taktik ağırlıklı antrenmana, sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı idmanlarına devam eden Mustafa Doğan dışındaki bütün futbolcuların katıldığı bildirildi.
Beşiktaş, yarın öğleden sonra yapacağı idmanın ardından hazırlıklarını tamamlayarak, kampa girecek.

-TİGANA'DAN VEDA-

Öte yandan, siyah-beyazlı takımla yollarını ayıran Fransız teknik adam Jean Tigana'nın, idman öncesi tesislere gelerek, futbolcular ve tesis personeline veda ettiği duyuruldu.
Bu arada, siyah-beyazlıların bugünkü antrenmanını Şehit Öğretmen Ahmet Onat İlköğretim Okulu öğrencilerinin de izledikleri, öğrencilerin idman sonrası futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdikleri açıklandı.
mttzn - avatarı
mttzn
Ziyaretçi
21 Mayıs 2007       Mesaj #90
mttzn - avatarı
Ziyaretçi
tigana gitsin zaten isteyen mi vardı ...