Arama

Kekemelik nasıl düzelir? - Sayfa 9

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Ekim 2015 Gösterim: 73.411 Cevap: 108
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Kasım 2012       Mesaj #81
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bende şöle sorun var dil tutukluğu yani hem kitap okurken veya konuşurken tık diye kalıyorum dilim o kelimeyi söylettirmiyo gibi sanki ben kitap okucam sesli sesli fakat nefes egzersizleri nasıl yaparım nefeslede çok ilgisi var bu tip sorunların lütfen yardım edin.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2012       Mesaj #82
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 21 yasındayım.Bazen konusurken nefesım yetmıor tıkanıorum kelımeler hızlı cıkarken bırden yavas çıkıyor,bazende arkadaslarım nefesı yetmedı dıyorlar utanıyorum.Birilerine bazen bir şey anlatırken zorluk çekiyorum bunu nasıl önleyebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim allah rızası için yardım edin..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2013       Mesaj #83
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya burda anlattıklarınızın hepsi bende var ben bu yuzden cok utanıyorum ve yaşım 19 askeri sınavlara bile giremiyorum bu yuzden bna yardımcı olursanız sevinirim lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2013       Mesaj #84
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kitap okumak tabi yararlı fakat tane tane okumak gerekir.bütün harfleri acele etmeden vurgulamak gerekir. bu çok önemli ! şu aralar bende kitap okuyorum.ailenizlede konuşurken tane tane konuşmaya özen gösterin.
333 - avatarı
333
Ziyaretçi
23 Şubat 2013       Mesaj #85
333 - avatarı
Ziyaretçi
slmben14 yaşındayım okulda kitap okumaya utanıyorum 6 sınıfta hemen hemen hiç yoktu çünkü o zaman kitap çok okuyodum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2013       Mesaj #86
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

meraba benimde kekemelik sorunum var ben fazla kekelemiyorum ama arkadaşlarım dalga geçecekler diye korkup konuşmuyorm birde arkadailarım sürekli dalga geçiyor taklitimi yapıyorlar kekemelikten nasıl kurtulabilirim

canım şu anda bende senin durumundayım rehberlik öğretmenin yanına gittim bol bol kitap oku dedi 3 ay boyunca
francesco - avatarı
francesco
Ziyaretçi
23 Şubat 2013       Mesaj #87
francesco - avatarı
Ziyaretçi
çok okuyarakMsn ThinkingMsn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2013       Mesaj #88
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kekeliyorum yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2014       Mesaj #89
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kekeme tedavisi için bende Info Akademi den destek aldım ve 15 günde kekemelikten kurtuldum. tüm arkadaşlara öneririm. Kekemelikten kurtulun! Kekemelik Tedavisi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2014       Mesaj #90
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
2763 adlı kullanıcıdan alıntı

PEKİ BENİM ANLAMADIGIM ŞEY KİTAP OKUYUNCA NASIL GEÇER BU KEKEMELİK ONU Bİ TÜRLÜ ANLAMIYORUM AMA BENDE KİTAP OKUYORUM TABİKİ FAYDASI VAR AMA NEDENİ NEDİRMsn Happy

cevap:kitap oku 15 dk hecleyerek oku her gün tekrar et ben doktara gittim o bana öyle yapmamı söyledi ilk 15 dk heceleyerek oku sonra da normal olarak oku ama hızlı okuma yavaş oku