Arama

Aşk neden biter? - Sayfa 5

Anket Aşk Bitti. Neden?

Kıskançlıktan
 
4 Oy
7.41%
Sıradanlaşmıştı
 
7 Oy
12.96%
Bitme zamanı gelmişti
 
4 Oy
7.41%
Her şey yaşanmıştı
 
3 Oy
5.56%
Gururdan
 
4 Oy
7.41%
Zaten yoktu
 
7 Oy
12.96%
Yeni aşk başladı
 
2 Oy
3.70%
Tanıyınca
 
3 Oy
5.56%
Sevgi yetersiz kaldı
 
9 Oy
16.67%
Diğer
 
11 Oy
20.37%
Güncelleme: 25 Aralık 2013 Gösterim: 9.727 Cevap: 48
_SoNBaHaR_ - avatarı
_SoNBaHaR_
VIP ButterfLy EffeCt
16 Kasım 2012       Mesaj #41
_SoNBaHaR_ - avatarı
VIP ButterfLy EffeCt
Aşk hiç Biter mi? No

Sponsorlu Bağlantılar
..Aşk Hiç Biter mi?...
sexi kıss - avatarı
sexi kıss
Ziyaretçi
16 Kasım 2012       Mesaj #42
sexi kıss - avatarı
Ziyaretçi
BEN ARTIK AŞKA FALAN İNANMIYORUM O KADAR ÇOK HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIM Kİİ AŞKA OLAN İNANCIM GERÇEKDEN KALMADI.... İNSAN GERÇEKTENN ÇOK BAĞLANDIĞI BİRİSİNDEN AYRILINCA TAMAMEN YIKILIYO.... ya zaten hep aynı şeyler erkek milletti öper sever ikinci qün daha qüzelini bulurr ben senden sıkıldım hadii yallah der bitirir ilişkiyi Kİİİ siz ne hayaller kurarken.......dünyanız başınıza yıkılırr... hoşçakal derr sen daha iyilerine layıksın der ama ********im demez... yani tek amaçç öle zevkine vakit qeçirmek ortada sewqi falan yok aşkım cicim hepsi hikayee....... bşey olur öpüşürsünüz sewişirsiniz el ele tutuşursunuz belki yatarsınızz orasını bilemem ama şunu çok iyi biliyorum kiii erkeqe bşey olmaz fakat olan kıza olur .. çünkü kız bir beyaz mendil qibidir kirlendimi o leke birdaha asla çıkmaz.... o yüzdenbnm tavsiyem FAZLA BAĞLANMAYINN SONRA ÜZÜLEN SİZ OLURSUNUZ..... !!!!
Sponsorlu Bağlantılar
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
5 Aralık 2012       Mesaj #43
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Sevgi yetersiz kaldı
sade - avatarı
sade
VIP hazan
5 Aralık 2012       Mesaj #44
sade - avatarı
VIP hazan
bitmesi gerektiği için
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.


_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2012       Mesaj #45
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Bir aşkın bitişi için bazen tek bir cümle yeterli olur. "Uzun zamandır ilişkimizin içindeki önceliklerimizin farklı olduğunun ayırdına vardık." Mükemmelmiş gibi gözüken ilişkiler nasıl olur da böyle apansız bir ayrılık kararıyla bitiverir? Oysa ki her şey vardır mutlu olmak için çoğu zaman...

İlişki taraması

İlişkinizin ne durumda olduğunu anlayabilmeniz için 5 soru geliştirdik.

Cevaplara göre umut olup olmadığına karar verebilirsiniz. Her adımda önemli olan ilişkinizin değişik boyutlarını, birlikte paylaşılmış değişik tecrübeleri de düşünüp bunların ışığında sağlıklı bir karara varmaktır.

Beklentilerinizi, iyi bir ilişki nasıl olmalı konusundaki fikirlerinizi bir kenara bırakmayı deneyin. Bundan sonra kendinizin ve partnerinizin yaşam tarzını gözlemleyerek uyumlu olup olmadığınızı düşünün.

Yaşadığımız zamanın en büyük fenomenlerinden biri ilk zorluğu gördüğünde havlu atan insanlara dönüşüyor olmamız. Pazar günleri siz yürüyüşe çıkmayı seviyorsunuz, o ise bilgisayarın başından kalkmıyor. Siz sosyal ortamlarda daha fazla bulunmak istiyorsunuz o ise evde oturmayı seviyor. Bunlar insanlar tarafından ciddi sorunlar olarak algılanmaya başlandı. Bir ilişkide her şeyin baştan sona uyum içinde olması gerektiğini düşünen insanların sayısı gittikçe artıyor. Psikologlara göre bir ilişkinin mutlu ve tatmin edici olabilmesinin yolu, sevgiyi kaderin ellerine bırakmak yerine geliştirebilmek ve değiştirebilmekten geçiyor. Bu düşünce tarzı hayatın hangi noktalarında uyumlu olduğunuzu ortaya çıkarmak için gerekli olan ilk koşul.

Bir olaydaki gerçekten iyi olan yönleri keşfedebilirsek, kötü yönlere katı anmaya da hazır oluruz. İlişkinizde en mutlu olduğunuz zamanları düşünün. Geriye dönüp baktığınızda o zamanlar her şeyin mükemmel olduğunu söyleyebilir misiniz?

Çoğu ilişkide tarafların kendilerini birlikteyken mutluluk, sıcaklık ve bağlılık içinde hissettikleri dönemler olmuştur. Geriye bakan bazı çiftler ise ilişkilerinin en iyi döneminde bile aslında pek iyi durumda olmadıklarını düşünebilirler. Bu tarz ilişkiler ilk başlarda birlikte olmalarını sağlayan şeyler yüzünden biter.

Sadece heyecan verici ve spontan değil aynı zamanda sorumsuz olduğunu da düşünmeye başlarsınız. İlk başlarda hormonlarınız sizi parmaklarında oynatırken, bu problemin çözülebilecek bir şey olduğunu düşünürsünüz. Fakat zamanla iç sesiniz gerçeği fısıldamaya başlar: "Bu bana çok-;- az, fazla güvensiz, çok daraltıcı..." Bu sesi bastırmışsınızdır çünkü onun doğru olduğuna her halükarda inanmak istemişsinizdir.

Birbirinize dokunmaktan hoşlanıyor musunuz? Birbirinizin yakınlığına ihtiyaç duyuyor musunuz?

Soru, "partnerinize dokunmak, sarılmak, gibi içgüdülerinizin olup olmadığı".

Dokunuşlar bedensel ilişkinin ve duygusal bağın oluşması için gereken temel taşlardır. İlişkideki büyü birbirine ilgi duyduğunu göstermekten geçer. Bir taraf bu bağ kurma çabalarını yok sayıyor ise öteki duygusal anlamda bir uzaklaşma yaşar.

Bu durum çoğunlukla tatmin edilemeyen cinsel ihtiyaç ya da benzeri çatışmalardan dolayı ortaya çıksa da fiziksel çekimin tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmez. Burada dikkat edilmesi gereken söz konusu olan durumun öfke ya da kırgınlıktan dolayı dokunmayış değil de uzun zamandır süregelen bir fiziksel duygu eksikliği olduğudur.

Ortak bakış açılarınız, planlarınız var mı?

Uzun süreli ilişkilerde öyle zamanlar olur ki aşka dair en ufak bir kıvılcım hissetmediğiniz haftalar olmuştur. Partnerinizin varlığı bile sizi sinir eder. İlişki terapistlerine göre bu durumdan kurtulmanın en iyi yolu ortak amaçlar, planlar yaratmaktır. Bu şekilde neden başkasıyla değil de "o" insanla birlikte olduğunuzu hatırlarsınız.

Sözü geçen planlar hobiler değil gelecekle ilgili büyük projelerdir. Bir çift için refah seviyelerini yükseltmek bir amaç olabileceği gibi çocuklarla pekişecek huzurlu bir aile atmosferi yaratmak da olabilir. Ne olursa olsun ortak hedefler zor zamanlarda ilişkiyi kurtarmayı değerli kılacak etkenlerdir.

Problemleriniz çözülse bile ilişkiyi sürdürmekte kararsız mısınız?

Çoğu insan kendini ilişkiye tam olarak bırakmaz çünkü bilinçaltında kendisi için daha uygun başka bir eş olduğuna inanmaktadır. İnanması zor ama gerçek şu, sonsuz bir uyum rüyalarınızdaki erkekle bile mümkün değil. Doğru insanı bulmak için doğru insan olmak gerekir.

Bu soruları cevapladıktan sonra bile gitmek ya da kalmak arasında yapacağınız seçimden yüzde yüz emin olamayabilirsiniz. Ayrılık aylarca sürebilecek bir süreçtir. Yeni bir başlangıç da öyle. Emin olamadığınız durumlarda ihtimalleri ve olası sonuçları tanımak faydalı olacaktır
.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
3 Mart 2013       Mesaj #46
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Aşkın en büyük bitme sebebi insanların birbirlerini iyi tanımamaları ve sevgi saygı gibi olgulara önem verilmeyişi zamanla en küçük şeyleri bile büyük sorunmuş gibi algılamaları hoşgörünün azalması para, hırs , bencillik bunlardan dolayı biter bence oysaki daha anlayışlı olmalı sevgi ve saygıyı ne olursa olsun yitirmemek dürüst açık net olmak karşıdaki insanın fikirlerine saygı göstermek gibi olguları gösterirsek o aşk bitmez ve ebedi olur
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
ejder lordu42 - avatarı
ejder lordu42
Ziyaretçi
30 Mayıs 2013       Mesaj #47
ejder lordu42 - avatarı
Ziyaretçi
Benimde aşık sevdiğim biri var ama o beni sevmiyo
Cherry - avatarı
Cherry
Ziyaretçi
25 Aralık 2013       Mesaj #48
Cherry - avatarı
Ziyaretçi
Egoistlikten biter Msn Happy Ask fedekarlik ister.
Intersect - avatarı
Intersect
VIP catfood
25 Aralık 2013       Mesaj #49
Intersect - avatarı
VIP catfood
Kimi İnsanlar Var,

''Sıkılınca'' giden..
...ve parayı yarattılar, tanrıya alternatif.
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

7 Aralık 2012 / Misafir Soru-Cevap
11 Mart 2012 / Mira Edebiyat
14 Şubat 2012 / ezqi Arşive Kaldırılan Konular
Etiketler: Aşk neden biter?