Arama

MsXLabs.org - Teknik Problemler - Sayfa 6

Güncelleme: 31 Temmuz 2009 Gösterim: 27.252 Cevap: 94
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
22 Temmuz 2008       Mesaj #51
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

MSN Teknik Destek/Bilgiler forumuna aboneyim ama bana gelen güncelleme e-postasının konusunda sadece "" güncelleme yazıyor. Halbuki bir tane konuya da günlük güncelleme abonesiyim, orada "Falanca konu" güncelleme yazıyor. Bu bütün forumlarda olan bir hata mı diye başka hiçbir foruma abone olmayı denemedim, tek bir forum aboneliğimde bu sorunu gördüm, inşaallah düzeltebilirsiniz.

Teşekkürler, düzeltildi.
Sponsorlu Bağlantılar
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
24 Temmuz 2008       Mesaj #52
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Kaç zamandır kafama takılan bir sorun var. Belki düzeltilebilir bir şeydir ve boşu boşuna bekliyorumdur diye bugün yazmaya karar verdim.

Sponsorlu Bağlantılar
Bana gelen bazı e-posta bildirimlerinin konusundaki Türkçe karakterler yerine yanlış şeyler çıkıyor. Ama bu hata sadece bazı konuların bildirimlerinde oluyor. Örnek:

Forum'da olmasını istediğiniz özellikler' konusuna cevap <<< Yanlış olan
Forum'da olmasını istediğiniz özellikler' konusuna cevap <<< Doğrusu

Yukarıda herhangi bir fark görememeniz normal, çünkü fark yok Msn Happy, forum şu acayip kodlamayı çevirip karakterleri düzgün çıkartıyor. Bozuk görünüşü bildiğim yöntemlerle oluşturmayı beceremedim. Ama mesela ı harfi yerine &3;88 falan gibi işte.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
25 Temmuz 2008       Mesaj #53
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Kaç zamandır kafama takılan bir sorun var. Belki düzeltilebilir bir şeydir ve boşu boşuna bekliyorumdur diye bugün yazmaya karar verdim.

Bana gelen bazı e-posta bildirimlerinin konusundaki Türkçe karakterler yerine yanlış şeyler çıkıyor. Ama bu hata sadece bazı konuların bildirimlerinde oluyor. Örnek:

Forum'da olmasını istediğiniz özellikler' konusuna cevap <<< Yanlış olan
Forum'da olmasını istediğiniz özellikler' konusuna cevap <<< Doğrusu

Yukarıda herhangi bir fark görememeniz normal, çünkü fark yok Msn Happy, forum şu acayip kodlamayı çevirip karakterleri düzgün çıkartıyor. Bozuk görünüşü bildiğim yöntemlerle oluşturmayı beceremedim. Ama mesela ı harfi yerine &3;88 falan gibi işte.

Her iki e-postayı da tam başlıklarıyla birlikte buraya eklersen bir göz atabilirim.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
25 Temmuz 2008       Mesaj #54
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Her iki e-postayı da tam başlıklarıyla birlikte buraya eklersen bir göz atabilirim.

O postaları silmiştim. Bir daha "Forum'da olmasını istediğiniz özellikler" konusuna bir cevap olursa yine aynı bozuk görüntüyü elde edebilirim muhtemelen. İki e-posta da yok zaten. Sorun sadece bahsi geçen konuya yeni cevap olduğundaki bildirimde oluyor. Sadece o konunun bildirim e-postasının konusundaki Türkçe karakterler düzgün gösterilmiyor. Hem Windows Live Mail hem de Windows Live Hotmail'in web arayüzünden kontrol ettim, ikisinde de bozuk görüntü. Ama mesela "Oturum açmadınız sorunu ve Çözümü" konusuna yeni cevap olduğunda ö ve ç harfleri düzgün görünüyor e-postanın konusunda.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
8 Ağustos 2008       Mesaj #55
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Bildirim e-postası sorununu NeutralizeR ile hallettik. Diğer arkadaşlara duyurulur.

Şimdi yeni bir sorun:

WLM Installer Kurulum Problemi ve Çözümü - Tekil Mesaj - MsXLabs <<< Bu gönderide üyenin koyduğu ilk bağlantı çok uzundu ve sayfa başlığı da otomatik olarak alınmamıştı. Bütün bağlantı tek satırda gösterildiği için sayfa düzenini bozuyordu. Gönderiyi düzenleyip [URL=adres]başlık[/URL] şekline koymak istedim ancak bir türlü olmadı. Sonunda sorunun adresteki noktalama işaretlerinin değişik bir biçimde kodlanmış olmasıydı yani http://...... gibi. Onları normal görünüme getirince başlıklı URL biçimini sağlayabildim. Siz de denemek için aynı gönderideki diğer imageshack bağlantılarını, bağlantıların asıl biçimlerini bozmadan başlıklı biçime sokmayı deneyebilirsiniz, olmayacaktır.

Nasıl oluyor anlamadım henüz ama böyle kodlanmış bağlantılarla ilgili bu sorun düzeltilebilirse iyi olabilir sonraki seferler için ... Msn Happy
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
8 Ağustos 2008       Mesaj #56
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Güvenlik nedeniyle dış bağlantılar kodlanarak ekleniyorlar. Foruma eklenmiş bir dış bağlantıyı kopyalayıp tekrar yapıştırdığınızda bu sorun ortaya çıkıyor olabilir. Kısaca nasıl tekrar edileceğini yazarsanız kontrol ederim.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
8 Ağustos 2008       Mesaj #57
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Kusura bakma, ben yanlış bir şekilde düzenliyormuşum, sorun ondan kaynaklanıyormuş. Ama mesajda gerçekten şöyle bir sorun vardı. Bağlantının tamamı tek bir satırda gösteriliyordu ve forumun genişliğini artırıp düzeni bozuyordu. Hani uzun bağlantılarda araya üç nokta konularak bağlantı kısaltılıyor ya, o yöntem o mesajda o an için çalışmıyordu ve ben elle kısaltmaya çalışmıştım, ama şimdi öyle bir sorun görünmüyor Msn Confused Her neyse
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ağustos 2008       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şu an kullanmakta olduğum bu pencerede hiç bir özelliği kullanamıyor ve forumlara eklenti yapamıyorum. resim ekle ifadeleri göster sağa sola hizala butonları vs. ve bunun sebebini bulamadım yardım edebilirseniz teşekkürler
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
11 Ağustos 2008       Mesaj #59
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
she silver dragon adlı kullanıcıdan alıntı

şu an kullanmakta olduğum bu pencerede hiç bir özelliği kullanamıyor ve forumlara eklenti yapamıyorum. resim ekle ifadeleri göster sağa sola hizala butonları vs. ve bunun sebebini bulamadım yardım edebilirseniz teşekkürler

Tarayıcınızın önbelleğini ve çerezleri temizlemeyi deneyin. Internet Explorer kullanıyorsanız, Firefox'a geçin ve orada da sorunun devam edip etmediğini belirtin.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
13 Ağustos 2008       Mesaj #60
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Bir forumu görüntülerken "Arama" menüsünden bir şey arasam, ararken de "Mesajlarda Ara"yı seçsem bile arama yine başlıklarda gerçekleştiriliyor. "Konularda Ara"yı seçersem konu konu listeleniyor, "Mesajlarda Ara"yı seçersem mesaj mesaj listeleniyor. Ama hiçbir mesajın içeriği aranmıyor. Öyle aramak için "Gelişmiş Arama" içinde "Tüm Mesajlarda Ara"yı seçmem gerekiyor ki ikinci bir zahmet oluyor. Basit arama menüsünde "Mesajlarda Ara" işlevi yukarıda istediğim şekilde değiştirilebilir mi?

İkinci bir şey ise "Hızlı Cevap" bölümünde "Cevaptaki mesajdan altıntı yap?" diye bir şey var ama kutucuk etkisiz durumda. Ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor?

Niye teknik problemler konusuna yazdım, bilmiyorum Msn Dunno