Arama

Dolandırıldım, ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ağustos 2013 Gösterim: 3.149 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mart 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dolandırıldım ne yapmalıyım, dolandırıcılığa karşı nereye başvurulmalıdır?

Arkadaşlar ben yüzünü görmediğim sadece telefonla görüştüğüm bir kişiden elektronik cihaz aldım. Cihaz sorunlu çıktı aradım belirttim. "Sen cihazı kargo ile bize gönder, biz paranı sana geri gönderelim." dediler. 2 hafta oldu ama çıt yok. Arıyorum telefona hep sekreter çıkıyor. Cevap veren yok. Şuna kanaat getirdim ki dolandırıldım. Hakkımı almak için ne yapmam lazım?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Öncelikle elektronik cihazların genel olarak bir garanti belgesi, süresi olur ve bu süre içinde herhangi bir sorun çıktığında bakımları ücretsiz yapılır.Size bu şekilde bir öneride bulunulmadığı gibi ücretin geri iade edileceği söylenmiş ve geri dönüş yapılmamış.Dolandırıldığınıza dair bir dilekçe yazıp bulunduğunuz il ya da ilçedeki adliye kurumuna başvurabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen nötrino; 13 Ağustos 2013 14:34
woltka1001 - avatarı
woltka1001
Ziyaretçi
8 Nisan 2012       Mesaj #2
woltka1001 - avatarı
Ziyaretçi
Tüketici haklarına başvurabilirsin.Fakat hata sende tanımadığın ve güvenmediğin kişilerden alış-veriş yapmamalıyıdın.
Sponsorlu Bağlantılar
nötrino
Yasaklı
8 Nisan 2012       Mesaj #3
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Öncelikle elektronik cihazların genel olarak bir garanti belgesi, süresi olur ve bu süre içinde herhangi bir sorun çıktığında bakımları ücretsiz yapılır.Size bu şekilde bir öneride bulunulmadığı gibi ücretin geri iade edileceği söylenmiş ve geri dönüş yapılmamış.Dolandırıldığınıza dair bir dilekçe yazıp bulunduğunuz il ya da ilçedeki adliye kurumuna başvurabilirsiniz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen nötrino; 13 Ağustos 2013 14:25
biligi istiyor - avatarı
biligi istiyor
Ziyaretçi
8 Nisan 2012       Mesaj #4
biligi istiyor - avatarı
Ziyaretçi
dostum işin kolay polise git ama arkadaşın sölediği doğru yabancılarla alış veriş yapma Msn Tongue
iyi bir dost - avatarı
iyi bir dost
Ziyaretçi
8 Nisan 2012       Mesaj #5
iyi bir dost - avatarı
Ziyaretçi
mahkemeye vermelisin
Bessonnitsa - avatarı
Bessonnitsa
VIP VIP Üye
8 Nisan 2012       Mesaj #6
Bessonnitsa - avatarı
VIP VIP Üye
Peki, bilgi için teşekkürler. İyi forumlar ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar İphone 4 sorunları çözümü için, tamir ettiklerini söyleyen, yurt dışı bağlantılı GEWEY sorununu nu çözdüklerini söyleyen ve bu yolla yüklü vurgunlar yapan şahıslar mevcut. İşte bunlardan biri İstanbul Sultanbeyli’ den kendini Mustafa Başcı olarak tanıtan 0 5304921293 numaralı hat sahibi dolandırıcıdır. Hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunuldu bilginize. Bu tür kişilere itibar etmeyin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
5533942931 numaralı hat sahibi dolandırıcıdır dikkat edin !