Arama

İngilizceyi çok iyi öğrenebilmek için neler yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Ağustos 2016 Gösterim: 27.701 Cevap: 23
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
10 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
İngilizce ' yi çok iyi öğrenebilmek için neler yapmalıyım ?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Merhaba ingilizce ogrenmek icin neler yapmak konusunda nacizane fikrimi belirtmek isterim ben hic ingilizce bilmeden usa ya yerlesmis bir vatandas olarak sunu soyleyebilirim oncelikle internette bulabileceginiz bir dunya gunluk kullanilan cumle leri yazip yada prin edip ezberlemek arkasndan bu cumlellern gramer kaliplarni analiz etmek super bir yontem cunku cumleleri ezberledikten snra bunlar daha rahat oturuyor ve bunun uzerine ikinci dil ogrenmekte kolaylasiyor simdi ispanyolcami ilerletiyorum bu sekilde ama zinhilizce ispanyolca calisiyorum cunku atayaturkçr girince zorlasiyor cunku diger iki dil birbirine daha yakin
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
ingilizce Öğrenme Yolları

Sponsorlu Bağlantılar
INGILIZCEYI YA DA BIR YABANCI DILI OGRENMEK ICIN YAPMANIZ GEREKENLER

Bir önceki bölüm de asla ama asla kelime ezberlemeyin, ifadeleri kelime gruplarını çalışın demiştik. Eğer bir kelime öğrenmek istiyorsanız da bunu cümle kurarak ve kullanarak yapın, ama asla oturupta kelime ezberlemeyin demiştik.

Şimdiki kuralımız, asla ama asla gramer çalışmayın. Tüm grammer dilbilgisi kitaplarınızı ve defterlerinizi bir kenera bırakın.

Eğer ingilizceyi akıcı hızlı bir şekilde kullanmak istiyorsanız asla bunu dilbilgisi ile sağlayacağınızı düşünmeyin.

Mesela yeni konuşan çocuğunuzu ya da bir yakınınızı düşünün ve gözlemleyin. Konuşmayı sizce dil bilgisi kitaplarından mı öğreniyorlar?

Hiç sanmıyorum, dilbilgisi hayatınızda kaç defa lazım oldu ya da size bugüne kadar verilmiş dilbilgisi eğitimlerinin kaçtanesini hatırlıyorsunuz?

Yanlış anlaşılmasın, dilbigisi önemsizdir demiyorum. Ama önceliğiniz bir dil öğrenmek mi yoksa dilbilgisi öğrenmek mi?

Diyelim ki birini işe alacaksınız... Önünüzde iki aday kaldı ...
1 nci aday size şunu söylüyor ?
Harika derecede ingilizce grammerim var (persent continuous tensi, present tensi vs vs ) iyi bir metin yazabilirim ama akıcı ingilizce konuşamıyorum o beni zorluyor.
2 nci aday da diyor ki akıcı ingilizce konusuyorum ama grammerim pek iyi değildir. Ancak iyi bir şekilde kendimi isteklerimi karşı tarafa ifade edebilirim

Siz hangisini işe alırdınız ?

Tabiki ikisine de sahip olmak harika bişi olacaktır. Bunu da başarabilirsiniz, ancak yabancı dili kullanmak hatta akıcı bir şekilde kullanmak öz güveninizi arttırır daha sonra dilbilgisi çalışabilirsiniz. Bunun sakıncası yok.. Sadece önceliklerin farkında olun.
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Nisan 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ingilizce ogrenmek icin ne yapmali

45 yas ustundeyim en kolay ve kalici ingilizce nasil ogrenilebilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mart 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mutlaka ingilizce kitap okuman gerekir bunun yanındada türkçe altyazılı film yada dizi izleyebilirsin yada ingilizce oyunlar oynayabilirsinMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba en güzel ingilizce öğrenme şekli neir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mayıs 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar yasınız genç işe 2 yaz marmaris alanya vs turistik mekank-lara takılın gerekirse calısın(bu tavsiye edilir).
o zmn ingilizce konusmaya baslarsınız yavas yavas coq etkilidir .. gidip ing kursuna para verene kadar marmarise takıl yeter hem eglen hem ögren.. tabi gereken tek sey var oda özgüven eger yoq ise sizde bu söylediklerimi boş verin .. gidip bi kursa yazılın ,))))))
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
USBEM - Online English - Online ingilizce Eğitimi bu siteyi deniyorum şimdi 7 günlük demo veriyorlar sizde deneyin ben beğendim hem ucuz hemde diğer programlara oranla daha iyi ben çok araştırdım evde ingilizce öğrenmek için bu tip programları en mantıklısı bu bence.Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Şubat 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Merhaba ingilizce ogrenmek icin neler yapmak konusunda nacizane fikrimi belirtmek isterim ben hic ingilizce bilmeden usa ya yerlesmis bir vatandas olarak sunu soyleyebilirim oncelikle internette bulabileceginiz bir dunya gunluk kullanilan cumle leri yazip yada prin edip ezberlemek arkasndan bu cumlellern gramer kaliplarni analiz etmek super bir yontem cunku cumleleri ezberledikten snra bunlar daha rahat oturuyor ve bunun uzerine ikinci dil ogrenmekte kolaylasiyor simdi ispanyolcami ilerletiyorum bu sekilde ama zinhilizce ispanyolca calisiyorum cunku atayaturkçr girince zorlasiyor cunku diger iki dil birbirine daha yakin
Son düzenleyen NeutralizeR; 11 Ağustos 2016 01:22
beatrice - avatarı
beatrice
Ziyaretçi
13 Mart 2012       Mesaj #9
beatrice - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
bella_ adlı kullanıcıdan alıntı

infolang dil okulları var. konuşturarak öğretiyorlar. özel konuşma sınıflarında etkili öğretim yapıyorlar ben de araştırdım böyle önümüzdeki ay oraya yazılmayı düşünüyorum.
buradan ulaşabilirsiniz
InfoLANG Dil Okullar > e-Formlar > SATEM Eitim Frsat Formu 011

Ben kendi başıma İngilizce öğrenmeye çok çalıştım ancak bana pek bir faydası olmadı.Bu benim sorumsuzluğumdan kaynaklanıyor sanırım Msn Confused beni disipline sokacak bir programa ihtiyacım vardı.Arkadaşımın önerisi sayesinde Infolang dil okullarına başvurdum size de öneririm arkadaşlar çok faydasını gördüm Msn Happy
MrsStylish - avatarı
MrsStylish
Ziyaretçi
23 Temmuz 2012       Mesaj #10
MrsStylish - avatarı
Ziyaretçi
İngilizceyi çok iyi öğrenmek istiyorum.Ama nereden başlamam gerektiğini bilemiyorum.Nerden başlamalıyım,bana yardım eder misiniz?