Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 25 Nisan 2016  Gösterim: 1.027  Cevap: 0

Dünyanın ilk bükülebilir telefonu

fyzyc
25 Nisan 2016 20:00       Mesaj #1
fyzyc - avatarı
Ziyaretçi
Bükülebilir ekranlı telefonlar hayal olmaktan çıkıyor ve hayatımıza yavaş yavaş yerleşiyorlar.

Akıllı telefonlar gün geçtikçe şekilden şekile giriyor, birçok yeni özellik kazanıyor ve hayatımızı kolaylaştırmaya, estetikleştirmeye devam ediyorlar. Şimdi de yeni bir buluş haberi Çin’den, Chongging Akademisinden geliyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Chongging Akademisi’nde gerçekleşen bir etkinlikte neredeyse bileklik formuna gelebilecek kadar bükülen bir akıllı telefon tanıtımı yapıldı.
Bu telefonu diğer akıllı telefonlardan ayıran en büyük fark bükülebilir bir ekrana sahip ilk grafen akıllı telefon olması.
Chongging akademisinde dikkatleri üzerine toplayan cihaz, ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kaldı.

Grafen esnek ekrana sahip akıllı telefon, 5.2 inç ekrana sahip, bunun yanında cihazın ağırlığı 200g’ı buluyor. Android işletim sistemine sahip cihaz ile arama yapılabiliyor, internette gezilebiliyor. Kısacası temel özellikleri yerine getirebiliyor.
Geliştirici ekip açıklamalarında grafenin klasik materyallere göre daha avantajlı olduğunu söyledi.

Duyumlara bakılırsa bu sene biterken, 6.23 inç ekrana sahip bükülebilir siyah-beyaz ekrana sahip akıllı cihazlar satışa sunulacak. Malesef siyah beyaz haricinde renklere sahip cihazlar için 2018 yılına kadar beklememiz gerekiyor. Ancak bu haber bizi umutlandırmaya yetiyor.

Kaynak: Dünyanın ilk bükülebilir telefonu - Android Haberleri


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç