Arama

Burun piercingi yani hızma nasıl yaptırılır?

Güncelleme: 9 Ekim 2016 Gösterim: 133.255 Cevap: 157
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,

Sponsorlu Bağlantılar
Ben burnuma hızma yaptırmak istiyorum; ancak tabanca yöntemi ile mi deldirmek yoksa iğne ile mi deldirmek daha sağlıklı bilemedim.

Ayrıca hızma yaptırmanın herhangi bir teklikesi var mıdır?

Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
piercing enfeksiyon açısından oldukça tehlikelidir. en az enfeksiyon riski olan bölge burundur. o açıdan hızmayı önerebilirim.
mesela ben 4 yıldır hızma kullanıyorumMsn Happy bir kere enfekte oldu. enfeksiyona çok müsait bir işim olmasına rağmen..
Sponsorlu Bağlantılar
tabancayla profesyonel birilerinin bu işi yapması daha akıllıca.. yapman gereken ise arada bir döndürerek çevirip kapanmasını önlemek, ellerini temizlemeden asla oraya dokunmamak. ilk delindiğinde bir hafta pansuman yapabilirsin. bunun gerekli olmadığını söyleyeceklerdir. ama bence eraftaki doku iyileşene kadar pansuman yapmak en güzeli
birde önemli olan bişi deldirdikten sonra çıkarmıyorsun hiç iki saat takmazsan bile doku kendini onarıp delik kendini kapatıyorMsn Happy başka soracağın bişey olursa çekinme lütfen..
Son düzenleyen Keten Prenses; 11 Ocak 2009 04:33
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
11 Ocak 2009       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Bir de annemi nasıl ikna edebileceğim konusunda tüyo verirseniz... Şaka tabii Msn Wink Alında 22 yaşıma basmış bir insanım ve daha önce kaşımı da deldirmiş biriyim (ancak ne yazık ki bazı kuaförlerin kaşıma kötü muamelesi sonucu çıkarmak zorunda kaldımdı Msn Sad ) ayrıca bir adet de dövmem var. İstersem gidip deldiririm de burnumu; ancak annemin de ikna olmasını istiyorum Msn Happy Her neyse, bu kendi halledebileceğim bir sorun sanırım.

Bunun dışında nasıl bakım yapmak gerekir diye soracaktım; ama zaten gerekli bilgilendirmeyi yapmışsınız Msn Happy Teşekkür ederim. Başka konularda sorularım olursa artık farklı başlık açıp sorarım Msn Happy
konuk - avatarı
konuk
Ziyaretçi
15 Temmuz 2009       Mesaj #4
konuk - avatarı
Ziyaretçi
Peki deldirdikten sonra ne kadar zaman beklemek gerekiyo ve denize girince enfeksiyon kapar mı?
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
15 Temmuz 2009       Mesaj #5
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Piercing işleminin ardından aynı gün banyo yapılabilir, denize girilebilir (havuz sakıncalı olabilir). Hergün antibakteriyel sabunla bölge yıkanmalıdır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Temmuz 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Herkesin bünyesi farklı bir tepki gösterebilir.Yinede yaptırdıktan sonra doktora başvurun,bilginizi edinin size daha iyi yönlendirmeler yapabilir.Mikrop kapmasını önlemeniz gerekebilir;çünkü denizler herkese açık bir alandır.Yinede siz doktora göstererek bilginizi alın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim 7 senedir burnumda piercinq var iki kez enfeksiyon oldu.Burnunuzu deldirdiginiz piercinqi yaklasik 3 ay ellemeyin ayrica size dezenfekte edici bi sivi vermeleri gerekiyo sabah ve aksam olmak uzere burnunuzu dezenfekte edin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
burnumu deldircem korkuyorum acıyomuu?? kulak daha cok acır dioLar yhaaa bn acıyomu onu merak ediorum bu konuda yardm istiommm ve sonrası yapılması gerekenler!! Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bende burnumu deldirmek istiorum ama enfksıon kpmasından korkuorum bu konuda hic bi bilqim yok bı tnıdıqım deildrdıkten sonra betnten adlı kremı kulllanmamı önerdı ama doqrumu bilmıorum bıde eczanelermı delio Msn Confused bunları merak edıorum yardımcı olursanız sevınırım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

burun hızma

ben burnuma kendim hizma yaptirmak istiyorum ama korkuyorum lutfen na sil yanliz yapapilecemi bilmiyorum yardimci olun plss....