Arama

Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ocak 2018 Gösterim: 340.541 Cevap: 170
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2010       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 5 yaşında futbola başladım şimdi 14 yaşındayım ve beşiktaşın altyapısındaım öncelikle iyi bir futbolcu olmak için tembel olmicaksın ve sadece futbolu düşünüceksin ben beşiktaşa girmek için hergün 45 tane şınav mekik ve sahaya gidip 10 tur kooşup top sürüodum sonra beşiktaşın seçmelerine gittim beni aldılar
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bu işin torpille hiç alakası yok torpille girsen bile ii oynamdıktan snra mücadele etmedikten snra hoca eğer takım başarısını istiyorsa sizi almaz..onun için her yolu deneyin ama asla pes etmeyin dua edin iyi beslenin top tekniğinizi ve vücudunuzu geliştirin günde en az 20 tane mekik ve şınav çekin ve asla pes etmeyin Allah hepimizin yardımcısı olsun..Konyadan Enes..
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben cok gusel calım atıyorum oynuyorum ama secmeler filan ne olunca heyecanlanıyorum hiç bişey yapamıyorum macta hoca secilmek için ne yapmam gerekir
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Şubat 2010       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
28 yaşındayım bir çok kez klüplerde oynamayı denedim ama o fırsatı sana tanımıyorlar pendikspor,kartalspor,kartal yeni mahallespor bunlara sadece para vereceksin oynamak için yetiştirme zihniyeti yok hiçbirinde 18 yıldır kalecilik yapıyorum ama sadece amatör mahalle takım kalecisi olarak birazda şans olacak...oda bizde yok şimdiki kalecilerin yediği goller komiğime gidiyor
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
tahir haskılıç - avatarı
tahir haskılıç
Ziyaretçi
3 Mart 2010       Mesaj #45
tahir haskılıç - avatarı
Ziyaretçi
ben tahir haskılıç Hacettepe a2 deym Calısmak Tabiki Cok onemLi ama onceLiqLi oLan yuReqini orTaya qoymaq azimli oLmak yureqTen oyna ben inanmıyorum çocuklukdan başlayınca futbolcu oluncaqını 16 17 yaşında futbola başlayp futbolcu olan ünlü futbolcular var yetenekde onemli ama azim çalışmak istikrar...!!!
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mart 2010       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 1 yaşından beri futbol oynuyorum ve şu anda 11 yaşındayım ve vestel manisa sporda oynuyorum ve kayseri antalya beşiktaş maçlarında futbolcuların elinden tuttum
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
RivaN - avatarı
RivaN
Ziyaretçi
5 Mart 2010       Mesaj #47
RivaN - avatarı
Ziyaretçi
Antrenman : Sporsal verimi arttırmak için belirli zaman aralıklarıyla uygulanan ve organizmada fonksiyonel – morfolojik değişimler(uyumlar) yaratan uyaranlar zinciridir.

Antrenmanın daha açık tanımları...
Belirli bir sistem içinde hedeflenen sportif performansı elde etmek için bir program çerçevesinde, sportif performans öğelerini geliştirmeye yönelik çalışmaların tümüdür. Fizyologlar antrenmanın tanımını şöyle yapmaktadır:
Vücuda yapılan tüm yüklenmelerde fonksiyonel ve morfolojiye uygunluk, yüklenmeler sonucu organizmada bir değişikliğin meydana gelmesi ve sonuçta verim artışına neden olunma. Bir başka antrenman tanımını ise şöyle görmekteyiz:Alıştırmalar yardımı ile sporcuların fiziksel, teknik, taktik, zihinsel, psikolojik ve motorsal hazırlığıdır.

Antrenmanın temel görevleri
• Bedensel gelişim
• Teknik gelişim
• Taktik gelişim
• Zihinsel gelişim
• Psikolojik gelişim
• Pedogojik gelişim

Antrenman çeşitleri
Uygulama biçimine göre ;
- bedensel aktif antrenman
- gözlemsel (observatif)antrenman
- zihinsel (mental)antrenman
- otojen antrenman (zihinsel – ruhsal – konsantrasyon antrenmanı)
Amaçlarına göre ;
- sportif verim antrenmanı (performans)
- koruyucu antrenman (prevantif)
- rehabilitif antrenman (yeniden sağlık durumuna getiren)
Yaş guruplarına göre ;
- temel antrenman
- önyapı antrenmanı
- yüksek antrenmanı (performans)
Antrenmanların yönetim biçimi açısından ;
- otokratik antrenman
- demokratik antrenman
- serbest antrenman

Antrenmanın etkileri nelerdir?
Doğru ve sistemli yapılan bir antrenman ile tüm performans öğeleri geliştirilebilinir. Antrenman enerji oluşum sistemi üzerinde olumlu etkilerde bulunur. Bu şekilde kardiyo-vasküler (kalp-damar) sistemi antrenman ile gelişerek sporcunun aerobik gücü (oksijenli-güç) aratırılır. Yorgunluğa karşı direnç artar. Nöro-müsküler (sinir-kas)ileti antrenmanla iyileştirilir. Kuvvet artırımı sağlanır. Koordinasyon, esneklik gelişir. Hareketlilik ve beceri gibi özellikler, iyileştirilir. Ayrıca sporcunun, teknik, taktik, zihinsel ve psikolojik özellikleri de gelişir. Özet olarak antrenman ile sporcuların enerji oluşum sistemleri, kuvvetleri ve motorik özellikleri geliştirilebilinir.

ANTRENMAN PLANLAMASINDAKİ TEMEL İLKELER
1. Organizmaya yüklenme ve organizmanın dinlenmesi arasındaki orantının “fazlaya tamlama(super companisation)”ilkesi doğrultusunda planlamaların gerçekleştirilmesi
2. Düzenli olarak ve organizmanın yüklenebilme sınırları dahilinde , gittikçe artan (progressive)yüklenme prensibine uygunluk
3. Antrenmanların uzun vadeli planlar ölçüsünde düşünülüp , bir plana uygun olarak oluşturulması
4. Planlanan hedeflerin mantıklı ve erişilebilir olması
5. Antrenmanların periyodik olarak gerçekleşmesi
6. Antrenmanların geliştirmeyi hedeflediği özelliklerin tümüne yönelik olarak planlanması
7. Genel ve özel eğitim ilkeleri çerçevesinde , geçerli kurallara uyulması
8. İçeriğin , yöntemin ve yüklenme normatiflerinin her antrenmanda değişiklik göstermesi , antrenmaların monotonluktan kurtarılması
9. Antrenmanların bireysel farklılıklar hesaba katılarak, bireysel gelişimi de hedefleyecek şekilde organize edilmesi
10. Genel gelişime uygunluk göstermesi
11. antrenmanların kesintisizce uygulanıp , devamlılığın sağlanması
12. olası sorunlar düşünülerek planlama , planlamada esneklik sağlanması ,değişen antrenman hedeflerine göre yüklemelerdeki oranlamaların yeniden gerçekleştirilmesi
13. Antrenmanlarda teknolojinin sunduğu yardmcı araçlardan mümkün oldukça yararlanılması..

EĞER BİRYERDE OYNUYORSANIZ ÖNCE BU İDMAN BAZINDA ÇALIŞMALISINIZ..DAHA SONRA:
PERFORMANS ARTACAKTIR..TAM ANLAMIYLA YAPARSANIZ İLERİSİ İÇİN SAĞLAM BİR ALT YAPI VE YETENEĞİNİZLE PROFESYONEL FUTBOLCU OLMA ŞANSINIZ VAR...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2010       Mesaj #48
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
S.A MİLLET HİÇ KİMSE HAYALLARİNİ KIRMASIN ALT YAPIDANDA ÇIKAN BİR SÜRÜ KİŞİ TANIYORUM AYRICA ÇEVREMDE VAR ANKARASPOR GENÇLER VS. İSTEDİLER AMA ÇEŞİTLİ ŞEYLERDEN GİREMEDİM AMA BU YAZ GİRİCEM ÇALIŞIN HEM SAĞ GEM SOL AYAK TOP HAKİMİYETİ AZİM HIRS TABİ AİLEDE BİR FAKTÖR DENEYİN.
YAŞIM 14 ama... BENDEN HIZLI ŞUT ATAN TANIMAM
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Mart 2010       Mesaj #49
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben şırnaktan umut basan ben şuanda amatör lig bulunan takımındayım isterseniz bakın lisansıma umut basan diye ordan görürsünüz 17 yaşıma girecem inş. yakında ve tamda profesyonelde değilim ama mşl. burda çalışıyoz ve imkanım olsa inş. şimdide profesyonel lisans çıkartmayı düşünüom lütfen takım külübleri bide gelin şırnağa bi bakın bakalım iyi futbol oynayan gencimiz var gerçekten size iyi bi tavsiyem gelin bakın hade allaha emanet olun ve yaklaşık 1.5 yıldır anterman yapıyoruz inş. yapmaya devam edecez hade kendinize iyi bakma suretiylen ...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
RONA7DO - avatarı
RONA7DO
Ziyaretçi
9 Mart 2010       Mesaj #50
RONA7DO - avatarı
Ziyaretçi
ERCAN KARDEŞİM BACAK UZATMAq İÇİN ÖNCELİKLE DAİMA KOŞMAN LAZIM Bİ KERE FUTBOLCULARIN ZATEN ÇOĞU %80 İ UZUN BACAKLILAR ÖRNEĞİN ARDA DA KISA BACAq AMA ARDA ZAMANNINDA YANI SENIN YAŞLARINDA FLNA KAFASINA TAKMAMIS AMA SENIN DİKKAT ETMEN ÖNEMLİ SEN DAİMA KOS ZAMANLA UZAR sayğılarla....
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.