Arama

Ağımdaki diğer bilgisayar internete giremiyor, nedeni ne olabilir?

Güncelleme: 5 Temmuz 2012 Gösterim: 2.216 Cevap: 3
Artemis - avatarı
Artemis
Ziyaretçi
30 Haziran 2009       Mesaj #1
Artemis - avatarı
Ziyaretçi
Selam,
Iskenderun'da öğrenciyiz evimizde 7 aydır airties rt-104 modem ve SmartSwicht SW-8M switch kullanıyoruz ve modem, arkadaşımın pc ve benim pc bu swicthe bağlı.
Sponsorlu Bağlantılar

Sorunumuza gelince; bu gün sabah internete girebiliyorduk interneti kesildi ve arkadaşımın pc artık internete erişemiyor. Ağ bağlantısından dosya çekebiliyor ama internet'e çıkamıyor. Switchteki kabloların yerlerini değiştirdik ama hiç bir değişiklik yok. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
30 Haziran 2009       Mesaj #2
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Artemis adlı kullanıcıdan alıntı

Selam,
Iskenderun'da öğrenciyiz evimizde 7 aydır airties rt-104 modem ve SmartSwicht SW-8M switch kullanıyoruz ve modem, arkadaşımın pc ve benim pc bu swicthe bağlı.

Sponsorlu Bağlantılar

Sorunumuza gelince; bu gün sabah internete girebiliyorduk interneti kesildi ve arkadaşımın pc artık internete erişemiyor. Ağ bağlantısından dosya çekebiliyor ama internet'e çıkamıyor. Switchteki kabloların yerlerini değiştirdik ama hiç bir değişiklik yok. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

IP adreslerini , dns adreslerini kontrol edin , modemi resetleyin , şifreniz takılı kalmış olabilir onu kontrol edin , ağ bağlantılarımdan onar diyin vs bir çok ihtimal var..
Artemis - avatarı
Artemis
Ziyaretçi
11 Temmuz 2009       Mesaj #3
Artemis - avatarı
Ziyaretçi
Sorunu çözdüm,
dediğiniz sıradan TTnet müşteri hizmetleri sirk numaralarını yapmıştım zaten.

Sorun Firewall ayarlarındaki erişim kontrolü bölümündeymiş, antivirüs veya başka birşey arkadaşımın pc'sinin erişim haklarının bir kısmını kaldırmıştı; yeniden düzenledim.
azrail28 - avatarı
azrail28
Ziyaretçi
5 Temmuz 2012       Mesaj #4
azrail28 - avatarı
Ziyaretçi
internet ışıklarım yanıyor herşey tamam fakat internetim yok garip olansa laptoptan bağlandığımda internet var fakat masaüstü bilgisayarda yok ne yapmalıyım?Lütfen Yardımcı Olun