Arama

Dudak şişmesi neden olur, nasıl tedavi edilir? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ağustos 2015 Gösterim: 269.062 Cevap: 89
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Temmuz 2011       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ßenim alt dudağım şiş 6 yıldan beli şişini nasıl azalta bilirim yada nasıl tedavi ede bilirim lütfen yardım
Sponsorlu Bağlantılar
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
1 Temmuz 2011       Mesaj #52
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ßenim alt dudağım şiş 6 yıldan beli şişini nasıl azalta bilirim yada nasıl tedavi ede bilirim lütfen yardım

Uzman bir hekime görünmeniz gerekmektedir.Sağlıklı günler.
Sponsorlu Bağlantılar

İnceleyiniz;

Alıntı

Dudaklara bakıp hastalığı test edin
Uçuklar, beyazlamış ya da şişmiş dudaklar deyip geçmeyin. Dudakların durumu vücutta henüz ortaya çıkmamış bir hastalığın belirtisi olabilir

İngiltere'deki Edinburgh Kraliyet Hastanesi insanların sağlık durumlarını ölçen bir dudak cetveli yayınladı. Şişmiş dudaklar, uçuk çıkması, dudakların çatlaması tahmin bile edilemeyecek hastalıkların habercisi aslında. İşte dudak cetveli:
Dudak yanması
Depresyonun habercisi. Psikolojik dengeniz bozulmaya başlarsa ilk belirtiler dudaklarda ortaya çıkar.
Soyulan dudaklar
Dudaklarınız pul pul soyuluyorsa dudak egzemasına yakalandınız demektir. Dudaklarını dilleriyle ıslatan çocuklarda sık görülür.
Dudak uçuklaması
Dudak uçuklamasına yol açan virüs bir kez vücuda girerse bir daha çıkmaz. Vücut direncinin zayıfladığı her an geri gelir. Depresyon, aşırı güneşte kalmak dudak uçuklamasına yol açar.
Kansız dudak
Moraran dudaklar kalp hastalıklarının ilk belirtisidir. Pembe dudak ise kansızlık işaretidir.
Dudak çatlaması
Genellikle ağzın iki yanında belirir. Demir yetersizliği ve kansızlık dudakların çatlamasına yol açar. Ayrıca şeker hastalığının ilk belirtisidir.
Dudak şişmesi
Dudağınız şiştiyse sağlığınız kötüye gidiyor demektir. Kalın bağırsak iltihabı olan "Crohn" hastalığının ilk belirtisi dudaklarda görülür, Alerjik durumlar da önce dudak şişmesi ile başlar.

Kaynak
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2011       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben dudagımın tam üstündeki bir beni aldırdım ve orda dikiş var , dikişte dudagımı havaya kaldırmış gibi duruyo dikişimi 4 gün sonra aldırıcam acaba dudagımın şekli bozulur mu ? yoksa dikişleri aldırınca geri eski haline dönermi lütfen yardım edin Msn Sad( ÇOk korkuyorum...
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
2 Temmuz 2011       Mesaj #54
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben dudagımın tam üstündeki bir beni aldırdım ve orda dikiş var , dikişte dudagımı havaya kaldırmış gibi duruyo dikişimi 4 gün sonra aldırıcam acaba dudagımın şekli bozulur mu ? yoksa dikişleri aldırınca geri eski haline dönermi lütfen yardım edin Msn Sad( ÇOk korkuyorum...

Doktor statüsünde değiliz, doktorunuza görünüp soru ve sorunlarınızı iletmeli, yardım istemelisiniz.Sağlıklı günler.
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Temmuz 2011       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu sabah bir kalktım dudağım şişmiş ne yapmam gerekiyor hem de sünnet düğünü var kardeşimin ne yapmam gerekiyor Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2011       Mesaj #56
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bu dudak şişmesi ölümcül müdür tedavisi ameliyat gibimirr
acill atın lütfen korkuyoom ya bişey olcak diyee Msn Sad(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar dün dudağımda hafif bir şişlik vardı. İçindeki irin öğlene doğru patladı. Sonra dudağım normale döndü. Ama akşam. Bir kaç dakika içinde yaklaşık gözüm kadar şişti. Hemen doktora gittik. Doktor önemli bişey olmadığını söyledi. Ve krem verdi. Onu sürmedim ama ağzımı yarım bardak çay bardağı suya iki çay kaşığı tuz attım ve ağzımı gargara yaptım. Ertesi sabah uyandığımda. Şişlik inmişti. Deneyin yara biraz yanıyor ama iyi geldi doğrusu. Geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2011       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
annemin sadece üst dudağının sol tarafı şişik. sabah kalktığında farketti. okuduklarımı ona aktardım ama bende aft falan yok diyo. ne yapmalıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2011       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bir kaç gündür dudagımın yan tarafı iltihaplıydı o geçti üst dudagımın ortasına dogru bi daha çıktı ve sabah kalktığımda o kadar şiş diğer taraf normaldi sizce bu geçici midir çünkü görüntü moralimi bozdu . şimdi den teşekkür ederim Msn Wink
Misafir66 - avatarı
Misafir66
Ziyaretçi
7 Eylül 2011       Mesaj #60
Misafir66 - avatarı
Ziyaretçi
benim bu sabah kalktıgımda sol üst dudagım şişti agrı yok acı yok ama neden oldu bilmiyorum