Arama

Kekemelik nasıl düzelir? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Ekim 2015 Gösterim: 73.467 Cevap: 108
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2011       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ya bende dil tutukluğu var bazı kelimeleri söyleyemiyorum nasıl düzeltebilirim kendi başıma ??
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2011       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim de kekemeliğim var.Özellikle okulda çok rahatsız oluyorum .Gururum kırılıyor,cevabını bildiğim sorulara cevap veremiyorum.Yoklama alınırken heyecan yapıp kekeliyorum.Arkadaşlarımla konuşmaktan kaçınıyorum.Sizce ne yapmalıyım.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2012       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 3 sınıtan beri kekemeyim nasıl geçer
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2012       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
9 yaşındayken hap yuttum ama ne haı olduğunu bilmiyorum ondan sonra kekeliyorum. lütfrn yardımcı olun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2012       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar beni iyi dinleyin bir zamanlar bnde kekemeydim suan da da öyle ama cok az kekeliyorum yani 4 saat konussam 1 yerde hafifce takılıyorum sadece öncelikle bol bol kitap okuyun yüksek sesle ilk baslarda belki sıkıcı gelebilir hatta bazen sıkıntıdan patlayabilirsiniz ama vazgecmeyin sıkıntılı günlerin ardındaki güzel günleri düsünün günde en az 3 saat okuyun ve tekerleme söyleyin kekeme kral filminide izleyin ordada iyi dersler var yöntemler felan unutmayın sabır sabır sabır gerekki basarabilesiniz hemen gececek die bi sey yok bu yasınıza kadar beklemissiniz 1 ay bekleyemiyomusunuz 1 ay sonunda faydalarını kesin görürsünüz ben gördüm ve görüyorum mutlaka kitap okuyun ve asla utanmayın brazda ukala olun hatta bnm gibi ögretmen kaldırdıgı zaman kalkmak istemiyorum da diyin yerine göre cekinmeyin sıkılmayın unutmayın kitap okurken her kekemelediginiz sözcük size artı kazandıracak. sözcükleri gözünüzde büyütmeyin onlar sadece lanet sözcükler kimisi 4 harfli kimisi 8 siz o sözcükleri söyleye bilirsiniz yalnız tek basınıza oldugunuzda konusurken hic kekelemezsiniz cünkü güveniniz vardır kendinize rahatsınızdır yani hep rahat olun kafanızdan ben kekeliycegim sorusunu atın ne var arkadas kekelerimde deyin aklınıza sakın vazgecmeyin duydunuz mu sakın vazgecmeyin !
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2012       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba benimde kekemelik sorunum var ben fazla kekelemiyorum ama arkadaşlarım dalga geçecekler diye korkup konuşmuyorm birde arkadailarım sürekli dalga geçiyor taklitimi yapıyorlar kekemelikten nasıl kurtulabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2012       Mesaj #67
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Herkese hayirli gunler,
benim Kekemeligim altı yaşımda baştadı aşırı derecede bir Kekemelikti taki lise bire kadar lise birde Kekemelik kursuna gittim kursun dediklerini tamamıyla yapmadım ama yinede faydası oldu sağolsunlar tamamıyla yapsaydim hiç birşey kalmıyacaktı, şuan arada aşırı heyecanlanmada oluyor Kekemeligim kızlarla konuşurken Kekeleme olmuyor ama üniversitede konu anlatırken göğsüm daralıyor sanki çok kötü birşey olacakmış gibi geliyor bana ilklerde Kekeliyorum sonra rahatlama çöküyor Kekelemem azalıyor ben inanıyorum ki bende bir iki ay içinde hiç birşey kalmayack inşallah, şimdi arkadaşlar birkaç önerim olacak devamlı şükredin bol bol, kitabı sesli bir şekilde okuyun sağda solda ne görüyorsanız okuyun fısıldayarakta olabilir, sakız çiğneyin çenenizi oynatarak, dilinizi dudağınızi oynatın, sürekli konuşmaya çalışın, bunları yaparsanız azda sabretmeniz gerekiyor inşallah Kekemeliginizde büyük ölçüde azalma olacak geri kalanınıda siz kendinize ait yöntemler çıkaracaksınız belli bi zamandan sonra o yöntemlerle geri kalan kekemelık bitecek, Allah kullarına zulmetmez, sabrın sonu selamettir inşallah.
samsunkekemelik - avatarı
samsunkekemelik
Ziyaretçi
6 Mart 2012       Mesaj #68
samsunkekemelik - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

9 yaşındayken hap yuttum ama ne haı olduğunu bilmiyorum ondan sonra kekeliyorum. lütfrn yardımcı olun

Samsun Kekemelik tedavisi - "Kekemelik Tedavisi"
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mart 2012       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki bu yazdığınız bitkisel tedavi yöntemlerinin kesinlikle bir faydası oluyor mu?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2012       Mesaj #70
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 15 yasındayım ismim burak konusurken çok zorlanıyorum harfler çıkımo ve nefesım daralıo sankı konusmaktan yoruluyorum çok duraklıyorum napmam lazım lütfen yardımcı olun facebooktan ekleyin sokak_metalci@hotmail.com