Arama

Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ocak 2018 Gösterim: 340.800 Cevap: 170
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2009       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba sevgili arkadaşlaarım buraya gorüşlerini yazan arkadaşların hepsininde derdini anlıyorum ben 14 yaşındayım inşallah arda gibi futbolcu olmak istiyourum ama herkes için bu zor ne yapalım çalışmadan birşey olmaz ben 2 senedir beri kilis belediye sporun allt yapısındayım
tabi bu şehir istanbul ankara gibi gebi gelişmedigi için için hiçkimse burayı umursamıyor herşeyin güzeli hep büyük şehirlerde örnegin istanbulda galatasaray alt yapısı var ferinki var zaten herşeyin engüzeli orda var arkadaşlarım babanıza yalverın tabi büyük şehirlere oturuyorsanız ben kilisteyim 2 senedir beri gidiyorum kiç seçmele olmadı ben istanbulda olsam futbolcu olmak için yapmadıgım birşey olmaz
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2009       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben Şehreminide S.K da oynayan bir futbolcuyum 1997 doğumluym u 17 ve u15te oynuorm futbolcu olmayı çok istiorm ve hırs azimimle hiçbir zaman maç ve idmanlarımı kaçırmıyorm allahım yardım eetsene olabilsem fakat tek allahın yardımıyla bitmio birazda kendim çalışıorm inşaalh olup ailemi willalarda yaşatıcam profosyonel futbolcu olmak çok ama çok istiorm siz bana onlarla ilgili bana bilgi werirmsnz Teknik direktörümüzde eskilern prof teknik direktörü inşalalh olucam eskilern prof teknik direktörü ve eskilern yıldız kalecisi ile çalışıormz allahm bize yardm etsin ve olalm farkındaym ki kaç milyon kişi futbolcu olmak istior fakat hırs ve azmim olmama yardım edecek inanıorm
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
cilass38 - avatarı
cilass38
Ziyaretçi
13 Aralık 2009       Mesaj #23
cilass38 - avatarı
Ziyaretçi
bakın arkadaslar ben 14 yasındayım ben cok ii top oynuyor sanıyodum kendimi ben simdi muthiş oynuyorum okul takımındayım en iyilerindenim bakın once arkanızda destek olcak amcanız dayınız yada babanız dıyecek ki ya topcu ya popcu baska caresi yoq benim babam kızıordu benimle mac yapana akdar ondan sonra bişi oldu hayatında gormedim hareketleri yaptım secmelere filan ne goturdu bı suru sey yaptı allah razı olsun cok yararı oldu ben simdi manyak oynuyorum universitelilerle oynuyom abiler dioki cocuq gelcen ardası bde bakın hiç olumsuz dusunmeyin olcam olcam olcam dein bde kulubu hiç kacırmayın bakın iyi oynamak için uykunuzu alın uykunuz silahınızdır mactan 2saat once zeytin peynir yumurta sucuk buskıvı filan ne yemeyin işinize yaramaz benden solemesi birasda benden bahsedelim benim yapamadım hareket yoq ya izleyin o kadar coq zevk alırsınız kı ne akdar cok calısırsanız okdar ii olur ben calısıorum allahın izni ile ing primerde oynacam vbe calım atmak kolay deil allah yardımcınız olsunn
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
furukobuz - avatarı
furukobuz
Ziyaretçi
16 Aralık 2009       Mesaj #24
furukobuz - avatarı
Ziyaretçi
bence ilk başta kuvvetli olacaksın zayıf oyuncular genellikle iyi değildir.sonrafutbol kursuna gidip çalışman lazım.mesela ronaldinho çok başarılı ve küçük yaştan beri futbol oynuyor.bunu nasılmı beceriyor.çok top oynuyor ve çok futbolla ilgileniyor.bilmediği harketleri çğrenmek için çaba gösteriyor.bunları yaptı ve şimdi çok ünlü birisi...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2009       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
herkese slm
bende yaklaşık 2,5 senedir futbol oynuyorum 2 senede başımdan çok şey geçti çünkü önemli olan hırs azim ve istektir ben şuanda koşuyolusporda oynuyorum ama herkesinde dediği gibi arkanda biri olmadıktan sonra biras zor ben futbola koşuyolusporda başladım samandırasporda 6 ay oynadım ordan ilk önce beşiktaşta daha sonra ise fenerbahçeyle görüştüm ama fenerbahçe olmadı...
şimdi ise daha geçen hafta sözleşme yeniledim koşuyolusporda 2 senelik ocakta ise u-15 liglerinde sağ açık olarak forma giyicem benden tavsiye azim istek hırs gerekio benden sölemesi
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2009       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gerçek bir profesyonel olmak istiyorsan... ne yaptığını bil soğuk kanlı ol.. çok çalış göze bat.. yapman gereken sadece kararlılık eğer gerçekten bu işi meslek edinmek istiyorsan önüne birsünü engeller çıkıcaktır sakatlık sakatlık vs. bunlar seni yıldırmamalı bende bir futbolcuyum ama öncelikle şanslı olmalısın tabi bi senin elinde değil sadece kendine inanmalısın ve profesyonellik için kim nederse desin yeri geldiğinde yalamalıkta olsa yapmalısın yani demek istediğim biyere gelmek istiyorsan herşeyi yapmalısın
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben adanadan kaan 14 yasındayım bnde futbolcu olmak icin elımden geleni yapıom okulu bırakıp fut-bola yonelmeyı ıstıom daha cog antreman yapıp daha cog kendimi gelistirmek istıom en buyuk hayalım professıonal bir futbolcu olmak sizce ne ypmalıyım br cog tanıdıklarımda vr arkamda.mesala spor hocaları 1 ligde masörlük yapn dayım gib. sizce dayımın bir faydası dokunurmu bana.cünkü cevresi geniş bnde futbola gidip kendimi geliştirip dayımdanda faydalana bilirsem professıonal bir futbolcu olmayı istiom düşüncelerim gercek olabilirmi şimdilik cevaplarınız için tesekkürler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2010       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bedlaq bu konuşmam sana... bak şimdi tek tek sorularuna cevap vereyim...

1) senin nefes kesilmen kondisyonunun düşük olmasından kaynaklanıyo...yani bunu yenebilmen için iyi bi kondisyon yapman gerekiyo...

2) kilonu da 70 e kadar çıkartırsan fiziğin için daha iyi olur...

3) bi kere futbolda sadece ayak kası bir işine yaramaz... vücüdunun hemen hemen bütün kasları birbiriyle orantılı olmalı... sadece ayak kasıyla sert şut falan çekemzsin... bu kaslarıda rahat geliştirebilmek için her gün düzenli bir şekilde kas geliştirme hareketleri yapmalısın...

4) hocanın gözüne hocanın söylediklerini tam olarak yaparak ve iyi oynayarak girebilirsin... ki bunun içinde yetenek gerekir... yetenekli olduğuna inanıyorsan bu işin peşini bırakma... bu arada benden sana bi tavsiye asla hocanın dediğinin aksinde bir şey idda etmemeye çalış.. unutma sonuçta senin oynayıp oynamayacağın hocanın elinde...

5) kondisyonunu geliştirmek içinde yine hemen hemen her gün düzenli koşu yapmalısın... mesela her gün sabah veya akşam dışarı çıkıp uzun süre koşu yap... ama bunun periyodik olmasına dikkat et... kondisyon başka şekilde gelişmez..

ayrıca forvet adamı çok iyi zıplamalı diye bir koşul yok... genelde her kes gol atmak için mevkisini forvet der... bence bırak mevkini hoca seçsin... sonuçta o bu işin adamı ve ne yapacağını iyi biliyordur...
ben 17 yaşımdayım ve damla sporda oynuyorum... bende kulübe futbol okuluyla başladım ve hoca beni çeşitli mevkilerde oynattı ve en sonunda santrafor da yetenekli olduğuma karar verdi ve beni takıma çıkardı ve iki senedir bu kulüpteyim...
sana tavsiyem kulübe gitmekten asla vaz geçme ve antemanlarını asla askıya alma...

tabi bu arada beslenmede çok önemli......
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2010       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
s.a arkadaşar bende 17 yaşındayım benim futbola aşık olduum an 2005 şampiyonlar ligi finali olan milan-liverpool maçıdır..ne olduysa o günden snra futbola müthiş bi yakınlaşmam oldu..gün geçtikçe futbol oynayarak tekniğimi geliştirdim lise çağına geldiğimde artık futboldan kopamıyordum her günüm futbolla geçiyordu ve olan oldu futbol yüzünden 2 sene üstüste sınıfta kaldım ve okul hayatım bitti..arık kendimi futbola adadım şuan konya'da amatör bi klupde oynuyorum..ii oynamama hoacanın güvenini tam olarak kazanmış deilim bunu da anlayamıyorum..ve böyle dewam ederse başka bi klube gitcem..profesyonel olbilmek için asla pes etmiycem..prf olmak istiyen arkadaşlara da önerim asla pes etmesinler ve tekniğini geliştirsinler..Allah hepimizin yardımcısı olsun..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2010       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mrb Ben Balıkesirden.Burada bir Amatör kulüpte oynuyorum 16 yasındayım kulup secmelerine gidilmekle futbolcu olacaginizi sanmayın cünkü ben temmuzda bursasporun secmelerine katılmıstım ve bir cok iyi arkadaslari begenmediklerine sahit oldum cünkü torpilleri yoktu.benim gibi olan arkadaslara sunu söyleyeyim tek hedefiniz sizi amatörde oynarken izlemeleri artık ben buna inanırım.Türkiyede her yerde torpilin olacak yoksa olcak sey degil bu hersey gönlünce olsun
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.