Arama

Hyundai Elantra

Güncelleme: 26 Haziran 2016 Gösterim: 8.276 Cevap: 4
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
21 Temmuz 2008       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Hyundai Elantra

Sponsorlu Bağlantılar
Genel olarak yeterli yol tutuş özellikleri sağlayabilen Elantra'nın direksiyon sistemi, hissizliği ve manevralarda ağır kalmasıyla eleştirimizi topladı. Aynı şekilde fren sisteminin dozlama hissi de zayıf. Ancak 100 km/s hızdaki panik frende 40 metre olarak saptadığımız duruş mesafesi, yeterince güvenilir. Orta sertlikteki süspansiyon sistemi, zeminden gelen yumuşak darbeleri sessizce absorbe edebilirken sert darbeleriyse kabine yansıtıyor. Rölanti ve düşük hızlarda biraz gürültülü olan otomobilin hızı artıkça motor sesi yerini rüzgar sesine bırakıyor. Aynalardan kaynaklanan rüzgar sesi, 120 km/s civarında rahatsız edici olmaya başlıyor.

2011 Hyundai Elantra GLS
Ad:  2011 Hyundai Elantra GLS.jpg
Gösterim: 638
Boyut:  27.3 KB

Son düzenleyen Jumong; 26 Haziran 2016 10:45 Sebep: Kırık link güncellendi.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011       Mesaj #2
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
1. Nesil Hyundai Elantra (1990-1995)
Ad:  Hyundai_Lantra1993.jpg
Gösterim: 566
Boyut:  17.0 KB
Sponsorlu Bağlantılar


Son düzenleyen Jumong; 26 Haziran 2016 10:47 Sebep: Kırık link güncellendi.
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2013       Mesaj #3
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
2014 Hyundai Elantra
MsXLabs.org

2014 Hyundai Elantra resmen tanıtıldı.

elantra


2013 senesinin dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.
Hyundai, makyajlanmış 2014 model Elantra aracını Güney Kore’de resmi olarak tanıttı.
Ön tamponu 5mm uzatırken arka tarafı da 15mm uzatan Hyundai, tazelenen aracın toplam uzunluğunu 4550mm’ye çekti. Bu makyaj operasyonu ile birlikte ön tampon, radyatör mazgalı, sis lambaları ve arka tampon değişikliğe uğrarken ve çift renki 17 inçlik alaşım jantlar da araca entegre edildi. 2014 Elantra aynı zamanda projeksiyon ön farlarai LED destekli gündüz farlarına ve arka kombinason lambalarına sahip.
Kabin içi fotoğrafları yayınlanmamış olsa da Hyundai’nin sözlerine göre orta hava deliği konsol üzerinde yukarıya çekilirken ön orta kolluk yükseltildi. Güncellenen Elantra arka koltuk hava delikleri, havalandırmalı koltuklar, 3.5 inçlik OLED ekranı, esnek direksiyon ve Akıllı Park Asistanı (SPAS) ile birlikte aramıza katılacak.


elantra 2

2014 model Hyundai Elantra artık 1.6 litrelik dizel motorun yanı sıra durdur/başlat sistemi ile donatılabiliyor. 126 beygir ve 270 Nm tork gücündeki araç manuel aktarım sistemi ile eşleştirildiğinde aracın yakıt tüketimi 100 kilometrede 5.4 litre olarak kayıtlara geçiyor. Otomatik aktarım sistemi tercih edildiğinde ise 100 kilometrede tüketilen yakıt miktarı 6.2 litreye çıkıyor.
Yeniden tasarlanan Hyundai Elantra, içinde bulunduğumuz senenin dördüncü çeyreğinde galerilerdeki yerini alacak.

_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2014       Mesaj #4
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Hyundai Yeni Elantra Zerafette Boyut Atlıyor
MsXLabs.org

Hyundai'nin yeni Elantra modeli, benzinli motoruna ek olarak dizel ve otomatik vites seçeneğiyle üstün konfor vaad ediyor.

hyundai yeni elantra zerafette boyut atliyor 5932229 7523 400


Segmentine taze bir soluk getirerek hem dizel, hem de otomatik vites kombinasyonuyla ekonomik kullanımı beraberinde getiren Yeni Elantra, özellikle sedan otomobil sevenlerin gönlünde taht kuracak.
Markanın karakteristik çizgileri ile sportif ve şık bir tasarıma ulaşan Yenilenen Elantra, 1,6 litrelik 132 HP gücündeki benzinli motor seçeneğine sahip. 2014 model yılında benzinli motoruyla birlikte artık dizel motora da yer veriliyor. 128 beygir gücündeki dizel ünite, 6 kademeli düz veya yine 6 kademeli otomatik vites seçeneğine sahip. Yenilenen Elantra, tüketicilere Style ve Elite olmak üzere yine iki farklı donanım tercihi sunuyor.
Müşterilerine ulaşılabilir modern premium otomobiller sunmaya odaklanan Hyundai, Yenilenen Elantra'da yüksek malzeme kalitesi ve gelişmiş teknolojisi ile sınıfının üstünde bir otomobil sunuyor. Daha fazla sportif ve daha fazla modern bir yapıya kavuşan Yenilenen Elantra, aile yaşantısında konforu, özgürlüğünü sevenler için sportif karakteri, iş hayatında da prestiji ile tüm beklentilerin karşılığı niteliğinde bir otomobil olarak öne çıkıyor.
Hyundai'nin akıcı tasarım felsefesi çerçevesinde geliştirilen Yenilenen Elantra, sportif sürüş karakterini güçlü benzinli ve dizel motorlarıyla birleştiriyor. Hyundai'nin yeni tasarım anlayışı çerçevesinde geliştirilen keskin bakışlı bir kartalın gözlerini andıran far tasarımı Yenilenen Elantra'nın gücünün ve sürüş dinamiklerinin bir diğer dışa vurumu. Yeni nesil LED teknolojisi kullanılan mercekli farlar, makyajlanan Elantra'nın en ilgi çekici bölümü.
Makyajlı arka kısımda siyah renkli difüzör, spoyler görünümlü yükselen bagaj kapağı ve gövdeye doğru uzanan yeni tasarım arka stop grubu ihtişamı ve sportif karakteri bir arada sunuyor. Yenilenen dış tasarıma ek olarak iç mekanda da bir takım değişiklikler söz konusu. Sadece Elite donanım paketinde sunulan internet bağlantılı gelişmiş multimedya ünitesi ise Elantra'nın rakiplerine göre üstünlük kurduğu noktalardan birisi. Radyo/CD/DVD/MP3 çalarlı unite ayrıca navigasyon / Trafik Monitör Sistemi, USB, iPod bağlantısı, 1024 x 600 çözünürlüğe sahip HD ekran, kablosuz bağlantı üzerinden internete bağlanabilme imkanı, MirrorLink ile dokunmatik ekranda telefon kontrolü ve Bluetooth ve Türkçe ses tanıma gibi özelliklere sahip.
Baştan sona akıcı çizgilerin hakim olduğu iç mekan tasarımında da sportif ve prestijli bir alan sunan Yenilenen Elantra'nın mavi iç mekan aydınlatmaları da Hyundai markasının bir diğer karakteristik özelliği. Kapı cepleri, ön konsol, ön kol dayama ve geniş torpidosu ile kullanışlı saklama gözleri sunan Yenilenen Elantra'da ayrıca önde ve arkada bardak tutucuları yer alıyor. Yenilenen Elantra'nın direksiyon, orta konsol ve kapılardaki kumanda kolları ile kolay bir kontrol imkanı sunuyor. Kullanışlı olduğu kadar geniş boyutları ile aynı zamanda ferah bir yaşam alanı sunan Yenilenen Elantra, 4550 mm'lik uzunluğa (20 mm daha uzun), 1775 mm'lik genişliğe ve 1445 mm'lik yüksekliğe sahip. Uzun dingil mesafesi ile iç mekanında geniş bir yaşam alanı sunan Yenilenen Elantra, ayrıca kalabalık ailelerin işini fazlasıyla görecek 485 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor.
Sınıfında aktif ve pasif güvenlik seviyesi ile öne çıkan Yenilenen Elantra'da önde sürücü ve yolcu hava yastıkları ile yan ve perde hava yastıkları hem Style hem de Elite donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor. ABS, ESP, BAS (Fren destek sistemi), VSM (Araç stabilite yönetim programı) ve soğutmalı fren disklerinin tüm donanım paketlerinde standart olarak sunulduğu Yenilenen Elantra'da ayrıca Immobilizer ve hıza duyarlı olarak otomatik kilitlenen ve kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri de standart.
Yenilenen Elantra'da standart olarak sunulan VSM (Vehicle Stability Management – Araç Stabilite Yönetim Programı) ile birlikte farklı yüzeylerde meydana gelen, ani fren ve yön değişiklikleri esnasında aracın yön kontrolü sağlanmış oluyor. VSM, dört tekerlek üzerinde
oluşan, birbirine eşit olmayan çekim kuvvet dağılımını dengelerken elektrik destekli direksiyon üzerinde ters yönde kuvvet uygulayarak sürücüyü de doğru yönde direksiyon hareketine yönlendirerek yardımcı oluyor. Bu sayede aracın yoldaki ve viraj içindeki çizgisi optimum seviyede korunmuş oluyor.

Yeni Dizel Motor Seçeneği
Yenilenen Elantra Türkiye'de artık dizel motor seçeneğiyle de satışa sunuluyor. Şimdiye kadar 1.6 litrelik benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulan Elantra, 1,6 litre ve 4000 devirde 128 HP güç üreten motorla öne çıkıyor. Otomatik vites seçeneğiyle 280 Nm, düz vites ile 260 Nm maksimum tork değerleri sunan yeni dizel motor, düz vites seçeneği ile 100 km'de ortalama 4,9 litre, otomatik vites seçeneğinde ise ortalama 5,8 litre yakıt tüketiyor. 1.6 litrelik CRDI dizel motorun emisyon değeri ise otomatik viteste 151 gr/kg. 190 km/s maksimum hız yapabilen dizel Elantra, otomatik vites seçeneğinde 0-100 km/s hızlanmasını 11.5 saniyede tamamlıyor.
1.6 litre benzinli seçenek ise 132 HP güç ve 158 Nm Tork değerlerine sahip. Aynı motor ile 6 ileri otomatik ve yine 6 ileri düz vites seçeneklerine sahip Yenilenen Elantra'nın benzinli motoru; düz vites seçeneği ile 100 km'de ortalama 6,5 litre, otomatik vites seçeneğinde ise ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor. Düz vites seçeneğinden 149 gr/km olan karbondioksit emisyonu otomatik vites seçeneğinde ise 165 gr/kg.
Hyundai Yenilenen Elantra'da Siyah İnci, Kurşun Gri, Safir Mavi, Gece Mavisi, Amber Bej, Krem Beyaz ve Ateş Kırmızı olmak üzere 7 farklı gövde rengi ile satılıyor. Ayrıca Siyah ve Bej renklere sahip 2 farklı döşeme rengi seçeneği de sunuluyor. Style ve Elite olmak üzere 2 farklı donanım paketi satılan Yenilenen Elantra'da isteğe bağlı olarak 6 kademeli manuel ya da 6 kademeli otomatik şanzıman tercih edilebilirken sadece benzinli motorda Style donanım seviyesi manuel olarak sunuluyor. Donanım ve şanzıman kombinasyonları ile toplam 3 farklı alternatif sunan Yenilenen Elantra'nın fiyatları 59 bin 990 TL ile 83 bin 990 TL arasında değişiyor.


Jumong - avatarı
Jumong
VIP Bilim 🌘🚀
26 Haziran 2016       Mesaj #5
Jumong - avatarı
VIP Bilim 🌘🚀

Yeni Elantra

%53 daha fazla ultra yüksek mukavemetli çelik oranı ile geliştirilmiş şasi sağlamlığı daha iyi yol tutuşu, dayanıklılık ve performans sağlar.
Arka Koltuklar için Çift Darbe Kirişi / Güçlendirilmiş B Sütunları
Ad:  Hyundai Yeni Elantra.jpg
Gösterim: 922
Boyut:  105.8 KB
🌘 🚀

Benzer Konular

13 Haziran 2016 / VerSchL@GeN Motorlu Araçlar
23 Aralık 2019 / Misafir Cevaplanmış