Arama

ADSL Teknik Destek

Güncelleme: 31 Aralık 2012 Gösterim: 69.555 Cevap: 104
karamgozlu - avatarı
karamgozlu
Ziyaretçi
23 Ağustos 2006       Mesaj #1
karamgozlu - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar yeni bir bağlantı ve yeni bir adsl modem almak istiyorum. limitlilimitsizkota resimde limitli ve limitsiz internet bağlantı erişim tarifeleri var. Bu kotalardan birini almayı düşünüyorum. Burada limitli alanında kotası 3 GB olanını alsam bana ortalama günlük kaç MB kullanabilirim? 6 GB lıktan alsam günlük ortalama kaç MB kullanabilirim? Yada mantıklısı hangisi yoksa limitsizimi mantıklı? Bazı kişilerden duyduğum kadarıylada Ares gibi programlardan bişeyler indirdiğimde kotayı etkilemiyormuş, sadece internet explorerda girdiğim sitelerde yada indirdiğim dosyalarda kotayı etkiliyormuş bu doğrumu? Birde benim ADSL modem sorunum var kaliteli ve hızlı bir ADSL modem tavsiye edermisiniz? 3 - 4 Portlu olsa yeter bildiğiniz modemler vardır kaliteli hızlı fiyatı uygun lütfen bana yardım edin tavsiyelerinizi bekliyorum.
Saygılarımla...
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
I3uz_KaLpLi - avatarı
I3uz_KaLpLi
Ziyaretçi
23 Ağustos 2006       Mesaj #2
I3uz_KaLpLi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
karamgozlu adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar yeni bir bağlantı ve yeni bir adsl modem almak istiyorum. limitlilimitsizkota resimde limitli ve limitsiz internet bağlantı erişim tarifeleri var. Bu kotalardan birini almayı düşünüyorum. Burada limitli alanında kotası 3 GB olanını alsam bana ortalama günlük kaç MB kullanabilirim? 6 GB lıktan alsam günlük ortalama kaç MB kullanabilirim? Yada mantıklısı hangisi yoksa limitsizimi mantıklı? Bazı kişilerden duyduğum kadarıylada Ares gibi programlardan bişeyler indirdiğimde kotayı etkilemiyormuş, sadece internet explorerda girdiğim sitelerde yada indirdiğim dosyalarda kotayı etkiliyormuş bu doğrumu? Birde benim ADSL modem sorunum var kaliteli ve hızlı bir ADSL modem tavsiye edermisiniz? 3 - 4 Portlu olsa yeter bildiğiniz modemler vardır kaliteli hızlı fiyatı uygun lütfen bana yardım edin tavsiyelerinizi bekliyorum.
Saygılarımla...

3 Gb'lık limitli adsl al o kotayı kolay bitiremezsin bitirsen bile geçtiğin tutar faturana çok yansımaz. İndirdiğin her veri kotana yansır.
Sponsorlu Bağlantılar

Modem konusunda Zoom almanı öneririm paradan kesinlikle kaçma 1 kez alıcaksın sonuçta.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
EMPEROR58 - avatarı
EMPEROR58
Ziyaretçi
2 Ekim 2006       Mesaj #3
EMPEROR58 - avatarı
Ziyaretçi
modem keysmart ta olabilir
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
dharma - avatarı
dharma
Ziyaretçi
26 Ocak 2007       Mesaj #4
dharma - avatarı
Ziyaretçi
bn 3 gblik limitli kota kullanıorum ve hernasılsa bunu sürekli aşıyorum,, gerçi bnm aştığımdan da emin deiLm ya!? bütn downloadlarımı gösteren bi prog ya da site war mı!?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2007       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
dharma adlı kullanıcıdan alıntı

bn 3 gblik limitli kota kullanıorum ve hernasılsa bunu sürekli aşıyorum,, gerçi bnm aştığımdan da emin deiLm ya!? bütn downloadlarımı gösteren bi prog ya da site war mı!?

Limitli ADSL Kolay Kota Takibi bu konuyu inceleyiniz. Bunun Dışında Eğer illa ki bir Program ismi istiyorum diyorsanız ADSL Kota 1.1 Adında bir Program Mevcut, indirip Deneyebilirsiniz.
MaKaLeLe - avatarı
MaKaLeLe
Ziyaretçi
27 Ocak 2007       Mesaj #6
MaKaLeLe - avatarı
Ziyaretçi
3 GB GÜNDE 8 SAAT CİVARI NETTE OLAN Bİ İNSAN İÇİN OLDUKÇA YETERSİZ BİRAZ DAHA PARAYA KIYIP DAHA YAVAS AMA LİMİTSİZ NET BAĞLATIN EVİNİZE İŞYERLERİ İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR TABİ

BEN KOTALI KULLANIYORUM AMA YOUTUBE GİBİ ÇEVRİMİÇİ VİDEO OYNATAN SİTELERDEN İZLENEN VİDEOLAR YADA ÇEVRİMİÇİ OLAN RADYOLARDAN DİNLENEN MÜZİKLER VE MSN YADA DİĞER PROGRAMLARDA AÇTIĞINIZ KARSIDAN GELEN WEB CAM İSTEKLERİ BİLE KOTADAN HARCAMAKTADIR BİLGİLERİNİZE..

SADECE UPLOAD İÇİN AYRI BÜ ÜCRET ÖDEMEMEKTEYİZ SAOLSUN TÜRK TELEKOM BİZE DÜNYANIN EN PAHALLI İNTERNET BAĞLANTISINI KULLANDIRIYO..

DÜNYADAN İNTERNET FİYATLARI

Japonya
47 Mbit 38$ İsveç 24 Mbit 35$ Fransa 20 Mbit 35$ Almanya 16 Mbit 62$ Hong Kong 10 Mbit 16$ Singapur 10 Mbit 48$ Kanada 7 Mbit 52$ İngiltere 4 Mbit 53$ İtalya 4 Mbit 48$ Bulgaristan 2 Mbit 10$ ABD 2 Mbit 20$ Sri Lanka 2 Mbit 68$ Türkiye 2 Mbit 146$ Finlandiya 1 Mbit 35$ İspanya 1 Mbit 45$ Sri Lanka 0.5 Mbit 23$ Brezilya 0.5 Mbit 36$ Arjantin 0.5 Mbit 45$ Türkiye 0.5 Mbit 60$ İran 0.5 Mbit 220$ Türkiye 0.25 Mbit 32$
Son düzenleyen MaKaLeLe; 27 Ocak 2007 14:29 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
chmod - avatarı
chmod
Ziyaretçi
14 Şubat 2007       Mesaj #7
chmod - avatarı
Ziyaretçi
ADSL takip programları size sadece tahmini sonuçlar verir. Telekom her eksiğine bir kılıf bulduğu gibi kota öğrenme sayfasında da "kullandıgınız kota takip programları ile bizim tuttuğumuz loglar zırt sebepten ötürü birbiri ile eşleşmeyebilir haberiniz olsun" gibi bir ifade kullanıyor. Allah kahretsin ki Türkiye'de internet kullanıcısı olmak iğrenç bir duygu insanın kendini gördüğü adam olmaması gibi birşey. 3 GB internet adam akıllı bir kullanıcıya hiç bir halukarda yetmez, yenilediğiniz her sayfanın (cache dışı) bir kere daha bilgisayarınıza yüklendiğini ve en berbat sitenin bile ortalama 20-30 mb olduğunu düşünecek olursak ve bırakın youtube dan video izlemeyi baktığınız her resim kotanızdan ufak ufak megabaytçıklar götürür.

Gelgelelim pişkin TTNET yöneticileri yetersizliklerine çözüm bulmak yerine "Türk insanına 3gb kotalı paketimizi tavsiye ediyoruz, yaaauu ne gerek var okadar para ödeyecenn de şey edecende gel bunu kullan hem sen rahat et hem bizim yetersiz alt yapımız çıkmasın meydaane.." diyorlar.

Nefret ediyorum 8o|
golge47 - avatarı
golge47
Ziyaretçi
2 Mart 2007       Mesaj #8
golge47 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benim zyxel modemim bozuldu elektiromikciye goturdum flasin yandigini soledi ona gore flas bulamadi bana bub programini bulmami istedi ama bulamiyorum
bana yardimbi olurmusunuz
Teknixs - avatarı
Teknixs
Ziyaretçi
3 Mart 2007       Mesaj #9
Teknixs - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
golge47 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar benim zyxel modemim bozuldu elektiromikciye goturdum flasin yandigini soledi ona gore flas bulamadi bana bub programini bulmami istedi ama bulamiyorum
bana yardimbi olurmusunuz

Modemin modelini vermemişsiniz verseydiniz bakardım ama kendi sitesinde modeminizin modelini yazıp bi arama yaptırın Flas Rom diye çıkması gerekir ama Modeme Flash atmak içinde Console'dan bağlanmanız gerekmekte sizin tek başına yapabileceğiniz bir iş değil...

ZyXEL
I3uz_KaLpLi - avatarı
I3uz_KaLpLi
Ziyaretçi
3 Mart 2007       Mesaj #10
I3uz_KaLpLi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
golge47 adlı kullanıcıdan alıntı

bana bub programini bulmami istedi ama bulamiyorum

Bub programından kasıt nedir. Tam adı vs gibi bilgiler verirsen yardımcı olabilirim.